Wiotkość skóry – zabiegi napinające

Wiotka skóra jest jednym z pierwszych objawów procesu starzenia się zachodzącym w naszym organizmie. W zależności od kondycji skóry, trybu życia, diety czy predyspozycji genetycznych oznaki utraty jędrności i elastyczności skóry mogą być już widoczne po 30 roku życia.

Wiotczejąca skóra traci gęstość i elastyczność co sprawia, że opada. W pewnym wieku zauważamy, że policzki obniżyły się, w okolicach brody pojawiły się tzw. chomiczki, a owal twarzy zmienił kształt.  Zanika wówczas charakterystyczny dla młodych twarzy kształt odwróconego trójkąta. Twarz przybiera smutny wyraz i wydaje się starsza.

Medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów, które opóźniają pojawienie się pierwszych oznak starzenia się skóry oraz likwidują istniejące zmarszczki i zwiotczenia.

W Klinice Zakrzewscy proponujemy nowoczesne terapie nieinwazyjne oraz małoinwazyjne, które uzupełniają niedobory kwasu hialuronowego w skórze oraz pobudzają komórki do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się jędrna, przywraca napiętość i gładkość.

Dlaczego skóra wiotczeje?

Wraz z wiekiem postępuje utrata kolagenu i elastyny, które stanowią naturalne rusztowanie dla skóry. Ponadto, zmniejsza się podskórna tkanka tłuszczowa i ilość kwasu hialuronowego odpowiadającego za odpowiedni poziom nawilżenia skóry. W konsekwencji skóra staje się luźna, szarzeje i nabiera „papierowej” struktury. Na wiotkiej skórze na twarzy i innych partiach ciała szybko pojawiają się zmarszczki i bruzdy, a dotychczasowe proporcje poszczególnych części ciała, w tym twarzy, ulegają zniekształceniu.

Utrata kolagenu i elastyny w skórze może także wynikać z nadmiernej ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne. Promienie UV rozdzielają włókna elastynowe i powodują zgrubienia włókien kolagenowych przez co skóra traci gęstość i słabiej zatrzymuje wodę.  Dodatkowo zmniejsza się aktywność fibroblastów, które odpowiadają za tworzenie kolagenu i elastyny w skórze.

Przedwczesne oznaki starzenia się skóry mogą pojawić się także u osób, które narażone są na działanie dymu papierosowego i innych szkodliwych związków w powietrzu.

Zabiegi napinające wiotką skórę

Spektrum możliwości w zakresie terapii wiotkości skóry jest bardzo duże. Dobór odpowiedniej metody zależy od obszaru ciała, który wymaga ujędrnienia, stopnia zaawansowania zwiotczenia skóry, a także oczekiwań i możliwości finansowych pacjenta.

Dlatego przed rozpoczęciem zabiegów odbywa się konsultacja lekarska, w trakcie której wspólnie z pacjentem ustalamy optymalny plan terapii wiotkiej skóry.

Zabiegi anit-aging oferowane w Klinice Zakrzewscy poprawiają jędrność i napięcie skóry, spłycają istniejące zmarszczki, a także rewitalizują i odmładzają skórę poszczególnych partii ciała.

W Klinice Zakrzewscy proponujemy naszym pacjentom następującą gamę zabiegów ukierunkowanych na poprawę jędrności i napięcia skóry dowolnych partii ciała:

  1. Lifting volumetryczny – zabieg na twarz, który poprawia napięcie skóry. Lifting volumetryczny może pomóc w zmniejszeniu m.in. „chomiczków”, zmniejszeniu głębokości bruzd biegnących od kącików ust do brody oraz poprawić napięcie skóry okolicy oczu. Zabieg obejmujący opracowanie całej twarzy może przynieść efekt uniesionego owalu twarzy. 
  2. Terapia ultradźwiękami mikrofokusowymi – nieinwazyjny, skuteczny zabieg, który pobudza skórę do regeneracji i odbudowy. Może być stosowany na skórę ciała w obszarach, gdzie dąży się do poprawy jędrności, gęstości i napięcia skóry. 
  3. Laserowy lifting twarzy – lifting twarzy oraz innych partii ciała wykonywany za pomocą lasera frakcyjnego. Wiązka światła laserowego pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny - białek, które odpowiadają za jędrność, elastyczność i napięcie skóry.
  4. Hydroksypatyt wapnia – podawany podskórnie preparat wypełnia zmarszczki i stymuluje skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych, poprawiając gęstość i strukturę skóry. Preparat ten może być stosowany także do odmładzania grzbietowej powierzchni dłoni.
  5. Mezoterapia igłowa – podawany podskórnie kwas hialuronowy wzbogacony substancjami o działaniu nawilżającym i antyoksydacyjnym, poprawia gęstość i nawilżenie cery od wewnątrz. Zabieg ten sprawdza się w przypadku cery poszarzałej, zmęczonej i przesuszonej, sprawiając, że skóra odzyskuje naturalny koloryt, blask i świeżość.
  6. Masaż podciśnieniowy – masaż twarzy, który stymuluje fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu w skórze właściwej. Zabieg poprawia kontur twarzy, niweluje zmarszczki i ujędrnia cerę.
  7. Hydropeeling – zabieg hydropeelingu, który poprawia kondycję skóry. Zabieg głęboko oczyszcza skórę oraz przywraca jej równomierny koloryt i teksturę, ale także wpływa na prawidłowy poziom nawilżenia i ukrwienia skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej napięta i ujędrniona. 
  8. Peelingi chemiczne – zabiegi polegające na kontrolowanym usuwaniu warstwy rogowej skóry w celu pobudzenia wewnętrznej regeneracji i tworzenia się nowych komórek naskórka. Peelingi chemiczne skutecznie rewitalizują skórę i spłycają istniejące zmarszczki.

W Klinice Zakrzewscy pacjenci mogą skorzystać z zabiegów ujędrniających na poszczególne partie ciała:

Więcej na temat metod zapobiegających oraz opóźniających starzenie się skóry przeczytasz w artykułach:

Jeśli zauważasz u siebie oznaki wiotkiej skóry i chcesz przywrócić skórze optymalną jędrność i napięcie, możesz skorzystać z konsultacji z lekarzem i profesjonalnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość

 

TOP