Cienie i worki pod oczami

Cienie i worki pod oczami to częsta przypadłość kobiet w różnym wieku. Opuchnięte oczy oraz nieestetyczne cienie sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i smutną. Cienie i worki pod oczami niekiedy kojarzą się ze stanem chorobowym, stąd kobiety, które na co dzień zmagają się z podkrążonymi oczami często słyszą pytania o samopoczucie. Tego typu pytania oraz nieatrakcyjny wygląd skóry wokół oczu mogą powodować dyskomfort psychiczny.

Opuchliznę i cienie pod oczami czasami udaje się zatuszować makijażem jednak, jeśli kosmetyki nie pomagają, warto udać się do lekarza medycyny estetycznej.  Współczesna medycyna estetyczna dysponuje szerokim spektrum zabiegów ujędrniających skórę wokół oczu i redukujących nieestetyczne cienie i worki pod oczami.

Dlaczego pojawiają się cienie i worki pod oczami?

Istnieje kilka przyczyn, dla których u kobiet pojawiają się opuchlizna i cienie pod oczami.

Pierwszą przyczyną jest brak wystarczającej ilości snu, niezdrowy tryb życia oraz stosowanie nieodpowiednich kosmetyków do makijażu i pielęgnacji skóry wokół oczu. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, ma znacznie mniej gruczołów tłuszczowych niż skóra pozostałych części twarzy, a co więcej nie posiada gruczołów łojowych. Dlatego też brak snu, palenie papierosów czy spanie w makijażu natychmiast negatywnie odbijają się na kondycji skóry wokół oczu.

Kolejną przyczyną pojawienia nieestetycznych worków i cieni pod oczami jest starzenie się organizmu. Wraz z wiekiem spada ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny w skórze. W konsekwencji zapada się okolica oczodołu, pojawiają się zmarszczki, a skóra staje się wiotka i obwisła. Po 40 roku życia coraz częściej dochodzi także do zastojów wodnych i limfatycznych, które są przyczyną porannej opuchlizny wokół oczu.

Niekiedy worki i cienie wokół oczu towarzyszą nam przez całe życie, gdyż są uwarunkowane genetycznie. Kobiety o głęboko osadzonych oczach lub większej ilości melaniny w skórze mają skłonność do występowania cieni pod oczami.

Kolejną przyczyną jest choroba rozwijająca się w organizmie. Dlatego jeśli worki i zsinienie pod oczami pojawiły się nagle, a nasz tryb życia nie uległ zmianie dobrze jest zasięgnąć porady lekarza, aby wykluczyć chorobę.

Usuwanie cieni i worków pod oczami w Klinice Zakrzewscy

W klinice proponujemy naszym pacjentom szereg nowoczesnych zabiegów na cienie pod oczami mających na celu ujędrnienie i nawilżenie skóry oraz wypełnienie widocznych ubytków tkanki podskórnej wokół oczu.  W rezultacie cienie i worki pod oczami znikają, a twarz wygląda znacznie młodziej i promienniej.

Profesjonalne zabiegi na worki pod oczami w Katowicach

Bardzo dobre efekty w terapii wiotkości skóry przynosi podskórne zastosowanie osocza bogatopłytkowego. Ten bezpieczny zabieg anty-aging powoduje silne ujędrnienie i wygładzenie doliny łez.  Natychmiast po zabiegu pacjentki zauważają znaczną poprawę napięcia skóry oraz redukcję cieni pod oczami. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest minimalnie inwazyjny i niemal bezbolesny. Ze względu na fakt, że do zabiegu wykorzystuje się niewielką ilość krwi pacjenta nie ma obawy, że organizm źle zareaguje na iniekcje.

Kolejną terapią, która skutecznie usuwa cienie i worki pod oczami są zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego Alma Pixel Co2. Światło lasera intensywnie stymuluje regenerację tkanek oraz produkcję kolagenu, co powoduje rozjaśnienie, poprawę gęstości i ujędrnienie skóry w dolinie łez. Zabiegi laserowe w terapii anty-aging trwają zwykle od 15 do 60 minut w zależności od powierzchni naświetlania. W trakcie zabiegu skóra pacjenta chłodzona jest zimnym powietrzem, co zmniejsza ewentualne poczucie dyskomfortu w miejscu zabiegu. Zabiegi na worki pod oczami w Katowicach są bezpieczne i nieinwazyjne, a co najważniejsze przynoszą niemal natychmiastowe pozytywne rezultaty.

Osobom, którym zależy na naturalnym efekcie rozjaśnienia zasinień i odżywienia skóry proponujemy mezoterapię igłową. Zabieg ten głęboko rewitalizuje skórę poprawiając jej napięcie, gęstość, strukturę i koloryt. Do zabiegu mezoterapii wykorzystujemy wysokiej jakości preparaty na bazie kwasu hialuronowego wzbogacone dodatkowymi substancjami o działaniu nawilżającym i antyoksydacyjnym. Mezoterapia igłowa nie tylko skutecznie likwiduje cienie i worki pod oczami, ale także stanowi świetną profilaktykę starzenia się skóry.

Szybki efekt zmniejszenia zagłębień pod oczami i poprawy napięcia skóry uzyskują pacjentki, które decydują się na zabiegi wypełniania ubytków w tkance kwasem hialuronowym. Iniekcje z kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w naszym organizmie, to sprawdzony sposób na natychmiastową redukcję cieni, poprawę nawilżenia i elastyczności skóry wokół oczu, a także wypełnienie zapadłych okolic oczodołów. Iniekcje z kwasu hialuronowego są bezpieczne i niemal bezbolesne, a pozytywne rezultaty zabiegu utrzymują się od 6 do nawet 24 miesięcy.

W przypadku, gdy opuchlizna pod oczami wiąże się z problemem z krążeniem limfy, proponujemy naszym pacjentkom innowacyjny masaż drenujących Endermolift LPG Alliance. Zabieg endermologii udrażnia opuchniętą skórę pod oczami, pobudza mikrokrążenie oraz fibroblasty w skórze właściwej do zwiększonej produkcji kolagenu. W konsekwencji na długi czas znikają cienie i worki pod oczami, a skóra staje się jędrna i gładka.

W Klinice Zakrzewscy zdrowie i komfort pacjenta są priorytetem, dlatego każdą terapię anty-aging poprzedza konsultacja lekarska. W trakcie konsultacji lekarz ocenia zmiany skórne, zapoznaje się z oczekiwaniami pacjenta i wspólnie z nim ustala harmonogram zabiegów. W przypadku terapii inwazyjnych lekarz upewnia się czy nie ma przeciwskazań do zabiegu, omawia także z pacjentem ewentualne skutki uboczne. Rodzaj oraz liczbę zabiegów na sińce pod oczami dobieramy w zależności od wieku, oczekiwań oraz stanu skóry i zdrowia pacjenta. W niektórych przypadkach proponujemy łączenie dwóch lub więcej form terapii w celu uzyskania szybszego i lepszego efektu odmładzającego.

W Klinice Zakrzewscy pacjenci mogą skorzystać z zabiegów ujędrniających także na inne partie ciała. Zobacz:

Więcej na temat metod zapobiegających oraz opóźniających starzenie się skóry przeczytasz w artykułach:

Jeśli zmagasz się z problemem cieni i worków pod oczami i chciałabyś przywrócić skórze wokół oczu jędrność i blask to zapraszamy do naszej kliniki na profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które skutecznie rozwiążą Twój problem


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP