Przetłuszczająca się cera

Przetłuszczająca się cera może przysparzać wiele problemów ze względu na jej skłonność do nieestetycznych wyprysków oraz kłopotliwe błyszczenie się skóry. Z tłustą cerą zmagają się zarówno nastolatki, jak i osoby w wieku dorosłym bez względu na płeć.

Przetłuszczająca się skóra, szczególnie gdy pojawiają się na niej wykwity, wymaga holistycznego podejścia. Oprócz codziennej, domowej pielęgnacji ukierunkowanej na ograniczenie wydzielania sebum i utrzymanie dobrego nawilżenia skóry, można skorzystać z profesjonalnych zabiegów oferowanych w gabinetach kosmetycznych lub medycyny estetycznej.

Pielęgnacyjne zabiegi na tłustą cerę

Osoby, które zmagają się z przetłuszczającą się cerą powinny dbać o jej dobre nawilżenie, gdyż błyszczenie się skóry na powierzchni nie oznacza, że jest ona optymalnie nawilżona wewnątrz. Warto wybrać lekkie kremy nawilżające, które zawierają glicerynę, kwas hialuronowy i aloes, a jednocześnie nie zatykają porów. W codziennej pielęgnacji przetłuszczającej się skóry warto stosować oczyszczający żel do twarzy oraz odświeżająco-matujący tonik.

Produkty pielęgnacyjne nie powinny zawierać mydła i alkoholu, czyli produktów wysuszających skórę.

W pielęgnacji tłustej cery dobrze sprawdzają się także kremy, które zawierają przeciwulteniacze takie jak witamina C. Zmniejszają one stan zapalny skóry, wyrównują koloryt i pomagają zrównoważyć produkcję sebum.

Zabiegi kosmetyczne na przetłuszczającą się skórę twarzy

Wśród zabiegów na tłustą cerę wykonywanych przez kosmetologa prym wiodą peelingi chemiczne. Zabiegi złuszczające wygładzają strukturę skóry, poprawiają jej kolory, oczyszcza pory i zmniejsza ilość produkowanego przez gruczoły łojowe sebum. Peelingi chemiczne działają także przeciwbakteryjnie, ograniczając powstawanie wykwitów na twarzy.

Zabiegi na przetłuszczającą się skórę twarzy w Klinice Zakrzewscy

Klinika Zakrzewscy oferuje pacjentom kompleksową terapię przetłuszczającej się skóry twarzy. W zależności od stanu cery, w tym także stopnia zaawansowania ewentualnych zmian zapalnych skóry, proponowana jest jedna lub kilka terapii łączonych, które mają na celu:

  • ograniczenie produkcji sebum przez gruczoły łojowe,
  • zapewnienie optymalnego nawilżenia cery,
  • zmniejszenie liczby wykwitów skórnych oraz stanu zapalnego,
  • wygładzenie i rozświetlenie cery.

Klienci mogą skorzystać z terapii dla cery przetłuszczającej się takich jak:

  1. Zabieg hydropeelingu, który głęboko oczyszcza cerę, wyrównuje jej koloryt i teksturę, a także poprawia napięcie. Zabieg efektywnie usuwa zaskórniki, redukuje produkcję sebum oraz zmniejsza widoczność porów.
  2. Peelingi chemiczne, które oczyszczają i złuszczają warstwę rogową skóry. Stosowane w klinice peelingi medyczne poprawiają odnowę naskórka i głęboko rewitalizują skórę. Zabiegi skutecznie zmniejszają produkcję sebum oraz działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.
  3. Światłoterapia z zastosowaniem lasera frakcyjnego oraz lasera pikosekundowego. Wiązka lasera zmniejsza liczbę wyprysków, zamyka poszerzone pory i wygładza cerę.
  4. Farmakologia, działająca antyzapalnie.
  5. Stosowanie profesjonalnych dermokosmetyków, w tym odpowiednia pielęgnacja skóry w domu.

Zabiegi na przetłuszczająca się cerę poprzedza konsultacja lekarska, w trakcie której lekarz wspólnie z pacjentem ustala optymalny plan zabiegów. Stan zdrowia pacjenta podległa stałemu monitoringowi w trakcie trwania terapii. 

Jeśli przetłuszczającej się cerze towarzyszy również trądzik, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami leczenia trądziku młodzieńczego, trądziku dorosłych oraz trądziku różowatego.

Jeśli zmagasz się z przetłuszczającą się cerą oraz nieestetycznymi wykwitami na twarzy, możesz skorzystać z konsultacji z lekarzem i profesjonalnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP