Suche usta

Suche i spierzchnięte usta stanowią powszechny problem, szczególnie zimą. Skóra na ustach jest niezwykle cienka, przez co łatwo ulega przesuszeniu pod wpływem wiatru i suchego powietrza.  Doraźnym rozwiązaniem są kremy i pomadki nawilżające, jednak utrzymanie wysokiego poziomu nawilżenia wymaga wielokrotnego nakładania kosmetyku na usta w ciągu dnia, co dla wielu osób może być kłopotliwe. Brak odpowiedniego nawilżenia skóry ust prowadzi z czasem do pojawienia się nieestetycznych i bolesnych pęknięć na ustach.

Jak nawilżyć suche usta?

Poza kremami i pomadkami, lekarz może zalecić np. kwas hialuronowy, jeśli nie ma ku temu innych przeciwwskazań. Zabieg modelowania ust stosuje się także w sytuacjach, gdy pacjent chce opóźnić naturalne procesy starzenia się skóry wokół ust oraz skorygować istniejące defekty.

Zabieg modelowania ust poprzedza konsultacja lekarska, w trakcie której lekarz zapoznaje się z oczekiwaniami pacjenta i podejmuje decyzję o zakresie zabiegu. Zabieg nawilżania ust za pomocą kwasu hialuronowego wykonuje się na górnej i dolnej wardze u kobiet i mężczyzn. Nawilżanie ust można połączyć z innymi zabiegami, na przykład z peelingiem chemicznym lub laserowym czy dermabrazją.

Rezultaty zabiegu 

Rezultaty uzależnione są od konkretnej osoby, w tym postępowania po wykonaniu zabiegu.

Zabiegi na suche usta w Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Zakrzewscy

W naszej klinice oferujemy pacjentom zabiegi z zastosowaniem naturalnego kwasu hialuronowego w celu oddziaływania na nawilżenie ust. Skład kwasu hialuronowego stosowanego w klinice wykazuje ponad 99-procentową zgodność z kwasem hialuronowym produkowanym w ciele człowieka. 

Przed zabiegiem lekarz zapoznaje się z oczekiwaniami pacjenta, ocenia proporcje twarzy i wielkość ust, a następnie dobiera odpowiednią dawkę preparatu i technikę jego podania.

Przebieg zabiegu nawilżania wysuszonych ust

Przed przystąpieniem do iniekcji lekarz pokrywa usta preparatem znieczulającym. Ewentualny dyskomfort zabiegu dodatkowo niweluje zawarta w preparacie do iniekcji substancja znieczulająca lidokaina. Następnie, lekarz wstrzykuje preparat kwasu hialuronowego za pomocą ampułko-strzykawki i cienkiej igły w wybrane partie ust. Po zakończeniu iniekcji lekarz delikatnie masuje wargi, aby równomiernie rozprowadzić preparat pod skórą i uzyskać pożądany efekt. Zabieg modelowania ust zwykle trwa od 20 do 45 minut.

Efekty zabiegu nawilżania ust kwasem hialuronowym

Zabieg ma wpływać na nawilżenie, miękkość i odświeżenie ust. Spadek stopnia nawilżenia ust zależy od tempa wchłaniania kwasu hialuronowego przez organizm pacjenta. Zabieg modelowania ust można przeprowadzać wielokrotnie, o ile zarekomenduje to lekarz.

Rekonwalescencja po zabiegu nawilżania ust kwasem hialuronowym

Modelowanie suchych ust należy do zabiegów małoinwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić niewielka opuchlizna i tkliwość ust, a niekiedy także małe obrzęki w miejscach podania preparatu. Tkliwość i obrzęki znikają zwykle do 4 dni po zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu modelowania ust

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • nowotwory,
  • infekcje skórne w okolicy ust,
  • czynna opryszczka,
  • stwierdzona nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • choroby układu immunologicznego,
  • immunoterapia,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych.

W Klinice Zakrzewscy są wykonywane także inne zabiegi:

Więcej na temat stosowanych metod:

 


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP