Zmarszczki i bruzdy na twarzy

Zmarszczki i bruzdy na twarzy stanowią naturalną konsekwencję starzenia się skóry oraz trybu życia jaki prowadzimy. Pierwsze oznaki utraty jędrności i napięcia skóry mogą pojawić się już po 30 roku życia. Z wiekiem zmarszczki i bruzdy, szczególnie bruzdy nosowo-wargowe, pogłębiają się powodując, że twarz traci swój pierwotny kształt wyglądając starzej i smutniej.

Pojawienie się zmarszczek na czole, wokół ust czy bruzd nosowo-wargowych dla wielu osób, szczególnie kobiet, może być trudne do zaakceptowania. Choć początkowo zmiany na twarzy można przykryć makijażem, wraz z upływem lat stopień utraty jędrności i napięcia cery pogłębia się.

Na szczęście można powstrzymać, a nawet odwrócić proces starzenia się skóry za pomocą profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej. W Klinice Zakrzewscy proponujemy naszym pacjentom szereg innowacyjnych zabiegów ujędrniających i napinających skórę, dzięki którym zmarszczki i bruzdy ulegną spłyceniu, a cera odzyskuje młodzieńczy blask

Dlaczego pojawiają się zmarszczki i bruzdy na twarzy?

Na twarzy pojawiają się zmarszczki oraz bruzdy z powodu wiotczenia skóry. Wraz z wiekiem zmniejsza się warstwa podskórnej tkanki tłuszczowej i kwasu hialuronowego odpowiadającego za utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry. Tracimy także cenny kolagen i elastynę, dzięki którym cera jest jędrna i elastyczna. W konsekwencji skóra staje się bardziej wiotka i cienka, co sprzyja powstawianiu zmarszczek i bruzd.

Proces powstawania bruzd i zmarszczek na twarzy przebiega szybciej u osób, które:

 • Zaniedbują codzienną pielęgnację cery, szczególnie oczyszczanie i nawilżanie skóry.
 • Nadmiernie wystawiają twarz na działanie promieni UV i nie stosują odpowiedniej ochronny przeciwsłonecznej.
 • Gwałtownie straciły na wadze.
 • Przebywają w miejscach o dużym zanieczyszczeniu powietrza, w dymie papierosowym lub mają częsty kontakt z substancjami chemicznymi.
 • Spożywają alkohol w nadmiarze.
 • Stosują tłustą, słodką lub nadmiernie słoną dietę.

Zabiegi redukujące zmarszczki i bruzdy na twarzy

Medycyna estetyczna oferuje szerokie spektrum zabiegów ujędrniających, napinających i nawilżających twarz od wewnątrz. Większość z nich ukierunkowana jest na pobudzenie komórek do intensywnej produkcji kolagenu i elastyny oraz zwiększenie ilości kwasu hialuronowego w skórze. Efektem zabiegów jest odmłodzenie twarzy poprzez spłycenie istniejących zmarszczek i bruzd, podniesienie owalu twarzy, a także wygładzenie i rozjaśnienie cery.

Większość osób może bezpiecznie poddać się zabiegom niwelującym zmarszczki i bruzdy, jednak   w przypadku zabiegów małoinwazyjnych przeciwskazaniem mogą być ciąża, infekcja skórna lub niektóre leki. Zabiegi małoinwazyjne ujędrniające skórę twarzy powinien wykonywać doświadczony specjalista medycyny estetycznej, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Zabiegi zmniejszające bruzdy zmarszczki na twarzy w Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Zakrzewscy

W klinice proponujemy naszym pacjentom nowoczesne zabiegi niwelujące takie objawy starzenia się jak zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe, wiotkość skóry, opadające policzki czy podwójny podbródek. Doskonałe efekty terapii anty-aging uzyskujemy dzięki holistycznemu podejściu do problemu utraty jędrności i napięcia skóry. Oferowane w klinice zabiegi nie tylko spłycają zmarszczki i bruzdy, ale co ważne rewitalizują skórę na poziomie komórkowym, optymalnie ją odżywiają i nawilżają. Dzięki temu, nasi pacjenci znów mogą cieszyć się promienną cerą, na której nie dostrzega się już wyraźnych objawów zwiotczenia skóry.

Oferujemy skuteczne zabiegi redukujące zmarszczki i bruzdy, które są nieinwazyjne oraz małoinwazyjne wykonywane przez lekarza dermatologa lub dyplomowanego kosmetologa. W zależności od oczekiwań oraz stanu skóry pacjenta proponujemy serię jednego lub kilku różnych zabiegów, aby szybko uzyskać jak najlepsze rezultaty. Rozpoczęcie terapii zawsze poprzedza konsultacja lekarska, w trakcie której lekarz wspólnie z pacjentem ustala optymalny harmonogram zabiegów.

Bardzo dobre efekty przynoszą następujące terapie anty-aging:

 1. Mezoterapia igłowa, czyli podskórna iniekcja kwasu hialuronowego lub osocza bogatopłytkowego. Zabieg ten głęboko rewitalizuje i odżywia skórę od wewnątrz powodując poprawę nawilżenia i napięcia skóry, a także jej struktury i koloru. 
 2. Lifting volumetryczny, rewelacyjny zabieg na twarz, który szybko poprawia napięcie skóry. Lifting volumetryczny to skuteczna likwidacja zmarszczek i bruzd nosowo-wargowych. Zabieg jest w pełni bezpieczny i komfortowy, a pozytywne efekty są widoczne niemal natychmiast.
 3. Hydroksypatyt wapnia (Crystalys) polegający na podskórnej iniekcji preparatu Crystalys, który wypełnia bruzdy oraz zmarszczki stymulując jednocześnie komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych.
 4. Termolifting, czyli skuteczny lifting twarzy oraz innych partii ciała wykonywany za pomocą innowacyjnego lasera Alma Pixel CO2.  Wiązka laserowa stymuluje fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny dzięki czemu skóra staje się jędrna i elastyczna, a zmarszczki i bruzdy ulegają wyraźnemu spłyceniu.
 5. Lifting HIFU - SonoQueen, nieinwazyjny i bardzo skuteczny zabieg, który pięknie ujędrnia, napina i wygładza skórę całego ciała. Skupiona energia fali ultradźwiękowej dociera do głębokich warstw skóry, dzięki czemu uzyskujemy efekt ujędrnienia porównywalny z chirurgicznym liftingiem.
 6. Endermologia LPG Alliance, czyli komfortowy masaż twarzy za pomocą innowacyjnego urządzenia Endermologie LPG Alliance. Masaż pobudza organizm do produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego, dzięki czemu zmarszczki i bruzdy ulegają znacznemu spłyceniu, a owal twarzy unosi się.
 7. Peelingi chemiczne polegające na kontrolowanym usuwaniu warstwy rogowej skóry w celu pobudzenia wewnętrznej regeneracji i tworzenia się nowych komórek naskórka. Peelingi chemiczne skutecznie rewitalizują skórę i spłycają istniejące zmarszczki.

W trakcie trwania terapii anty-aging stan skóry pacjenta jest stale monitorowany, dzięki czemu lekarz oraz pacjent mają pełną kontrolę nad przebiegiem odnowy skóry.

W Klinice Zakrzewscy pacjenci mogą skorzystać z zabiegów anty-aging także na poszczególne partie ciała:

Więcej na temat metod zapobiegających oraz opóźniających starzenie się skóry przeczytasz w artykułach:

Jeśli potrzebujesz skutecznej terapii niwelującej zmarszczki i bruzdy na twarzy lub niepokoi Cię stan twojej skóry to zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP