Młodzieńcze proporcje, czyli skuteczny lifting kwasem hialuronowym
14/04/2020

Młodzieńcze proporcje, czyli skuteczny lifting kwasem hialuronowym

Obecny trend w medycynie estetycznej to zachowanie naturalności. Zabiegi odmładzające wykonujemy w taki sposób, żeby przywrócić skórze twarzy jędrność i młodzieńczy, świeży wygląd, w sposób, który pozwoli wydobyć naturalne piękno rysów, a jednocześnie nie przyniesie karykaturalnego efektu.

Dr n. med. Magdalena Stokowacka-Zakrzewska

Pacjenci, którzy decydują się na skorzystanie z oferty zabiegów anti-aging i medycyny regeneracyjnej po raz pierwszy, bardzo często mówią nam o swoich obawach związanych z nienaturalnym wyglądem, dlatego dla mnie jako lekarza, wstępna konsultacja, czyli spokojna i szczera rozmowa, jest nieocenioną możliwością rozwiania wszelkich wątpliwości pacjenta. W czasie konsultacji dokładnie nakreślam plan leczenia, omawiam jego poszczególne etapy, przedstawiam preparaty kwasu hialuronowego, których używam w swojej codziennej praktyce. Mam szansę wysłuchać pacjenta i poznać jego oczekiwania dotyczące efektów.

Zaufanie i bezpieczeństwo

Mocno wierzę, że kluczem do efektywnej współpracy na linii lekarz-pacjent, jest profesjonalizm, otwartość i zaufanie, ale też wybór odpowiednich, bezpiecznych, dobrze przebadanych preparatów kwasu hialuronowego. Dlatego zdecydowałam się na współpracę ze światowej klasy firmą Allergan. Dzięki temu mogę zaproponować moim pacjentom szeroki wachlarz możliwości: od zabiegów kondycjonujących, poprzez ujędrniająco-liftingujące, przywracające prawidłową gęstość i objętość skóry, po redukujące zmarszczki.

Bardzo ważne dla mnie jest to, aby oferta zabiegów anti-aging i medycyny regeneracyjnej, które rekomenduję, wzbogaciła się o najbardziej skuteczne i bezpieczne rozwiązania. Dlatego wybrałam preparaty Juvederm, oparte na opatentowanej technologii sieciowania kwasu hialuronowego Vycross, których skuteczność potwierdzona została badaniami. Pozwalają one na dobór zabiegu tak, by był idealnie dopasowany do potrzeb i oczekiwań tych, którzy mi zaufali.

MD Codes

Światowej sławy chirurg plastyczny, doktor Mauricio de Maio, wraz z firmą Allergan, opracował specjalny sposób podawania kwasu hialuronowego – MD Codes. Metoda ta, dedykowana produktom Juvederm, pozwala na osiągnięcie naturalnych i długotrwałych efektów. MD Codes to precyzyjny schemat iniekcji kwasu hialuronowego w ściśle określone punkty anatomiczne na twarzy, pozwalający na osiągnięcie spektakularnych efektów.

Kiedy podaję kwas hialuronowy Juvederm Voluma lub Juvederm Volux przy użyciu MD Codes, jestem w stanie w naturalny sposób odtworzyć młodą rzeźbę twarzy, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Odmładzając kości policzkowe, podnosząc policzki, czy wreszcie poprawiając kształt brody.

Dodatkowo, jeżeli jest taka potrzeba, podając kwas hialuronowy w okolice odpowiednich mięśni, możemy wpłynąć na ich pracę, poprawiając w ten sposób wygląd, np. likwidując uśmiech dziąsłowy czy zmniejszając marszczenie skóry na brodzie. Jest to bardzo nowatorskie podejście zarówno do liftingu jak i do poprawy mimiki.

Technikę tę nazywamy DynaCODES, a proces, który zachodzi – miomudulacją. Lekarz pracujący wyżej wymienioną techniką podaje kwas hialuronowy Juvederm Vycross o różnej gęstości (Voluma, Volux, Volift), za pomocą igły lub kaniuli. Zabieg jest dość komfortowy i nie wymaga znieczulenia.

Lifting kwasem hialuronowym bez chirurga

Pacjenci kwalifikujący się do zabiegów liftingujących kwasem hialuronowym podczas pierwszej wizyty często mówią: moja twarz wygląda na smutną, zmęczoną, skóra jest „obwisła”. Zabieg wolumetrii przy użyciu kwasu hialuronowego Juvederm Voluma i Juvederm Volux to możliwość modelowania rysów twarzy bez ingerencji chirurga. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, plastycznych preparatów bez użycia skalpela możemy podnieść owal twarzy, odbudować skronie, kości policzkowe oraz poprawić kształt brody.

Zanim jednak wykonam zabieg liftingu kwasem hialuronowym, prawie zawsze rekomenduję wykonanie zabiegu kondycjonującego skórę, który poprawi jej strukturę i sprawi, że będzie dobrze nawilżona. Dzięki innowacyjnym preparatom, takim jak Juvederm Volite, nasza skóra staje się gładsza, bez drobnych zmarszczek, poprawie się jej elastyczność i jędrność oraz kolor – skóra jest bardziej promienna. Kiedy poprawimy już kondycję skóry możemy zadbać o jej objętość.

Wybieram Juvederm Voluma, należący do gamy najnowszej generacji wypełniaczy, ponieważ dzięki nowej technologii usieciowania zapewnia większą odporność na degradację i dłuższe utrzymywanie się efektów (nawet 24 miesięcy). Jest on podobny do naturalnej struktury tkanki, co zapewnia świetną integrację z tkanką pacjenta. Jest to gęsty, bardzo plastyczny żel, który dodatkowo zawiera środek znieczulający (lidokainę), co znacznie wpływa na podniesienie komfortu pacjenta w trakcie i po zabiegu.

Istotną rolę w przywracaniu twarzy młodzieńczego wyglądu stanowi modelowanie jej dolnych partii – czyli okolic brody i linii żuchwy. Zastosowanie preparatu iniekcyjnego Juvederm Volux pozwala kształtować owal twarzy bez konieczności zastosowania inwazyjnych środków wymagających długiego okresu rekonwalescencji.

Uniesiony owal twarzy to redukcja efektu opadających policzków czy utraty jędrności skóry podbródka, dzięki zabiegowi twarz odzyskuje młodzieńcze proporcje, zyskując jednocześnie wyraziste rysy, jędrność i wypoczęty wygląd.

Dowiedz się więcej na temat tego, jakie zabiegi anti aging wybrać w naszej Klinice. Zapraszamy do lektury artykułu.

Uroda i Medycyna Nr 2/20


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP