Przetłuszczająca się cera

Przetłuszczająca się cera może przysparzać wiele problemów ze względu na jej skłonność do nieestetycznych wyprysków oraz kłopotliwe błyszczenie się skóry. Z tłustą cerą zmagają się zarówno nastolatki, jak i osoby w wieku dorosłym bez względu na płeć.

Przetłuszczająca się skóra, szczególnie gdy pojawiają się na niej wykwity, wymaga holistycznego podejścia. Oznacza to, że oprócz codziennej, domowej pielęgnacji ukierunkowanej na ograniczenie wydzielania sebum i utrzymanie dobrego nawilżenia skóry, warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów oferowanych w gabinetach kosmetycznych lub medycyny estetycznej. 

Pielęgnacyjne zabiegi na tłustą cerę

Osoby, które zmagają się z przetłuszczającą się cerą powinny dbać o jej dobre nawilżenie, gdyż błyszczenie się skóry na powierzchni nie oznacza, że jest ona optymalnie nawilżona wewnątrz. Warto wybrać lekkie kremy nawilżające, które zawierają glicerynę, kwas hialuronowy i aloes, a jednocześnie nie zatykają porów. Ponadto, w codziennej pielęgnacji przetłuszczającej się skóry warto stosować oczyszczający żel do twarzy oraz odświeżająco-matujący tonik. Produkty pielęgnacyjne nie powinny zawierać mydła i alkoholu, czyli produktów wysuszających skórę. W pielęgnacji tłustej cery dobrze sprawdzają się także kremy, które zawierają przeciwulteniacze takie jak witamina C. Zmniejszają one stan zapalny skóry, wyrównują koloryt i pomagają zrównoważyć produkcję sebum.

Zabiegi kosmetyczne na przetłuszczającą się skórę twarzy

Wśród zabiegów na tłustą cerę wykonywanych przez kosmetologa prym wiodą peelingi chemiczne. Zabieg złuszczający wspaniale wygładza strukturę skóry, poprawia jej kolory, oczyszcza pory i zmniejsza ilość produkowanego przez gruczoły łojowe sebum. Peelingi chemiczne działają także przeciwbakteryjnie ograniczając powstawanie wykwitów na twarzy.

Zabiegi na przetłuszczającą się skórę twarzy w Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Zakrzewscy

W naszej klinice oferujemy pacjentom kompleksową terapię przetłuszczającej się skóry twarzy. W zależności od stanu cery, w tym także stopnia zaawansowania ewentualnych zmian zapalnych skóry, proponujemy jedną lub kilka terapii łączonych, które mają na celu:

  • ograniczenie produkcji sebum przez gruczoły łojowe,
  • zapewnienie optymalnego nawilżenia cery,
  • zmniejszenie liczby wykwitów skórnych oraz stanu zapalnego,
  • wygładzenie i rozświetlenie cery.

Nasi klienci mogą skorzystać ze skutecznych terapii dla cery przetłuszczającej się takich jak:

  1. Hydrafacial – bezinwazyjny zabieg hydropeelingu, który głęboko oczyszcza cerę, wyrównuje jej koloryt i teksturę, a także poprawia napięcie. Hydrafacial efektywnie usuwa zaskórniki, redukuje produkcję sebum oraz zmniejsza widoczność porów.
  2. Peelingi chemiczne, które efektywnie oczyszczają i złuszczają warstwę rogową skóry. Stosowane w klinice peelingi medyczne „Enerpeel” gwarantują jednolitą odnowę naskórka i głęboką rewitalizację skóry. Co ważne, skutecznie zmniejszają produkcję sebum oraz działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.
  3. Światłoterapia z zastosowaniem laserów Alma Pixel CO2 oraz Discovery Pico Plus. Wiązka lasera efektywnie i w krótkim czasie zmniejsza liczbę wyprysków, zamyka poszerzone pory i wygładza cerę.
  4. Farmakologia działająca antyzapalnie.
  5. Stosowanie profesjonalnych dermokosmetyków, w tym odpowiednia pielęgnacja skóry w domu.

Zabiegi na przetłuszczająca się cerę poprzedza konsultacja lekarska, w trakcie której lekarz wspólnie z pacjentem ustala optymalny plan zabiegów. Stan zdrowia pacjenta podległa stałemu monitoringowi w trakcie trwania terapii.

Jeśli przetłuszczającej się cerze towarzyszy również trądzik zachęcamy do zapoznania się z artykułami na temat leczenia trądziku młodzieńczego, trądziku dorosłych oraz trądziku różowatego.

Jeśli zmagasz się z przetłuszczającą się cerą oraz nieestetycznymi wykwitami na twarzy to zapraszamy na konsultację lekarską do naszej kliniki, aby uzyskać profesjonalną diagnozę i rozpocząć leczenie.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP