Nadmiar tkanki tłuszczowej – zabiegi w Klinice Zakrzewscy Katowice

Tkanka tłuszczowa jest integralnym składnikiem organizmu ludzkiego, dzięki któremu może on efektywnie przeprowadzać procesu regulacji temperatury ciała czy magazynować substancje odżywcze. Nadmiar tkanki tłuszczowej to stan, w którym liczba komórek tłuszczowych zlokalizowanych w warstwie podskórnej przekracza optymalne zakresy wynoszące 20-25% w przypadku kobiet oraz 15-20% u mężczyzn. Pomocne w redukcji tej nadwyżki są specjalne zabiegi estetyczne.

Dlaczego nadmiar tkanki tłuszczowej gromadzi się w naszym ciele?

Odpowiedzialność za nadmiar tkanki tłuszczowej ponosić mogą czynniki o różnym charakterze, takie jak skłonności genetyczne, przebyte choroby czy brak równowagi hormonalnej organizmu. Jednak to nieprawidłowy styl życia, a mianowicie nieprawidłowo zbilansowana dieta i brak aktywności fizycznej to najczęstsze przyczyny gromadzenia się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, tendencja do gromadzenia nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w niektórych partiach ciała może wzrastać z wiekiem.

Gdzie najczęściej pojawia się nadmiar tkanki tłuszczowej?

Nadmierna tkanka tłuszczowa może uwidocznić się na każdej partii ciała, najczęściej jednak dostrzegamy ją w okolicy brzucha, ud i kolan (tzw. bryczesy), bioder, pośladków, pleców (tzw. skrzydła anioła) oraz ramion (tzw. pelikany), a także na twarzy (otyłość podbródkowa, popularnie nazywana efektem ‘podwójnego podbródka’). U mężczyzn nadmiar tkanki tłuszczowej występuje także w okolicy klatki piersiowej (ginekomastia). Nadmiar tkanki tłuszczowej w konsekwencji prowadzi do powstania problemów takich jak nadwaga i otyłość, które nie są już jedynie niedoskonałością natury estetycznej, ale przede wszystkim stanowią zagrożenie dla zdrowia.

Nadmiar tkanki tłuszczowej leczenie Katowice

Skuteczną walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej zaczynamy zawsze od wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych i podjęcia aktywności fizycznej. Tam, gdzie mamy do czynienia z uporczywą tkanką tłuszczową i jej miejscowym nagromadzeniem, na przykład pod postacią cellulitu, z pomocą przychodzi nowoczesna technologia, którą w służbie zdrowia i piękna wykorzystujemy w Klinice Zakrzewscy. Idealnie dobrane do potrzeb pacjentów przez naszych specjalistów zabiegi dają spektakularne i długotrwałe efekty wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki oraz redukcji cellulitu nawet w obszarach ogólnie uważanych za problematyczne. 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi w naszej ofercie zabiegami wyszczuplającymi, które efektywnie wspierają naszych Pacjentów w walce o wymarzoną sylwetkę.

Klinika Zakrzewscy jest jedyną kliniką na Śląsku, która posiada w swojej ofercie zabiegi wykonywane przy użyciu nowatorskiej platformy ONDA.

ONDA to absolutnie rewolucyjny innowacyjny zabieg, dzięki któremu można szybko osiągnąć spektakularne i długotrwałe efekty w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej, wygładzania skóry i modelowania sylwetki. Stanowi znakomitą alternatywę dla zabiegów Coolsculpting oraz CoolTech.

ONDA to platforma zabiegowa, która wykorzystuje innowacyjną technologię mikrofal Coolwaves do wykonania nieinwazyjnego, bezbolesnego zabiegu, dzięki któremu następuje:

  • redukcja tkanki tłuszczowej, zmniejszenie obwodów
  • wysmuklenie, wymodelowanie wybranych partii ciała
  • zmniejszenie cellulitu w każdym stopniu zaawansowania
  • ujędrnienie, zwiększenie sprężystości i elastyczności skóry dzięki stymulacji do produkcji kolagenu

Efekty zabiegu widoczne są już po pierwszym zabiegu, natomiast wykonanie serii zabiegów gwarantuje spektakularne i długotrwałe rezultaty.

Skuteczność zabiegu jest tak wysoka dzięki nowatorskiej technologii, która wykorzystuje mikrofale Coolwaves, których energia przekazywana jest do warstw skóry i tkanki tłuszczowej przez dwie specjalnie zaprojektowane głowice zabiegowe: głowicę płytkiego działania – do ujędrniania skóry i redukcji powierzchniowego cellulitu oraz głowicę głębokiego działania – do usuwania tkanki tłuszczowej i redukcji głębokiego cellulitu. 

Niezaprzeczalną zaletą zabiegu przy użyciu platformy ONDA jest jego bezpieczeństwo. Urządzenie działa selektywnie, czyli mikrofala oddziałuje bardzo precyzyjnie tylko na komórki tłuszczowe, dzięki czemu otaczające tkanki pozostają nienaruszone. Gwarantuje to komfort pacjenta w czasie i po zabiegu oraz brak okresu rekonwalescencji.  

Zabiegi wykonywane przez kosmetologa:


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP