Aggressive Anti-Aging Program ZO Skin Health
29/03/2020 zo skin health

Aggressive Anti-Aging Program ZO Skin Health

Program pielęgnacji domowej Aggressive Anti-Aging przeznaczony jest dla osób z wyraźnymi oznakami starzenia się skóry, w tym zmarszczkami, przebarwieniami, nierównym kolorytem, wiotką skórą oraz poszerzonymi porami.

  • Pomaga zmniejszyć widoczność głębszych linii i zmarszczek
  • Zmniejsza widoczność przebarwień i plam starczych oraz zapobiega powstawaniu nowych, wyrównuje koloryt skóry.
  • Pomaga wzmocnić prawidłową barierę naskórka i skóry właściwej  poprzez utrzymanie nawilżenia na odpowiednim poziomie

W skład tego programu wchodzą następujące produkty :

Hydrating Cleanser - 60 ml

Exfoliating Polish - 16.2 g

Complexion Renewal Pads - 30 płatków

Daily Power Defense - 30 ml

Radical Night Repair – 30 ml

Renewal Crème – 50 ml

Protokoły pielęgnacyjne marki ZO Skin Health, zostały stworzone tak by w pełni odpowiadać na potrzeby skóry, utrzymywać ją w świetnej kondycji oraz chronić przed oznakami upływającego czasu. Każdy z protokołów jest indywidualnie dobierany do stanu skóry pacjenta.

Protokół składa się z 3 etapów:

  • 1 etap: przygotowanie skóry – Getting Skin Ready (mycie, eksfoliacja, tonizacja)
  • 2 etap: profilaktyka i korygowanie – Daily Power Defense, Radical Night Repair
  • 3 etap: ochrona - Smart Tone Broad Spectrum SPF 50

Podstawą każdej pielęgnacji skóry jest jej prawidłowe oczyszczenie, dlatego zestaw Aggressive Anti-Aging Program zawiera komplet produktów do tego kroku (GSR) jest to pierwszy etap protokołu ZO.

Hydrating Cleanser (nawilżający żel myjący), Exfoliating Polish (pasta peelingująca) oraz Complexion Renewal Pads (płatki tonizujące).

Etap ten jest bardzo ważnym elementem, by przygotować skórę do następnych kroków pielęgnacji. Prawidłowe oczyszczenie z zanieczyszczeń i martwych komórek naskórka ułatwia penetrację w głąb skóry składników aktywnych pozostałych preparatów pielęgnacyjnych (etap 2)

Hydrating Cleanser

Jest nawilżającym preparatem oczyszczającym. Zmywa makijaż i nadmiar sebum ze skóry, dzięki zawartości gliceryny i alantoiny oraz innych substancji, działa na skórę nawilżająco i kojąco.

Exfoliating Polish

Jest to pasta złuszczająca zawierająca kryształki tlenku magnezu. Pod wpływem delikatnego masażu kryształki te rozpuszczają się, a martwy naskórek zostaje złuszczony odsłaniając gładką, czystą i bardziej jednolitą skórę. Dodatkowo pobudzone zostaje krążenie krwi, przez co skóra jest bardziej dotleniona i odżywiona. 

Complexion Renewal Pads

To płatki nasączone kwasem glikolowym oraz ekstraktami roślinnymi o działaniu kojącym. Kwas glikolowy usuwa martwe komórki skóry, odblokowuje zatkane pory, zmniejsza wydzielanie sebum, a ekstrakty roślinne łagodzą podrażnienia skóry.

W drugim etapie protokołu skupiamy się na profilaktyce i korygowaniu.

Serum Daily Power Defense

To profilaktyka, która ma działanie antyoksydacyjne, zapobiega objawom starzenia się skóry, zmniejsza drobne linie, zmarszczki, oraz poprawia koloryt skóry. Jego działanie polega na stymulacji produkcji kolagenu i elastyny w skórze, wspomaga procesy naprawy uszkodzonego DNA. Dodatkowo dzięki zawartym w nim witaminom i ceramidom przywraca prawidłowe funkcje barierowe naskórka , przez co  możliwe jest utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry.

Radical Night Repair

To korygujący krem odbudowujący na noc. Dzięki zawartości 1 %  retinolu doskonale działa przeciwstarzeniowo oraz wyrównuje przebarwienia. Skóra jest dobrze napięta, jędrna i  wygładzona , ma wyrównany koloryt. Zapewnia również ochronę antyoksydacyjną.

Renewal Crème

Krem odbudowujący i nawilżający. Łagodzi podrażnienia, także te będące efektem działania retinolu. Dodatkowo zmniejsza zaczerwienienie, wyrównuje koloryt skóry oraz redukuje widoczność drobnych zmarszczek. Skóra jest widocznie wygładzona i ujędrniona. Konsystencja produktu jest na tyle lekka, że może być stosowany u osób z cerą tłustą i podatną na trądzik.

Jak prawidłowo stosować zestaw Aggressive Antiaging?

Rano

Poranek powinien zacząć się od oczyszczenia skóry (Hydrating Cleanser), następnie 2 razy w tygodniu (jeżeli jest dobra tolerancja skóry można wykonywać go codziennie) należy wykonać peeling skóry (Exfoliating Polish). Można go zrobić rano lub wieczorem, należy pamiętać, aby nie stosować go 2 razy dziennie. Umytą i osuszoną skórę tonizujemy nasączonymi płatkami (Complexion Renewal Pads).

Na tak przygotowaną skórę nakładamy preparaty z etapu profilaktyka+korygowanie. Zanim zostanie nałożone serum Daily Power Defense upewnij się, że skóra nie jest wilgotna. Opuszkami palców aplikujemy minimum 2 pompki produktu na twarz i szyję. Osoby, które odczuwają nadmierne napięcie skóry, wywołane nieprawidłowym nawilżeniem  lub podrażnieniem w wyniku działania retinolu, mogą w tym celu zaaplikować krem Renewal Creme (nakładamy na serum).

Przed wyjściem z domu lub nałożeniem makijażu nie zapomnij o ochronie przeciwsłonecznej (na przykład Sunscreen+Primer Broad-Spectrum SPF 30 lub Smart Tone Broad-Spectrum SPF 50).

Wieczór

Wieczorną pielęgnację należy rozpocząć od demakijażu. Do tego celu  użyj  preparatu myjącego Hydrating Cleanser. Jeżeli rano nie wykonałeś peelingu, należy go wykonać w tym kroku, pamiętając, że stosowany powinien być 2 razy w tygodniu lub codziennie. Następnie, umytą i osuszoną skórę tonizujemy nasączonymi płatkami (Complexion Renewal Pads).

Kolejnym etapem jest nałożenie kremu Radical Night Repair lub Renewal Crème.

Radical Night Repair jest produktem z 1% retinolem, dlatego używamy go w następujący sposób: przez pierwsze 2 tygodnie krem nakładamy 2 razy w tygodniu wieczorem, następnie zwiększamy częstotliwość stosowania do 3 razy w tygodniu, przez okres kolejnych 2 tygodni. Jeżeli skóra dobrze reaguje na produkt można przejść do codziennego nakładania kremu.

Renewal Crème stosujemy w dni, kiedy nie stosujemy Radical Night Repair lub w przypadku kiedy odczuwamy nadmierny dyskomfort spowodowany działaniem retinolu. Wtedy Renewal Creme stosujemy przed nałożeniem Radical Night Repair.

Przeczytaj także jak zastosować Radical Night Repair w formie peelingu https://www.klinikazakrzewscy.pl/blog/68,radical-night-repair-zo-skin-health


Jeśli chcesz zamówić kosmetyki Zo Skin Health, skontaktuj się z naszą recepcją:

od pon. do pt. w godz. 9:00 - 20:00

pod numerami telefonów:
☎️ 720 832 424 (również WhatsApp)
☎️ 530 213 813
✉️ recepcja@klinikazakrzewscy.pl
m.me/Klinika.Zakrzewscy (Messenger)

TOP