Kurzajki

Kurzajki to potoczna nazwa brodawek, które pojawiają się w formie nieestetycznych narośli na skórze. Kurzajki powstają jako jeden z objawów zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, do którego dochodzi przez kontakt bezpośredni lub pośredni z nosicielem wirusa. Rzecz jasna samo zakażenie HPV nie jest równoznaczne z powstaniem kurzajki - jej powstanie na skórze determinowane jest wieloma czynnikami, w tym między innymi odmianą wirusa, czy wydolnością układu immunologicznego.

Usuwanie kurzajek - zabiegi w Klinice Zakrzewscy Katowice

Kiedy na skórze pojawi się już kurzajka, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów - doświadczonych dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej lasero- lub radioterapii lub prostych zabiegów chirurgicznych kurzajki można usuwać szybko i skutecznie. Naturalnie, należy być gotowym na nawrót kurzajek, jako że wirus obecny w organizmie może doprowadzić do ponownego powstania kurzajki. Jednak przy dobrze prowadzonej terapii dermatologicznej nawroty kurzajek można monitorować i znacząco ograniczać.

Zapraszamy do zapoznania się z portfolio zabiegów usuwających kurzajki, jakie dostępne są w Klinice Zakrzewscy. W naszej ofercie znajdują się również zabiegi, których celem jest usuwanie kłykcin oraz usuwanie włókniaków.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP