Wiotkość skóry – zabiegi napinające

Wiotka skóra jest jednym z pierwszych objawów procesu starzenia się zachodzącym w naszym organizmie. W zależności od kondycji skóry, trybu życia, diety czy predyspozycji genetycznych oznaki utraty jędrności i elastyczności skóry mogą być już widoczne po 30 roku życia.

Wiotczejąca skóra traci gęstość i elastyczność co sprawia, że opada. W pewnym wieku zauważamy, że policzki obniżyły się, w okolicach brody pojawiły się tzw. chomiczki, a owal twarzy zmienił kształt.  Zanika wówczas, charakterystyczny dla młodych twarzy, kształt odwróconego trójkąta. Twarz przybiera smutny wyraz i wydaje się starsza.

Medycyna estetyczna oferuje szereg innowacyjnych zabiegów, które opóźniają pojawienie się pierwszych oznak starzenia się skóry oraz likwidują istniejące zmarszczki i zwiotczenia.

W Klinice Zakrzewscy proponujemy naszym pacjentom nowoczesne terapie nieinwazyjne oraz małoinwazyjne, które uzupełniają niedobory kwasu hialuronowego w skórze oraz pobudzają komórki do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się jędrna, optymalnie napięta i gładka.

Dlaczego skóra wiotczeje?

Wraz z wiekiem postępuje utrata kolagenu i elastyny, które stanowią naturalne rusztowanie dla skóry. Ponadto, zmniejsza się podskórna tkanka tłuszczowa i ilość kwasu hialuronowego odpowiadającego za odpowiedni poziom nawilżenia skóry. W konsekwencji skóra staje się luźna, szarzeje i nabiera „papierowej” struktury. Na wiotkiej skórze na twarzy i innych partiach ciała szybko pojawiają się zmarszczki i bruzdy, a dotychczasowe proporcje poszczególnych części ciała, w tym twarzy, ulegają zniekształceniu.

Utrata kolagenu i elastyny w skórze może także wynikać z nadmiernej ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne. Promienie UV rozdzielają włókna elastynowe i powodują zgrubienia włókien kolagenowych przez co skóra traci gęstość i słabiej zatrzymuje wodę.  Dodatkowo zmniejsza się aktywność fibroblastów, które odpowiadają za tworzenie kolagenu i elastyny w skórze.

Przedwczesne oznaki starzenia się skóry mogą pojawić się także u osób, które narażone są na działanie dymu papierosowego i innych szkodliwych związków w powietrzu.

Zabiegi napinające wiotką skórę w Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Zakrzewscy

Spektrum możliwości w zakresie terapii wiotkości skóry jest bardzo duże. Dobór odpowiedniej metody zależy od obszaru ciała, który wymaga ujędrnienia, stopnia zaawansowania zwiotczenia skóry, a także oczekiwań i możliwości finansowych pacjenta. Dlatego przed rozpoczęciem zabiegów odbywa się konsultacja lekarska, w trakcie której wspólnie z pacjentem ustalamy optymalny plan terapii wiotkiej skóry.

Zabiegi anit-aging oferowane w naszej Klinice gwarantują ujędrnienie i poprawę napięcia skóry, znaczne spłycenie istniejących zmarszczek, a także rewitalizację i odmłodzenie skóry poszczególnych partii ciała.

W Klinice Zakrzewscy proponujemy naszym pacjentom następującą gamę zabiegów ukierunkowanych na poprawę jędrności i napięcia skóry dowolnych partii ciała:

  1. Lifting volumetryczny – rewelacyjny zabieg na twarz, który szybko poprawia napięcie skóry. Lifting volumetryczny skutecznie likwiduje m.in. „chomiczki”, bruzdy biegnące od kącików ust do brody oraz zapadnięte okolice oczu. Zabieg jest w pełni bezpieczny i komfortowy, a pozytywny efekt w postaci podniesionego owalu twarzy jest widoczny niemal natychmiast.
  2. Lifting HIFU - SonoQueen – nieinwazyjny, komfortowy i niezwykle skuteczny zabieg, który pobudza skórę do regeneracji i odbudowy od wewnątrz. Ujędrnia, napina i wygładza skórę całego ciała. Skupiona energia fali ultradźwiękowej dociera do głębokich warstw skóry co pozwala uzyskać efekt ujędrnienia porównywalny z chirurgicznym liftingiem.
  3. Termolifting – bezpieczny i skuteczny lifting twarzy oraz innych partii ciała wykonywany za pomocą nowoczesnego lasera Alma Pixel CO2.  Wiązka światła laserowego pobudza fibroblasty do intensywnej produkcji kolagenu i elastyny dzięki czemu skóra odzyskuje pierwotną jędrność, elastyczność i napięcie.
  4. Hydroksypatyt wapnia (Crystalys) – podawany podskórnie preparat Crystalys wypełnia zmarszczki i stymuluje skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych przywracając optymalną gęstość i strukturę skóry. Crystalys z powodzeniem stosujemy także do odmładzania grzbietowej powierzchni dłoni.
  5. Mezoterapia igłowa – podawany podskórnie kwas hialuronowy wzbogacony substancjami o działaniu nawilżającym i antyoksydacyjnym powoduje spektakularną poprawę gęstości i nawilżenia cery od wewnątrz. Zabieg ten świetnie sprawdza się w przypadku cery poszarzałej, zmęczonej i przesuszonej sprawiając, że niemal natychmiast skóra odzyskuje naturalny koloryt, blask i świeżość.
  6. Zabieg endermologii – komfortowy masaż twarzy, który stymuluje fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu w skórze właściwej. Zabieg poprawia kontur twarzy, niweluje zmarszczki i skutecznie ujędrnia cerę.
  7. Hydrafacial – zabieg hydropeelingu, który błyskawicznie i spektakularnie poprawia kondycję skóry. Zabieg głęboko oczyszcza skórę oraz przywraca jej równomierny koloryt i teksturę. Znacznie wzrasta poziom napięcia i ujędrnienia skóry, co sprawia, że twarz wygląda świeżo i promiennie.
  8. Peelingi chemiczne – zabiegi polegające na kontrolowanym usuwaniu warstwy rogowej skóry w celu pobudzenia wewnętrznej regeneracji i tworzenia się nowych komórek naskórka. Peelingi chemiczne skutecznie rewitalizują skórę i spłycają istniejące zmarszczki.

W Klinice Zakrzewscy pacjenci mogą skorzystać z zabiegów ujędrniających na poszczególne partie ciała:

Więcej na temat metod zapobiegających oraz opóźniających starzenie się skóry przeczytasz w artykułach:

Jeśli zauważyłaś oznaki wiotkiej skóry i chciałabyś przywrócić skórze optymalną jędrność i napięcie to zapraszamy do naszej Kliniki na profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które skutecznie rozwiążą Twój problem.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP