Opadający owal twarzy – zabiegi

Opadający owal twarzy to estetyczny defekt będący naturalną reakcją skóry na zachodzące w organizmie procesy starzenia się. Nasza skóra wraz z wiekiem staje się wiotka, a owal twarzy traci charakterystyczny młodzieńczy kształt „odwróconego trójkąta”. W okolicach brody i szyi tworzą się fałdy skórne, czyli tzw. „chomiki”, a twarz nabiera smutnego i zmęczonego wyrazu.

Medycyna estetyczna dysponuje obecnie dużym wachlarzem terapii ujędrniających i poprawiających napięcie zwiotczałych partii ciała. W Klinice Zakrzewscy proponujemy naszym pacjentom szereg zabiegów nieinwazyjnych oraz małoinwazyjnych, które skutecznie zmniejszają oznaki starzenia się, poprawiają strukturę i napięcie skóry i przywracają twarzy jej młodzieńczy wygląd.

Dlaczego z wiekiem opada owal twarzy

Po trzydziestym roku życia rozpoczyna się naturalny proces utraty elastyny i kolagenu w skórze właściwej, które są odpowiedzialne za prawidłowe napięcie i elastyczność skóry. W konsekwencji skóra staje się mało sprężysta i wiotka, policzki opadają, a owal twarzy wydłuża się nabierając smutnego i poważnego wyglądu.

Poziom kolagenu i elastyny zmniejsza się także pod wpływem takich czynników jak: ekspozycja skóry na promieniowanie UV, zanieczyszczenia środowiska, dym papierosowy, nieprawidłowa dieta czy nadmierne spożywanie alkoholu. Owal twarzy może opaść również w wyniku szybkiej utraty wagi.

Terapie przywracające młodzieńczy owal twarzy

W przypadku niewielkiego zwiotczenia skóry twarzy można zastosować domowe sposoby na poprawę jej napięcia takie jak:

 1. Ćwiczenia mięśni twarzy, które mogą zmniejszyć obwisłość skóry wokół podbródka, policzków i gardła. Aby ćwiczenia przyniosły efekty należy wykonywać je codziennie przez dłuższy czas.
 2. Doustne suplementy diety zawierające kolagen i kwas hialuronowy.
 3. Kremy, balsamy i serum zawierające retinol, który pobudza produkcję kolagenu w skórze.
 4. Odpowiedni styl życia, czyli picie dużej ilości wody w ciągu dnia, aby utrzymać prawidłowe nawilżenie organizmu, stosowanie kremów przeciwsłonecznych, eliminacja szkodliwych nawyków takich jak palenie czy picie alkoholu.

W przypadku, gdy skóra wyraźnie straciła jędrność, a policzki opadły, warto skorzystać z terapii ujędrniających skórę oferowanych w gabinetach medycyny estetycznej.

Nieinwazyjne i minimalnie inwazyjne zabiegi, które poprawiają napięcie i elastyczność obwisłej skóry obejmują m.in.

 1. Terapię laserową, która pobudza produkcję kolagenu i poprawia koloryt skóry.
 2. Laserowy lifting twarzy, który odnawia powierzchnię skóry usuwając jej górne warstwy, a także przesyła ciepło do głębszych warstw skóry pobudzając tym samym intensywną produkcje kolagenu. Lifting laserowy jest zabiegiem bardziej inwazyjnym niż terapia laserowa i wymaga zwykle krótkiego okresu rekonwalescencji.
 3. Terapię ultradźwiękami mikrofokusowymi, która także pobudza produkcję kolagenu w skórze właściwej poprzez podgrzanie tkanek. Pozytywne efekty są zwykle widoczne po kilku miesiącach od ostatniego zabiegu.

Najlepsze efekty poprawy napięcia skóry i przywrócenia naturalnego owalu twarzy uzyskuje się w wyniku chirurgicznego liftingu twarzy. Lifting twarzy związany jest z długim okresem rekonwalescencji i ryzykiem poważnych skutków ubocznych operacji.

Terapie podnoszące owal twarzy w Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Zakrzewscy

W Klinice oferujemy indywidualnie dobrane do każdego pacjenta zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które skutecznie zwalczają oznaki starzenia się skóry. Zabiegi nieinwazyjne oraz małoinwazyjne sprawiają, że wzrasta produkcja kolagenu i elastyny w skórze właściwej, a owal twarzy znów przybiera młodzieńczy, naturalny wygląd.

Zabiegi na opadający owal twarzy w Klinice Zakrzewscy:

 1. Lifting volumetryczny – terapia, która dostarcza kwas hialuronowy niezbędny do utrzymania prawidłowego napięcia skóry. Efektem liftingu volumetrycznego są płytsze zmarszczki, jędrna i napięta skóra, oraz podniesiony owal twarzy.

 1. SonoQueen – terapia wykorzystująca ultradźwięki mikrofokusowe, które stymulują tworzenie się nowych włókien kolagenowych. Efektem terapii SonoQueen jest zregenerowana, jędrniejsza i młodsza skóra.  

 1. Termolifting – bezbolesny i bezpieczny laserowy lifting twarzy wykorzystujący światło podczerwone NIR oraz laser Alma Pixel CO2. Wiązka świetlna stymuluje fibroblasty do intensywnej produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu opadnięte policzki podnoszą się, a owal twarzy nabiera młodego wyglądu
 2. Hydroksypatyt wapnia (Crystalys) – innowacyjny preparat Crystalys wypełnia zmarszczki i stymuluje skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych. Pozytywne efekty zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się ponad rok.

 1. Mezoterapia igłowa – małoinwazyjny zabieg polegający na iniekcji preparatu na bazie kwasu hialuronowego wzbogaconego substancjami o działaniu nawilżającym i antyoksydacyjnym. Efektem zabiegu mezoterapii igłowej jest głębokie odżywienie i rewitalizacja skóry, która staje się bardziej jędrna i napięta.
 2. Zabieg endermologii – naturalny sposób pobudzenia skóry do produkcji kolagenu za pomocą przyjemnego masażu twarzy. Masaż odbywa się za pomocą innowacyjnego urządzenia Endermolift LPG Alliance. Efektem zabiegu jest wyraźna poprawa jędrności i gęstości skóry, a w konsekwencji podniesie się owalu twarzy.

 1. Fala uderzeniowa – nieinwazyjny zabieg wykorzystujący fale akustyczne i wibracyjne, które poprawiają metabolizm komórkowy i stymulują powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Efektem terapii jest sprężysta i elastyczna skóra, mniej widoczne zmarszczki oraz likwidacja niedoskonałości skóry twarzy.

Zabiegi poprawiające owal twarzy poprzedza konsultacja lekarska, w trakcie której lekarz poznaje potrzeby pacjenta i wspólnie ustala plan zabiegów. W czasie terapii stan pacjenta jest stale monitorowany tak, aby można było szybko ocenić efekty wdrożonej formy terapii.

W Klinice Zakrzewscy pacjenci mogą skorzystać także z zabiegów ujędrniających na inne partie ciała, m.in. poprawić napięcie opadających kącików ust czy usunąć podwójny podbródek.

Więcej na temat metod zapobiegających oraz opóźniających starzenie się skóry przeczytasz w artykułach:

Jeśli potrzebujesz skutecznej terapii podnoszącej opadający owal twarzy lub niepokoi Cię stan twojej skóry, zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP