Nadmiar tkanki tłuszczowej

Tkanka tłuszczowa jest integralnym składnikiem organizmu ludzkiego, dzięki któremu może on efektywnie przeprowadzać procesu regulacji temperatury ciała czy magazynować substancje odżywcze. Nadmiar tkanki tłuszczowej to stan, w którym liczba komórek tłuszczowych zlokalizowanych w warstwie podskórnej przekracza optymalne zakresy, wynoszące 20-25% w przypadku kobiet oraz 15-20% u mężczyzn. W redukcji tej nadwyżki pomocne mogą być specjalne zabiegi estetyczne.

Dlaczego nadmiar tkanki tłuszczowej gromadzi się w naszym ciele?

Odpowiedzialność za nadmiar tkanki tłuszczowej ponosić mogą czynniki o różnym charakterze, takie jak skłonności genetyczne, przebyte choroby czy brak równowagi hormonalnej organizmu. Jednak to nieprawidłowy styl życia, a mianowicie nieprawidłowo zbilansowana dieta i brak aktywności fizycznej to najczęstsze przyczyny gromadzenia się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, tendencja do gromadzenia nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w niektórych partiach ciała może wzrastać z wiekiem.

Gdzie najczęściej pojawia się nadmiar tkanki tłuszczowej?

Nadmierna tkanka tłuszczowa może uwidocznić się na każdej partii ciała, najczęściej jednak dostrzegamy ją w okolicy brzucha, ud i kolan (tzw. bryczesy), bioder, pośladków, pleców (tzw. skrzydła anioła) oraz ramion (tzw. pelikany), a także na twarzy (otyłość podbródkowa, popularnie nazywana efektem ‘podwójnego podbródka’). U mężczyzn nadmiar tkanki tłuszczowej występuje także w okolicy klatki piersiowej (ginekomastia). Nadmiar tkanki tłuszczowej w konsekwencji prowadzi do powstania problemów takich jak nadwaga i otyłość, które nie są już jedynie niedoskonałością natury estetycznej, ale przede wszystkim stanowią zagrożenie dla zdrowia.

Zabiegi kosmetyczne na nadmiar tkanki tłuszczowej

Skuteczną walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej zaczyna się od wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych i podjęcia aktywności fizycznej. Tam, gdzie mamy do czynienia z uporczywą tkanką tłuszczową i jej miejscowym nagromadzeniem, na przykład pod postacią cellulitu, z pomocą może przychodzi technologia, wykorzystywana w służbie zdrowia i piękna. Dobrane do potrzeb pacjentów zabiegi dają długotrwałe efekty wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki i pomagają zredukować cellulit nawet w bardziej problematycznych obszarach.

Zabiegi na nadmiar tkanki tłuszczowej wykonywane przez kosmetologa:


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP