Starzenie szyi i dekoltu

Objawy starzenia się szyi i dekoltu często występują znacznie wcześniej niż pierwsze zmarszczki na twarzy. Dzieje się tak ponieważ skóra na szyi i dekolcie jest wyjątkowo cienka, łatwo więc ulega przesuszeniu i traci elastyczność.  Dlatego szyję i dekolt powinno się pielęgnować z taką samą dbałością jak skórę twarzy.  

W przypadku pojawienia się pierwszych oznak utraty jędrności skóry szyi i dekoltu warto sięgnąć po profesjonalną pomoc w postaci dobroczynnych dla skóry zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. W Klinice Zakrzewscy proponujemy naszym pacjentom szereg innowacyjnych zabiegów ujędrniających i przywracających skórze szyi i dekoltu młodzieńczą elastyczność.

Dlaczego skóra szyi i dekoltu traci elastyczność?

Skóra szyi i dekoltu jest niezwykle cienka i delikatna co sprawa, że zachodzące w organizmie naturalne procesy starzenia się w pierwszej kolejności objawiają się właśnie w okolicy szyi i dekoltu. Z upływem lat w skórze właściwej ubywa kwasu hialuronowego odpowiadającego za prawidłowe nawilżenie, a także kolagenu i elastyny, które zapewniają skórze jędrność i elastyczność. W konsekwencji skóra staje się wiotka, a z czasem pomarszczona i obwisła.

Skóra szyi i dekoltu szybciej podlega procesom starzenia się również z powodu niedostatecznej ochrony przed promieniowaniem UV. Często zapominamy nałożyć krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem UV na szyję i dekolt, co skutkuje wystąpieniem objawów fotostarzenia się skóry.

Kolejną przyczyną pojawienia się oznak starzenia się na skórze szyi i dekoltu są predyspozycje genetyczne oraz wahania hormonalne, które wpływają na produkcję kolagenu i elastyny w organizmie.

Zabiegi ujędrniające skórę szyi i dekoltu

Gdy kremy nawilżające i ujędrniające nie przynoszą zadowalających rezultatów warto skorzystać z nowoczesnych zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej. Zabiegi te mają na celu zwiększenie ilości kwasu hialuronowego w skórze oraz stymulację komórek do intensywnej produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu zostaje przywrócone optymalne nawilżenie i ujędrnienie delikatnej skóry szyi i dekoltu, a oznaki starzenia się cofają się.

Lekarz medycyny estetycznej może zaproponować terapie nieinwazyjne oraz terapie mniej lub bardziej inwazyjne, które wiążą się często z okresem rekonwalescencji. Rodzaj zabiegu zależy od stopnia utraty jędrności skóry oraz efektów jakich oczekuje pacjent.

Większość osób może bezpiecznie poddać się małoinwazyjnym zabiegom ujędrniającym i napinającym wiotką skórę. Przeciwskazaniem do zabiegu mogą być ciąża, infekcja skórna lub niektóre leki. Ujędrniające zabiegi małoinwazyjne skóry szyi i dekoltu powinny być wykonywane przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych zabiegu.

Zabiegi ujędrniające na szyję i dekolt w Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Zakrzewscy

W naszej Klinice stosujemy holistyczne podejście do problemu starzenia się skóry co oznacza, że proponowane pacjentom zabiegi nie tylko skutecznie likwidują dany problem estetyczny, ale także rewitalizują i odmładzają skórę. Pacjent może skorzystać z serii zabiegów, które opóźniają pojawienie się pierwszych oznak starzenia się skóry szyi i dekoltu oraz takich, które likwidują istniejące zmarszczki i wiotkość skóry. Efektem wszystkich zabiegów jest gładsza, jędrniejsza i bardziej promienna skóra szyi i dekoltu.

Jednym z najbardziej popularnych wśród naszych pacjentów zabiegów, które opóźniają starzenie się skóry jest mezoterapia igłowa. Zabieg polega na podskórnej iniekcji kwasu hialuronowego lub osocza bogatopłytkowego, które odgrywają kluczową rolę w przywracaniu optymalnego poziomu nawilżenia skóry. Związki te stymulują komórki do intensywnej, wewnętrznej odbudowy i regeneracji, dzięki czemu wyraźnie poprawia się gęstość i napięcie skóry.

W przypadku, gdy skóra szyi i dekoltu stała się wiotka, a zmarszczki są widoczne rekomendujemy termolifting z wykorzystaniem innowacyjnego lasera frakcyjnego Alma Pixel Co2 lub technologii HIFU - SonoQueen. Zabiegi te pobudzają intensywną produkcję kolagenu i elastyny w skórze, dzięki czemu skóra napina się i unosi stając się gładką i jędrną. Znakomitą metodą likwidującą oznaki starzenia się szyi i dekoltu jest zabieg z użyciem nici liftingujących.

Zabiegi ujędrniające i napinające skórę szyi i dekoltu poprzedza konsultacja lekarska, w trakcie której lekarz ocenia stan skóry i proponuje zabiegi, które przyniosą zadowalające pacjenta rezultaty. W tracie serii zabiegów postępy terapii anti-aging są stale monitorowanie.

W Klinice Zakrzewscy pacjenci mogą skorzystać także z zabiegów ujędrniających na inne partie ciała:

Więcej na temat metod zapobiegających oraz opóźniających starzenie się skóry przeczytasz w artykułach:

Jeśli potrzebujesz skutecznej terapii likwidującej oznaki starzenia się skóry szyi i dekoltu to zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP