Opadające policzki

Opadające policzki są jedną z najbardziej charakterystycznych oznak starzenia się skóry.  Wraz z wiekiem nasza skóra traci gęstość i staje się bardziej wiotka, co powoduje, że zanikają proporcje tzw. odwróconego trójkąta charakterystyczne dla młodych twarzy. Opadające policzki sprawiają, że twarz staje się mniej atrakcyjna, nabiera smutnego i zmęczonego wyrazu, a struktura linii na granicy twarzy i szyi ulega zaburzeniu.

Istnieje obecnie wiele nowoczesnych metod, które przywracają jędrność i napięcie skóry sprawiając, że owal twarzy znów nabiera młodego wyglądu. W Klinice Zakrzewscy oferujemy szereg terapii, które podnoszą opadające policzki i napinają wiotkie partie twarzy.

Dlaczego policzki opadają z wiekiem

Z biegiem czasu na twarzy zachodzi wiele zmian spowodowanych procesem starzenia się organizmu. Po przekroczeniu trzydziestego roku życia znacznej redukcji ulega tkanka tłuszczowa pod skórą, przez co twarz wydaje się szczuplejsza i bardziej „dorosła”. Jednocześnie rozpadowi ulegają zgromadzone pod skórą kolagen i elastyna powodując, że skóra staje się luźna, opada i ostatecznie wiotczeje. Proces ten pogłębia się w kolejnych latach życia.

Poziom kolagenu i elastyny w skórze właściwej zmniejsza się także pod wpływem takich czynników jak: ekspozycja skóry na promieniowanie UV, zanieczyszczenia środowiska, dym papierosowy, nieprawidłowa dieta czy nadmierne spożywanie alkoholu. Policzki mogą opaść także w wyniku szybkiej utraty wagi.

Zabiegi napinające skórę

Istnieje wiele zabiegów poprawiających napięcie skóry w okolicach szczęki i policzków. Większość z nich ma na celu pobudzenie produkcji kolagenu w skórze i ujędrnienie wiotkich partii twarzy.

Do najczęściej stosowanych nieinwazyjnych terapii poprawy jędrności skóry należą zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków oraz lasera. Mają one na celu pobudzenie produkcji kolagenu poprzez podgrzanie tkanek podskórnych. Pozytywne efekty terapii są zwykle widoczne po kilku miesiącach od zakończenia serii zabiegów.

Jeśli chcemy uzyskać bardziej zauważalne rezultaty, specjaliści medycyny estetycznej zalecają małoinwazyjne terapie takie jak: radiofrekwencja mikroigłowa, lifting laserowy, mezoterapia igłowa czy lifting wolumetryczny.

Najlepsze efekty redukcji obwisłej skóry policzków i poprawy owalu twarzy uzyskuje się poddając się zabiegowi chirurgicznemu - liftingowi twarzy. Ta metoda wymaga jednak długiego okresu rekonwalescencji i niesie ze sobą ryzyko poważnych skutków ubocznych operacji.

Kto może poddać się małoinwazyjnym terapiom poprawy jędrności skóry twarzy

Większość osób może bezpiecznie poddać się małoinwazyjnemu zabiegowi poprawy napięcia skóry. Najlepsze efekty uzyskują osoby, które:

 • mają prawidłową wagę ciała
 • zdrowo się odżywiają
 • nie palą papierosów
 • chronią skórę przed promieniami słonecznymi i unikają solariów
 • mają skórę z niewielkimi oznakami zwiotczenia.

Przeciwskazaniami do poddania się małoinwazyjnej terapii poprawy napięcia skóry policzków są:

 • ciąża
 • infekcja skóry
 • niektóre leki.

Terapie poprawiające napięcie i jędrność skóry twarzy w Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Zakrzewscy

W Klinice oferujemy naszym pacjentom szereg nowoczesnych terapii mających na celu poprawę napięcia i jędrności skóry. Indywidualnie dobrane do każdego pacjenta zabiegi sprawiają, że policzki podnoszą się, a owal twarzy nabiera ponownie pożądany kształt „odwróconego trójkąta”.

Zabiegi na opadające policzki obejmują:

 1. Lifting wolumetryczny – terapia polegająca na podskórnej iniekcji preparatu zawierającego kwas hialuronowy dzięki czemu zmarszczki ulegają spłyceniu, uwydatniają się kości policzkowe, a policzki nabierają naturalnego, zaokrąglonego kształtu.

 1. SonoQueen – nieinwazyjna terapia pobudzająca skórę do regeneracji i odbudowy od wewnątrz. Skupiona fala ultradźwiękowa przenika w głąb skóry wywołując proces termicznej koagulacji, dzięki czemu powstają nowe włókna kolagenowe, a skóra pacjenta szybko staje się napięta i jędrna.
 2. Termolifting – laserowy lifting twarzy wykorzystujący światło podczerwone NIR oraz laser Alma Pixel CO2. Wiązka świetlna podgrzewa skórę powodując skrócenie włókien kolagenowych i stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Ten bezbolesny i bezpieczny zabieg szybko przynosi zadowalające rezultaty w postaci poprawy napięcia skóry twarzy.
 3. Hydroksypatyt wapnia (Crystalys) – małoinwazyjny zabieg polegający na podskórnej iniekcji preparatu Crystalys, który wypełnia zmarszczki i stymuluje skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych. Pozytywne efekty zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się ponad rok.

 1. Mezoterapię igłową – małoinwazyjna terapia polegająca na podskórnej iniekcji preparatu na bazie kwasu hialuronowego wzbogaconego substancjami o działaniu nawilżającym i antyoksydacyjnym. Zabieg głęboko rewitalizuje i odżywia skórę od wewnątrz poprawiając napięcie, strukturę i koloryt skóry.
 2. Zabieg endermologii – masaż twarzy za pomocą innowacyjnego urządzenia Endermolift LPG Alliance, który w naturalny sposób pobudza fibroblasty w skórze właściwej do intensywnej produkcji kolagenu. W konsekwencji następuje wyraźna poprawa jędrności i gęstości skóry.

 1. Falę uderzeniową – nieinwazyjny zabieg z wykorzystaniem fali akustycznej i wibracyjnej, które w sposób mechaniczny poprawiają metabolizm komórkowy i stymulują powstawanie nowych naczyń krwionośnych. W konsekwencji następuje poprawa sprężystości skóry, a także redukcja zmarszczek i niedoskonałości skóry.

Zabiegi podnoszące opadłe policzki poprzedza konsultacja lekarska. W czasie konsultacji lekarz naszej kliniki zapoznaje się z oczekiwaniami pacjenta odnośnie stanu jego skóry oraz wspólnie z nim ustala plan i zakres zabiegów koniecznych do uzyskania satysfakcjonujących efektów. W Klinice Zakrzewscy pacjenci mogą skorzystać także z zabiegów ujędrniających na inne partie ciała, m. In. Poprawić napięcie opadających kącików ust czy usunąć podwójny podbródek

Więcej na temat metod zapobiegających oraz opóźniających starzenie się skóry przeczytasz w artykułach:

Jeśli potrzebujesz skutecznej terapii podnoszącej policzki, zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP