Podwójny podbródek

Podwójny podbródek, często w połączeniu z utratą jędrności skóry twarzy i szyi to powszechny problem osób po 45 roku życia. Miejscowa otyłość podbródka zniekształca rysy twarzy powodując, że wygląda się starzej i mniej atrakcyjnie.

Niektórym osobom, u których pojawił się drugi podbródek pomaga wdrożenie zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej. Jednak w wielu przypadkach, pomimo utraty wagi podwójny podbródek nadal jest widoczny. Wówczas warto sięgnąć po zabiegi medycyny estetycznej, które skutecznie zlikwidują nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka

Dlaczego tworzy się podwójny podbródek?

Podwójny podbródek pojawia się, gdy w okolicach brody gromadzi się warstwa tłuszczu. Najczęściej dodatkowy tłuszcz gromadzi się u osób z nadwagą, ale może także pojawić się u osób szczupłych, które mają ku temu predyspozycje genetyczne. Podwójny podbródek niekiedy stanowi jeden z objawów procesów starzenia się zachodzących w skórze.

Jak usunąć drugi podbródek?

Jeśli przyczyną podwójnego podbródka są uwarunkowania genetyczne pomóc mogą odpowiednie ćwiczenia twarzy i szyi. W przypadku, gdy podwójny podbródek wiąże się z nadwagą ciała, warto w pierwszej kolejności zmienić dietę oraz tryb życia, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Jeśli ćwiczenia i dieta nie przynoszą rezultatów, wówczas lekarz medycyny estetycznej może zalecić zabiegi likwidujące nadmiar tłuszczu w podbródku.

Do najbardziej popularnych zabiegów usuwania drugiego podbródka należą liposukcja, czyli odsysanie nadmiaru tłuszczu w okolicy podbródka oraz lipoliza iniekcyjna, czyli małoinwazyjny zabieg polegający na wstrzyknięciu kwasu deoksycholowego rozpuszczającego nadmiar tłuszczu. Obydwie metody skutecznie usuwają nadmiar tłuszczu z okolic podbródka i wyszczuplają twarz. Zabiegi powinien wykonywać doświadczony lekarz medycyny estetycznej, aby zminimalizować skutki uboczne takie jak obrzęk, zsinienie czy zaczerwienienie w miejscu zabiegu.

Usuwanie drugiego podbródka w Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Zakrzewscy

W Klinice proponujemy naszym pacjentom kompleksowe zabiegi, które powstrzymują i odwracają niekorzystne zmiany na twarzy związane z procesem starzenia się skóry. Bez względu na przyczynę pojawienia się podwójnego podbródka jesteśmy w stanie skutecznie go usunąć, a także przywrócić jędrność i elastyczność skóry w okolicach brody.

W zależności od stopnia zaawansowania zmian na twarzy i szyi oferujemy pacjentom:

  1. Onda i Endermologie LPG Alliance. Terapia łączona, która skutecznie redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej z okolic podbródka oraz przywraca skórze jędrność i sprężystość.
  2. Termolifting, czyli ujędrnianie skóry za pomocą innowacyjnego lasera frakcyjnego Alma Pixel Co2. Światło lasera podgrzewa skórę stymulując fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra nabiera jędrności i elastyczności, a owal twarzy wyraźnie się unosi.
  3. Lifting w technologii HIFU – nieinwazyjny zabieg, który efektywnie ujędrnia i wygładza skórę. Fala ultradźwiękowa dociera do głębszych warstw skóry inicjując proces termicznej koagulacji. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest gładka, jędrna i wyraźnie odmłodzona.
  4. Endermolift LPG Alliance – zabieg, który w naturalny sposób pobudza fibroblasty w skórze właściwej do zwiększonej produkcji kolagenu. W konsekwencji znacznie zwiększa się gęstość skóry i poziom jej ujędrnienia.
  5. Falę uderzeniową STORZ Medical – zabieg wykorzystujący falę akustyczną i wibracyjną w celu nadania skórze pożądanej elastyczności i sprężystości.

W Klinice Zakrzewscy pacjenci mogą skorzystać także z zabiegów ujędrniających na inne partie ciała:

Więcej na temat metod zapobiegających oraz opóźniających starzenie się skóry przeczytasz w artykułach:

Jeśli trudno Ci zaakceptować podwójny podbródek i chciałabyś go usunąć to zapraszamy do naszej Kliniki na profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które skutecznie rozwiążą Twój problem.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP