Wiotkość skóry – zabiegi napinające

Jednymi z pierwszych sygnałów zwiastujących starzenie się skóry są; wiotczenie i utrata gęstości. W zależności od kondycji skóry, trybu życia, diety czy predyspozycji organizmu charakterystyczne objawy starzenia się skóry mogą być widoczne już po 30 roku życia. 

Wiotczejąca skóra staje się mniej zwarta, wiotka i opada, wymaga zabiegów napinających. Postępująca wraz z wiekiem utrata kolagenu, który stanowi naturalne rusztowanie dla skóry sprawia, że zwiotczała skóra staje się luźniejsza, nie utrzymuje kształtu, szarzeje, nabiera specyficznej „papierowej” struktury, a także łatwiej poddaje się powstawaniu zmarszczek. I choć procesy starzenia skóry są nieuniknione, dzięki nowoczesnym metodom medycyny estetycznej i kosmetologii można je znacząco spowolnić oraz wyeliminować ich najbardziej widoczne objawy. 

Napinające zabiegi na wiotką skórę w Klinice Zakrzewscy Katowice

Spektrum możliwości w zakresie leczenia wiotkości skory jest ogromne, zależnie od obszaru wymagającego ujędrnienia, stopnia zmian, preferencji Pacjenta czy możliwości ekonomicznych. Pacjent wraz z lekarzem może wybrać jedną z wielu metod terapeutycznych począwszy od laseroterapii, zabiegów mezoterapii poprzez robiące w ostatnich miesiącach zawrotną karierę zabiegi HIFU, aż po kosmetologiczne hity: termolifting czy zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych lub mechaniczny masaż podciśnieniowy - Endermolift.

Realizacja

Zabiegi wykonywane przez lekarza:

Zabiegi wykonywane przez kosmetologa:

Pomożemy Państwu wybrać optymalną metodę leczenia wiotkiej skóry. Polecamy także inne nasze zabiegi na twarz.

TOP