Trądzik różowaty

Trądzik różowaty to choroba o przewlekłym nawrotowym charakterze, która dotyka najczęściej kobiety (rzadziej mężczyzn) po 30 roku życia. I choć zaczyna się na ogół niewinnie - od lekkiego rumienia, napadowo występujących zaczerwienień, które pojawiają się na przykład po spożyciu pikantnych lub gorących potraw, alkoholu lub wystawieniu skóry na ekstremalne czynniki atmosferyczne, to nieleczony potrafi przybrać znacznie bardziej agresywne formy. Trądzik różowaty rozwija się od rumienia, poprzez drobne grudki i krosty, aż po trwałe zmiany rumieniowe, którym towarzyszy pieczenie i bolesność.

Leczenie trądziku różowatego - zabiegi w Klinice Zakrzewscy Katowice

Leczenie trądziku różowatego jest tym skuteczniejsze, im wcześniej zostanie zdiagnozowane schorzenie i podjęte leczenie. W Klinice Zakrzewscy możemy poszczycić się doskonałymi wynikami przeprowadzonych terapii  leczenia trądziku różowatego. Podobnie jak w przypadku większości schorzeń dermatologicznych najlepsze efekty dają terapie łączone, w których lekarz dermatolog doskonale równoważy leczenie farmakologiczne, zabiegi z wykorzystaniem profesjonalnych dermokosmetyków z metodami laserowymi, peelingami chemicznymi i zabiegami wspierającymi regenerację skóry. Dermatolog uczy pacjentów jak dbać o skórę wrażliwą z trądzikiem różowatym, dobiera odpowiednie kosmetyki do mycia skóry oraz pielęgnacji i ochrony przed promieniowaniem UV.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami rekomendowanych w naszej Klinice zabiegów zwalczających skutecznie trądzik różowaty. W naszej ofercie znajdują się również zabiegi, których celem jest leczenie trądziku dorosłych oraz usuwanie naczyniaków.

Realizacja

Zabiegi wykonywane przez lekarza:

Zabiegi wykonywane przez kosmetologa:

TOP