Opadające kąciki ust

Opadające kąciki ust to problem związany z naturalnymi procesami starzenia się skóry. W wyniku utraty jędrności i odpowiedniego nawilżenia usta tracą swoją objętość, zmieniają barwę oraz kształt. Opadające kąciki ust sprawiają, że twarz wydaje się starsza niż jest w rzeczywistości.

Utrata świeżości i elastyczności cery dla niektórych osób, szczególnie kobiet, może stanowić poważny defekt estetyczny. Na szczęście stosując odpowiednie terapie anty-aging oraz zabiegi pobudzające produkcję kolagenu w skórze właściwej można skutecznie powstrzymać, a nawet odwrócić proces starzenia się cery. W Klinice Zakrzewscy oferujemy szereg nowoczesnych metod przywracających jędrność i elastyczność skórze wokół ust.

Dlaczego wraz z wiekiem opadają kąciki ust

Po przekroczeniu 30 roku życia w skórze właściwej rozpoczynają się niekorzystne dla wyglądu naszej cery procesy. Redukcja podskórnej tkanki tłuszczowej, a także spadek ilości kolagenu i kwasu hialuronowego sprawiają, że skóra stopniowo traci jędrność i elastyczność. Wiotka skóra na policzkach i wokół ust powoduje opadnięcie kącików ust oraz całego owalu twarzy. Proces ten pogłębia się w kolejnych latach życia.

Istotny wpływ na szybkość utraty kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze mają również takie czynniki jak ekspozycja skóry na promieniowanie UV, zanieczyszczenie powietrza, dym papierosowy, nieodpowiednia dieta oraz nadmierne spożywanie alkoholu. Ponadto, gwałtowne zwiotczenie skóry twarzy może wystąpić także u osób, które szybko straciły dużo kilogramów.

Jak poprawić napięcie opadających kącików ust

W celu poprawy napięcia opadających kącików ust stosuje się nieinwazyjne lub małoinwazyjne zabiegi, które mają na celu uzupełnienie niedoborów kwasu hialuronowego w skórze i pobudzenie komórek do większej produkcji kolagenu. W tym celu zwykle stosuje się podskórne iniekcje z kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej, które są skuteczne i bezpieczne, jeśli zabieg wykonuje doświadczony lekarz medycyny estetycznej.

Zabieg poprawy napięcia opadających kącików ust niekiedy łączy się z zabiegami głęboko rewitalizującymi cerę takimi jak dermabrazja, peelingi chemiczne czy odnawianie powierzchni skóry laserem.

Większość osób może bezpiecznie poddać się zabiegom poprawiającym jędrność i napięcie skóry wokół ust. Jednak w przypadku zabiegów inwazyjnych przeciwskazaniem są ciąża, infekcje skóry oraz niektóre leki. Przed zabiegiem ingerującym w głębsze warstwy skóry warto zasięgnąć porady lekarza medycyny estetycznej.

Zabiegi poprawiające napięcie opadających kącików ust w Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Zakrzewscy

W Klinice proponujemy naszym pacjentom nowoczesne zabiegi, które skutecznie ujędrniają i napinają skórę wokół ust. Stosujemy holistyczne podejście do problemu starzenia się skóry, dzięki czemu możemy zagwarantować pacjentom szybkie i zadowalające efekty w postaci jędrnej, dobrze nawilżonej skóry i odmłodzonej twarzy.

Pacjenci mogą skorzystać z zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej, jak również z nieinwazyjnych, ale skutecznych zabiegów kosmetologicznych.  

Zabiegi ujędrniające skórę wykonywane przez lekarza dermatologa:

  1. Modelowanie ust, czyli iniekcje z kwasu hialuronowego, dzięki którym skóra wokół ust szybko odzyskuje prawidłowe nawilżenie oraz jędrność. 
  2. Mezoterapia igłowa, która głęboko rewitalizuje skórę od wewnątrz powodując niemal natychmiastową poprawę nawilżenia i napięcia skóry.
  3. Volumetria, czyli lifting wolumetryczny likwiduje zmarszczki i bruzdy przywracając twarzy jej naturalne, młodzieńcze kształty.
  4. Botox, czyli iniekcje z toksyny botulinowej, która stosowana w odpowiedniej ilości zapewnia spektakularne efekty w postaci jędrnej skóry i podniesionych kącików ust.

Zabiegi poprawiające napięcie skóry wykonywane przez kosmetologa:

  1. Endermologia LPG Alliance – masaż skóry za pomocą innowacyjnego urządzenia Endermologie LPG Alliance. Masaż pobudza organizm do produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego, także w obrębie ust.
  2. Peeling PQ Age zapewniający głęboką rewitalizację skóry.

W naszej Klinice wszystkie zabiegi odmładzające i ujędrniające poprzedza konsultacja lekarska, w trakcie której lekarz wspólnie z pacjentem ustala optymalny zakres zabiegów. W trakcie terapii anti-aging stan skóry pacjenta jest stale monitorowany tak, aby na bieżąco oceniać efektywność zabiegów ujędrniających.

W Klinice Zakrzewscy pacjenci mogą skorzystać także z zabiegów ujędrniających na inne partie ciała:

Więcej na temat metod zapobiegających oraz opóźniających starzenie się skóry przeczytasz w artykułach:

Jeśli potrzebujesz skutecznej metody przeciwdziałania procesom starzenia się skóry to zapraszamy do kontaktu, aby zapoznać się z naszą ofertą zabiegów ujędrniających.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP