Cienie i worki pod oczami

Cienie i worki pod oczami to częsta przypadłość kobiet w różnym wieku. Opuchnięte oczy oraz nieestetyczne cienie sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i smutną. Cienie i worki pod oczami niekiedy kojarzą się ze stanem chorobowym, stąd kobiety, które na co dzień zmagają się z podkrążonymi oczami często słyszą pytania o samopoczucie. Tego typu pytania oraz nieatrakcyjny wygląd skóry wokół oczu mogą powodować dyskomfort psychiczny.

Opuchliznę i cienie pod oczami czasami udaje się zatuszować makijażem, jednak jeśli kosmetyki nie pomagają, warto udać się do lekarza medycyny estetycznej. Współczesna medycyna estetyczna dysponuje szerokim spektrum zabiegów, ujędrniających skórę wokół oczu i redukujących nieestetyczne cienie i worki pod oczami.

Dlaczego pojawiają się cienie i worki pod oczami?

Istnieje kilka przyczyn, dla których u kobiet pojawiają się opuchlizna i cienie pod oczami.

Pierwszą przyczyną jest brak wystarczającej ilości snu, niezdrowy tryb życia oraz stosowanie nieodpowiednich kosmetyków do makijażu i pielęgnacji skóry wokół oczu. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, ma znacznie mniej gruczołów tłuszczowych niż skóra pozostałych części twarzy, a co więcej nie posiada gruczołów łojowych. Dlatego też brak snu, palenie papierosów czy spanie w makijażu natychmiast negatywnie odbijają się na kondycji skóry wokół oczu.

Kolejną przyczyną pojawienia nieestetycznych worków i cieni pod oczami jest starzenie się organizmu. Wraz z wiekiem spada ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny w skórze. W konsekwencji zapada się okolica oczodołu, pojawiają się zmarszczki, a skóra staje się wiotka i obwisła. Po 40 roku życia coraz częściej dochodzi także do zastojów wodnych i limfatycznych, które są przyczyną porannej opuchlizny wokół oczu.

Niekiedy worki i cienie wokół oczu towarzyszą nam przez całe życie, gdyż są uwarunkowane genetycznie. Kobiety o głęboko osadzonych oczach lub większej ilości melaniny w skórze mają skłonność do występowania cieni pod oczami.

Kolejną przyczyną jest choroba rozwijająca się w organizmie. Dlatego jeśli worki i zsinienie pod oczami pojawiły się nagle, a nasz tryb życia nie uległ zmianie dobrze jest zasięgnąć porady lekarza, aby wykluczyć chorobę.

Usuwanie cieni i worków pod oczami w Klinice Zakrzewscy

Klinika Zakrzewscy oferuje pacjentom szereg zabiegów na cienie pod oczami, mających na celu ujędrnienie i nawilżenie skóry oraz wypełnienie widocznych ubytków tkanki podskórnej wokół oczu.

Profesjonalne zabiegi na worki pod oczami

  • Bardzo dobre efekty w terapii wiotkości skóry pod oczami przynosi podskórne zastosowanie osocza bogatopłytkowego. Ten zabieg anty-aging ujędrnienia i wygładza doliny łez. Po zabiegu pacjentki zauważają znaczną poprawę napięcia skóry oraz redukcję cieni pod oczami. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest minimalnie inwazyjny i niemal bezbolesny. Ze względu na fakt, że do zabiegu wykorzystuje się niewielką ilość krwi pacjenta, nie ma obawy, że organizm źle zareaguje na iniekcje.
  • Kolejną terapią, która skutecznie usuwa cienie i worki pod oczami są zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Światło lasera stymuluje regenerację tkanek oraz produkcję kolagenu, co powoduje rozjaśnienie, poprawę gęstości i ujędrnienie skóry w dolinie łez. Zabiegi laserowe w terapii anty-aging trwają zwykle od 15 do 60 minut w zależności od powierzchni naświetlania. W trakcie zabiegu skóra pacjenta chłodzona jest zimnym powietrzem, co zmniejsza ewentualne poczucie dyskomfortu w miejscu zabiegu.
  • Mezoterapia igłowa to zabieg często proponowany osobom, którym zależy na naturalnym efekcie rozjaśnienia zasinień i odżywieniu skóry. Zabieg ten głęboko rewitalizuje skórę, poprawiając jej napięcie, gęstość, strukturę i koloryt. W Klinice Zakrzewscy do zabiegu mezoterapii wykorzystywane są wysokiej jakości preparaty na bazie kwasu hialuronowego, wzbogacone substancjami o działaniu nawilżającym i antyoksydacyjnym. Mezoterapia igłowa skutecznie likwiduje cienie i worki pod oczami, a także stanowi profilaktykę starzenia się skóry.
  • Szybki efekt zmniejszenia zagłębień pod oczami i poprawy napięcia skóry pozwalają uzyskać zabiegi wypełniania ubytków w tkance kwasem hialuronowym. Iniekcje z kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w naszym organizmie, to sposób na redukcję cieni, poprawę nawilżenia i elastyczności skóry wokół oczu, a także wypełnienie zapadłych okolic oczodołów. Iniekcje z kwasu hialuronowego są bezpieczne i niemal bezbolesne, a efekty zabiegu utrzymują się od 6 do nawet 24 miesięcy.
  • W przypadku, gdy opuchlizna pod oczami wiąże się z problemem z krążeniem limfy, proponowany może być masaż drenujący. Zabieg udrażnia opuchniętą skórę pod oczami, pobudza mikrokrążenie oraz fibroblasty w skórze właściwej do zwiększonej produkcji kolagenu. W konsekwencji cienie i worki pod oczami stają się mniej widoczne, a skóra staje się jędrna i gładka.

W Klinice Zakrzewscy każdą terapię anty-aging poprzedza konsultacja lekarska. W trakcie konsultacji lekarz ocenia zmiany skórne, zapoznaje się z oczekiwaniami pacjenta i wspólnie z nim ustala harmonogram zabiegów. W przypadku terapii inwazyjnych lekarz upewnia się, czy nie ma przeciwskazań do zabiegu, a także omawia z pacjentem ewentualne skutki uboczne. Rodzaj oraz liczbę zabiegów na sińce pod oczami dobieramy w zależności od wieku, oczekiwań oraz stanu skóry i zdrowia pacjenta. W niektórych przypadkach proponujemy łączenie dwóch lub więcej form terapii w celu uzyskania szybszego i lepszego efektu odmładzającego.

W Klinice Zakrzewscy pacjenci mogą skorzystać z zabiegów ujędrniających także na inne partie ciała. Zobacz:

Więcej na temat metod zapobiegających oraz opóźniających starzenie się skóry przeczytasz w artykułach:

Jeśli zmagasz się z problemem cieni i worków pod oczami i chcesz przywrócić skórze wokół oczu jędrność i blask, możesz skorzystać z konsultacji z lekarzem i profesjonalnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP