Usuwanie makijażu permanentnego

Makijaż permanentny to bardzo popularny trend kosmetyczny. Pięknie wyeksponowane nienaganną kreską oko czy brak konieczności poprawiania koloru ust w ciągu dnia zachęca wiele kobiet do skorzystania z zabiegu makijażu permanentnego. Również mężczyźni coraz częściej decydują się na pigmentację, szczególnie skóry głowy. Jednak wraz ze wzrostem liczby wykonywanych zabiegów, rośnie także zapotrzebowanie na usunięcie makijażu permanentnego.

Aby usunąć podskórny barwnik konieczna jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej i poddanie się serii zabiegów z wykorzystaniem lasera. W Klinice Zakrzewscy oferujemy bardzo skuteczną i komfortową metodę usuwania makijażu permanentnego za pomocą nowoczesnego lasera Discovery Pico Plus.

 

 

Dlaczego usuwa się makijaż permanentny?

Wiele osób, które poddały się zabiegowi makijażu permanentnego prędzej lub później chce go usunąć. Najczęstszymi przyczynami są:

  • Zabieg pigmentacji został źle wykonany, a w konsekwencji twarz wygląda gorzej niż przed zabiegiem.
  • Skóra wokół ust, oczu i na policzkach zwiotczała, przez co makijaż permanentny stracił swój pierwotny kształt oraz barwę.
  • Zmieniła się moda, więc wykonany wiele lat temu makijaż wygląda nieatrakcyjnie, a nawet śmiesznie.
  • Osoba pragnie zmienić kolor ust oraz oprawy oczu.

Jakie są skuteczne i bezpieczne metody usunięcia makijażu permanentnego?

Pigmentację skóry najbezpieczniej i najskuteczniej usuwa się za pomocą nowoczesnego lasera. W przypadku makijażu permanentnego zabieg najczęściej dotyczy bardzo delikatnych części ciała takich jak skóra wokół oczu oraz ust. Dlatego niezwykle ważne jest, aby procedurę usunięcia barwnika przeprowadzał lekarz z dużym doświadczeniem i wysokimi umiejętnościami w zakresie operowania wiązką laserową w obszarze twarzy.  Nieumiejętne posługiwanie się laserem, jak również korzystanie z urządzenia starej generacji mogą doprowadzić do powstania oparzeń, ran oraz blizn.

Zabieg usuwania makijażu permanentnego polega na rozbiciu barwnika pod skórą światłem lasera. Impuls laserowy podgrzewa cząstki tuszu wywołując ich rozpad na mikroskopijne drobiny, które następnie są wydalane przez organizm. Usunięcie makijażu permanentnego za pomocą lasera wymaga kilku sesji, aby utrzymać integralność skóry i dać organizmowi czas na pozbycie się rozbitego barwnika. Jednak z każdą sesją pigmentacja skóry będzie coraz mniej widoczna.

Usuwanie makijażu permanentnego w Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Zakrzewscy

W klinice proponujemy naszym pacjentom skuteczny i komfortowy zabieg usunięcia makijażu permanentnego z wykorzystaniem lasera Discovery Pico Plus. Ten innowacyjny laser umożliwia bezpieczne usunięcie tuszu bez względu na jego kolor i umiejscowienie.

Laser Discovery Pico Plus wykorzystuje unikalną technologię fotoakustyczną, dzięki czemu niemal nie występuje ryzyko powstania blizn, poparzenia i przegrzania skóry.

W Klinice Zakrzewscy zabieg usunięcia makijażu permanentnego przeprowadza doktor Magdalena Stokowacka-Zakrzewska, członek elitarnego stowarzyszenia zrzeszającego specjalistów z zakresu laseroterapii ESLD.  

Jak wygląda zabieg usunięcia makijażu permanentnego?

Zabieg usunięcia pigmentacji poprzedza konsultacja lekarska, w trakcie której lekarz omawia z pacjentem przebieg zabiegu i rekonwalescencji. Upewnia się również, że nie ma przeciwskazań do wykonania zabiegu. Aby zapewnić pacjentowi maksymalny komfort lekarz nakłada żel znieczulający na miejsce, z którego będzie usuwany barwnik. Następnie lekarz przystępuje do naświetlania skóry. Wysoka precyzja lasera pozwala nakierować wiązkę światła dokładnie na obszar pigmentacji, nie ma więc ryzyka, że skóra nie poddana zabiegowi ulegnie naświetleniu.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w laserze Discovery Pico Plus (m.in. bardzo krótki czas trwania impulsu, który obejmuje duży obszar skóry) zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Po zabiegu skóra zabezpieczana jest sterylną folią ochronną.

Ile sesji potrzeba, aby usunąć makijaż permanentny?

Zabieg usunięcia makijażu permanentnego wymaga od 2 do 10 sesji w odstępach 6-8 tygodni. Liczba sesji zależy m.in. od koloru pigmentu, głębokości podania barwnika, rodzaju skóry pacjenta, obszaru, z którego usuwany jest makijaż, a także jakości makijażu permanentnego. Z każdą kolejną sesją barwnik staje się coraz bledszy i mniej widoczny, jednak czas potrzebny do całkowitego zniknięcia makijażu wynika z indywidualnych uwarunkowań pacjenta.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu usunięcia makijażu permanentnego?

Istnieje kilka przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu usunięcia makijażu permanentnego za pomocą lasera. Należą do nich:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • świeża opalenizna,
  • aktywne infekcje skóry w miejscu, gdzie ma być wykonany zabieg,
  • od momentu wykonania makijażu permanentnego do pierwszego zabiegu jego usunięcia musi upłynąć minimum 6 tygodni,
  • henna wykonana na obszarze zabiegowym minimum 4 tygodnie przed zabiegiem lub później.

Jak przebiega rekonwalescencja po zabiegu?

Przez pierwsze 24 godziny po laserowym usuwaniu makijażu permanentnego należy delikatnie traktować swoją skórę. Przede wszystkim unikać eskpozycji na słońce i spożywania alkoholu. Nie należy także dotykać i masować miejsc, z których usunięto barwnik, ani nakładać makijażu. Sauna, basen, siłownia i krioterapia nie są wskazane przez okres 2 tygodni po zabiegu.

Ważne jest, aby chronić skórę poddaną zabiegowi kremami z wysokim filtrem ochronnym SPF 50 przez co najmniej 6 miesięcy po usunięciu makijażu laserem.

Dodatkowe informacje na temat usuwania makijażu permanentnego oraz tatuażu laserem Discovery Pico Plus znajdziesz na stronach:

Jeśli chciałabyś usunąć makijaż permanentny lub niepokoi Cię stan twojej skóry to zapraszamy na profesjonalną konsultację lekarską, aby ocenić zmianę skórną i poznać dostępne metody leczenia. Zapraszamy do kontaktu z naszą Kliniką.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP