Usuwanie makijażu permanentnego

Makijaż permanentny to bardzo popularny trend. Wyeksponowane nienaganną kreską oko czy brak konieczności poprawiania koloru ust w ciągu dnia zachęca do skorzystania z zabiegu makijażu permanentnego. Również mężczyźni coraz częściej decydują się na pigmentację, szczególnie skóry głowy. Jednak wraz ze wzrostem liczby wykonywanych zabiegów, rośnie także zapotrzebowanie na usunięcie makijażu permanentnego. 

Jedną z metod usuwania makijażu permanentnego jest laseroterapia. Jest to rozwiązanie, które charakteryzuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa i skuteczności. Usunięcie lub rozjaśnienie makijażu permanentnego najczęściej wymaga serii zabiegów. W Klinice Zakrzewscy zabiegi te wykonywane są z zastosowaniem lasera pikosekundowego.

 

 

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

Dlaczego usuwa się makijaż permanentny?

Wiele osób, które poddały się zabiegowi makijażu permanentnego po jakimś czasie chce go usunąć. Najczęstszymi przyczynami są: 

  • Zabieg pigmentacji został źle wykonany, a w konsekwencji twarz wygląda gorzej niż przed zabiegiem.
  • Skóra wokół ust, oczu i na policzkach zwiotczała, przez co makijaż permanentny stracił swój pierwotny kształt oraz barwę.
  • Zmieniła się moda, więc wykonany wiele lat temu makijaż wygląda nieatrakcyjnie, a nawet śmiesznie.
  • Osoba pragnie zmienić kolor ust oraz oprawy oczu.

Jakie są skuteczne i bezpieczne metody usunięcia makijażu permanentnego?

Pigmentację skóry najbezpieczniej usuwa się za pomocą lasera. W przypadku makijażu permanentnego zabieg najczęściej dotyczy bardzo delikatnych części ciała takich jak skóra wokół oczu oraz ust. Dlatego ważne jest, aby procedurę usunięcia barwnika przeprowadzał doświadczony specjalista. Nieumiejętne posługiwanie się laserem, jak również korzystanie z urządzenia starej generacji mogą doprowadzić do powstania oparzeń, ran oraz blizn.

Zabieg usuwania makijażu permanentnego polega na rozbiciu barwnika pod skórą światłem lasera. Impuls laserowy podgrzewa cząstki tuszu, wywołując ich rozpad na mikroskopijne drobiny, które następnie są wydalane przez organizm. Usunięcie makijażu permanentnego za pomocą lasera wymaga kilku sesji, aby utrzymać integralność skóry i dać organizmowi czas na pozbycie się rozbitego barwnika.

Usuwanie makijażu permanentnego w Klinice Zakrzewscy

W klinice proponujemy naszym Pacjentom zabieg usunięcia makijażu permanentnego z wykorzystaniem lasera pikosekundowego. W większości przypadków laser ten umożliwia całkowite usunięcie tuszu w praktycznie dowolnym kolorze (oprócz białego). Efektywność terapii jest uzależniona od wielu czynników, w tym indywidualnych uwarunkowań Pacjenta, dlatego na początkowym etapie terapii nie można zagwarantować 100 procentowej skuteczności.

Laser wykorzystuje technologię fotoakustyczną, dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko powstania blizn, poparzenia i przegrzania skóry.

W Klinice Zakrzewscy zabieg usunięcia makijażu permanentnego przeprowadza doktor Magdalena Stokowacka-Zakrzewska, członek stowarzyszenia ESLD, zrzeszającego specjalistów z zakresu laseroterapii.

Jak wygląda zabieg usunięcia makijażu permanentnego?

Zabieg usunięcia pigmentacji poprzedza konsultacja lekarska, w trakcie której lekarz omawia z Pacjentem przebieg zabiegu i rekonwalescencji. Upewnia się również, że nie ma przeciwskazań do wykonania zabiegu.

Aby zapewnić pacjentowi komfort, lekarz nakłada żel znieczulający na miejsce, z którego będzie usuwany barwnik. Następnie lekarz przystępuje do naświetlania skóry. Wysoka precyzja lasera pikosekundowego pozwala nakierować wiązkę światła dokładnie na obszar pigmentacji. Dzięki rozwiązaniom zastosowanym w laserze (m.in. bardzo krótki czas trwania impulsu, który obejmuje duży obszar skóry) zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Po zabiegu skóra zabezpieczana jest sterylną folią ochronną.

Ile sesji potrzeba, aby usunąć makijaż permanentny?

Zabieg usunięcia makijażu permanentnego wymaga od 2 do 10 sesji w odstępach 6-8 tygodni. Liczba sesji zależy m.in. od koloru pigmentu, głębokości podania barwnika, rodzaju skóry pacjenta, obszaru, z którego usuwany jest makijaż, a także jakości makijażu permanentnego.

Z każdą kolejną sesją barwnik staje się coraz bledszy i mniej widoczny, jednak czas potrzebny do całkowitego zniknięcia makijażu wynika z indywidualnych uwarunkowań Pacjenta.

Przeciwskazania do zabiegu usunięcia makijażu permanentnego

Istnieje kilka przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu usunięcia makijażu permanentnego za pomocą lasera. Należą do nich:

  • Ciąża i okres karmienia piersią,
  • Świeża opalenizna,
  • Aktywne infekcje skóry w miejscu, gdzie ma być wykonany zabieg,
  • Od momentu wykonania makijażu permanentnego do pierwszego zabiegu jego usunięcia musi upłynąć minimum 6 tygodni,
  • Henna wykonana na obszarze zabiegowym minimum 4 tygodnie przed zabiegiem lub później. 

Rekonwalescencja po zabiegu

Przez pierwsze 24 godziny po laserowym usuwaniu makijażu permanentnego należy delikatnie traktować swoją skórę.

  • Przede wszystkim unikać eskpozycji na słońce i spożywania alkoholu.
  • Nie należy dotykać i masować miejsc, z których usunięto barwnik, ani nakładać makijażu.
  • Sauna, basen, siłownia i krioterapia nie są wskazane przez okres 2 tygodni po zabiegu.
  • Ważne jest, aby chronić skórę poddaną zabiegowi kremami z wysokim filtrem ochronnym SPF 50 przez co najmniej 6 miesięcy po usunięciu makijażu laserem.

Dodatkowe informacje na temat usuwania makijażu permanentnego oraz tatuażu laserem pikosekundowym znajdziesz na stronach:

Jeśli chciałabyś usunąć makijaż permanentny lub niepokoi Cię stan twojej skóry, możesz skorzystać z profesjonalnej konsultacji lekarskiej, aby ocenić zmianę skórną i poznać dostępne metody leczenia.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP