Suche usta

Suche i spierzchnięte usta stanowią powszechny problem, szczególnie zimą. Skóra na ustach jest niezwykle cienka przez co łatwo ulega przesuszeniu pod wpływem wiatru i suchego powietrza.  Doraźnym rozwiązaniem są kremy i pomadki nawilżające, jednak utrzymanie wysokiego poziomu nawilżenia wymaga wielokrotnego nakładania kosmetyku na usta w ciągu dnia, co dla wielu osób może być kłopotliwe. Brak odpowiedniego nawilżenia skóry ust prowadzi z czasem do pojawienia się nieestetycznych i bolesnych pęknięć na ustach.

W przypadku, gdy trudno jest nam utrzymać prawidłowe nawilżenie skóry ust za pomocą kremów i balsamów, warto zwrócić się do specjalisty medycyny estetycznej.

Jak nawilżyć suche usta?

Spierzchnięte i wysuszone usta uzyskują optymalne i długotrwałe nawilżenie za pomocą iniekcji z kwasu hialuronowego (zabieg modelowania ust). Lekarz medycyny estetycznej dobiera odpowiednią dawkę preparatu tak, aby wzrósł poziom nawilżenia ust, ale nie zmienił się ich kształt.

Zabieg modelowania ust stosuje się także w sytuacjach, gdy pacjent pragnie opóźnić naturalne procesy starzenia się skóry wokół ust oraz skorygować istniejące defekty, na przykład małą objętość lub nieregularny kształt warg.

Zabieg modelowania ust poprzedza konsultacja lekarska, w trakcie której lekarz zapoznaje się z oczekiwaniami pacjenta i podejmuje decyzję o zakresie zabiegu. Zabieg nawilżania ust za pomocą kwasu hialuronowego wykonuje się na górnej i dolnej wardze u kobiet i mężczyzn. Nawilżanie ust można połączyć z innymi zabiegami poprawiającymi cerę, na przykład z peelingiem chemicznym lub laserowym czy dermabrazją.

Rezultaty zabiegu 

Dobre efekty zabiegu modelowania ust w celu ich nawilżenia zależą od doświadczenia lekarza oraz jakości dobranego preparatu. Jeśli zabieg został przeprowadzony prawidłowo wówczas pacjent może zapomnieć o problemie przesuszonej skóry ust na wiele lat. Usta po zabiegu są wygładzone i odpowiednio nawilżone, dzięki czemu wyglądają młodo i atrakcyjnie.

Pozytywne rezultaty iniekcji kwasu hialuronowego zwykle można dostrzec natychmiast, jednak pełny efekt zabiegu jest widoczny po około tygodniu. Dobry efekt zabiegu powinien utrzymać się przez wiele miesięcy, choć jest to uzależnione od mimiki pacjenta, jego trybu życia i tego, jak często i długo wystawia twarz na działanie promieni słonecznych

Zabiegi na suche usta w Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Zakrzewscy

W naszej klinice oferujemy pacjentom skuteczne i bezpieczne zabiegi z zastosowaniem naturalnego kwasu hialuronowego. Profesjonalnie wykonane iniekcje z kwasu hialuronowego gwarantują efekt pięknie nawilżonych i odmłodzonych ust.

W Klinice Zakrzewscy zabieg modelowania ust wykonują doświadczeni lekarze, a preparaty do iniekcji są najwyższej jakości i pochodzą od renomowanych producentów. Skład kwasu hialuronowego stosowanego w klinice wykazuje ponad 99 procentową zgodność z kwasem hialuronowym produkowanym w ciele człowieka. 

Przed zabiegiem lekarz zapoznaje się z oczekiwaniami pacjenta, ocenia proporcje twarzy i wielkość ust, a następnie dobiera odpowiednią dawkę preparatu i technikę jego podania. Naszymi priorytetami są bezpieczeństwo, komfort oraz zadowolenie pacjentów z rezultatów zabiegu.

Przebieg zabiegu nawilżania wysuszonych ust

Przed przystąpieniem do iniekcji lekarz pokrywa usta preparatem znieczulającym. Ewentualny dyskomfort zabiegu dodatkowo niweluje zawarta w preparacie do iniekcji substancja znieczulająca lidokaina. Następnie, lekarz wstrzykuje preparat kwasu hialuronowego za pomocą ampułko-strzykawki i cienkiej igły w wybrane partie ust. Po zakończeniu iniekcji lekarz delikatnie masuje wargi, aby równomiernie rozprowadzić preparat pod skórą i uzyskać efekt naturalnie nawilżonych i gładkich ust. Zabieg modelowania ust zwykle trwa od 20 do 45 minut.

Efekty zabiegu nawilżania ust kwasem hialuronowym

Po zabiegu usta są idealnie nawilżone, miękkie, gładkie i odświeżone. Pozytywne rezultaty modelowania ust utrzymują się co najmniej pół roku. Spadek stopnia nawilżenia ust zależy od tempa wchłaniania kwasu hialuronowego przez organizm pacjenta. Zabieg modelowania ust można przeprowadzać wielokrotnie

Rekonwalescencja po zabiegu nawilżania ust kwasem hialuronowym

Modelowanie suchych ust należy do zabiegów małoinwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić niewielka opuchlizna i tkliwość ust, a niekiedy także małe obrzęki w miejscach podania preparatu. Tkliwość i obrzęki znikają zwykle do 4 dni po zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu modelowania ust

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • nowotwory,
  • infekcje skórne w okolicy ust,
  • czynna opryszczka,
  • stwierdzona nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • choroby układu immunologicznego,
  • immunoterapia,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych.

W Klinice Zakrzewscy pacjenci mogą skorzystać także z zabiegów ujędrniających na inne partie ciała:

Więcej na temat metod zapobiegających oraz opóźniających starzenie się skóry przeczytasz w artykułach:

Jeśli zmagasz się z suchymi i spierzchniętymi ustami to zapraszamy Cię na profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i dermatologii, które skutecznie rozwiążą Twój problem.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP