Podwójny podbródek

Podwójny podbródek, często w połączeniu z utratą jędrności skóry twarzy i szyi to powszechny problem osób po 45 roku życia. Miejscowa otyłość podbródka zniekształca rysy twarzy powodując, że wygląda się starzej i mniej atrakcyjnie.

Niektórym osobom, u których pojawił się drugi podbródek pomaga wdrożenie zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej. Inną metodą są także zabiegi medycyny estetycznej.

Dlaczego tworzy się podwójny podbródek?

Podwójny podbródek pojawia się, gdy w okolicach brody gromadzi się warstwa tłuszczu. Najczęściej dodatkowy tłuszcz gromadzi się u osób z nadwagą, ale może także pojawić się u osób szczupłych, które mają ku temu predyspozycje genetyczne. Podwójny podbródek niekiedy stanowi jeden z objawów procesów starzenia się zachodzących w skórze.

Jak usunąć drugi podbródek?

Jeśli przyczyną podwójnego podbródka są uwarunkowania genetyczne pomóc mogą odpowiednie ćwiczenia twarzy i szyi. W przypadku, gdy podwójny podbródek wiąże się z nadwagą ciała, warto w pierwszej kolejności zmienić dietę oraz tryb życia, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Jeśli ćwiczenia i dieta nie przynoszą rezultatów, wówczas lekarz medycyny estetycznej może rekomendować zabiegi likwidujące nadmiar tłuszczu w podbródku.

Do zabiegów usuwania drugiego podbródka należą m.in.: liposukcja, czyli odsysanie nadmiaru tłuszczu w okolicy podbródka oraz lipoliza iniekcyjna, czyli małoinwazyjny zabieg polegający na wstrzyknięciu kwasu deoksycholowego rozpuszczającego nadmiar tłuszczu. Zabiegi powinien wykonywać doświadczony lekarz medycyny estetycznej, aby zminimalizować skutki uboczne takie jak obrzęk, zsinienie czy zaczerwienienie w miejscu zabiegu.

Usuwanie drugiego podbródka krok po kroku

Więcej na temat stosowanych metod:

Jeśli trudno Ci zaakceptować podwójny podbródek i chciałabyś go usunąć to zapraszamy do naszej Kliniki na profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które skutecznie rozwiążą Twój problem.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP