Leczenie problemów naczyniowych

Skórne problemy naczyniowe dotykają tysięcy pacjentów. Uszkodzone naczynia krwionośne rozszerzają się, stają się widoczne, a w konsekwencji prowadzą do pojawienia się nieestetycznych „pajączków”, zasinienia, a nawet wybroczyn. Postęp medyczny umożliwił precyzyjną diagnostykę, ale dopiero rozwój zaawansowanej technologii laserowej pozwolił na skuteczne leczenie widocznie rozszerzonych naczyń. Wychodząc naprzeciw potrzebom, w naszej klinice pojawił się V-LASERinnowacyjna i bardzo skuteczna technologia laserowa dedykowana dla skóry z problemami naczyniowymi o różnym stopniu zaawansowania.

Usuwanie naczynek w Klinice Zakrzewscy Katowice

V-LASER – dlaczego właśnie on?

V-LASER to przełomowe rozwiązanie w dziedzinie laseroterapii zmian naczyniowych, jego wszechstronność i moc zapewniają wysoką skuteczność i precyzję terapii, pozwalając na efektywne leczenie znacznie szerszego spektrum problemów naczyniowych niż w przypadku innych dostępnych na rynku technologii. O innowacyjności V-LASER decyduje także zastosowanie specjalistycznej głowicy chłodzącej, która zapewnia pacjentowi komfort i bezpieczeństwo w trakcie zabiegu, wpływa na skrócenie czasu gojenia i minimalizuje ryzyko powikłań, a efekty często uwidoczniają się już po pierwszym zabiegu.

V-LASER – dla kogo zabieg?

V-LASER pozwala na skuteczne i bezpieczne leczenie szerokiej gamy zmian naczyniowych o różnym stopniu zaawansowania, także tych, wobec których dotychczas dostępne technologie pozostawały bezradne.

V-LASER doskonale radzi sobie z problemami takimi jak:

 • Widoczne naczynka na twarzy (szczególnie w okolicy skrzydełek nosa)
 • Rumień
 • Teleangiektazje
 • Unaczynione blizny
 • Poszerzone naczynia na kończynach dolnych
 • Wrodzone malformacje naczyniowe
 • Naczyniaki

Na czym polega zabieg zamykania naczynek?

Podczas zabiegu laserowego usuwania naczynek dochodzi do reakcji fototermolizy. Krew obecna w naczyniach wybiórczo wychwytuje promieniowanie lasera w większym stopniu niż otaczające tkanki. Wskutek tego dochodzi do gwałtownego podgrzania naczynka i jego nieodwracalnego zniszczenia i wchłonięcia.

Jak szybko widoczne będą efekty?

Naczynia zwykle ulegają pełnemu wchłonięciu po okresie 8 – 12 tygodni. W przypadku naczynek żylnych na twarzy zwykle jest to około 2 tygodni. Po tym okresie większość naczynek całkowicie zaniknie, a pozostałe staną się jaśniejsze. W przypadku zaawansowanych zmian potrzebnych może być kilka zabiegów.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

 • Skóra opalona
 • Aktywna opryszczka i zmiany ropne na skórze w miejscu wykonania zabiegu
 • Tendencje do powstawania bliznowców
 • Okres ciąży i karmienia piersią

Sprawdź również inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonywane w Klinice Zakrzewscy. Zapraszamy na zabiegi pielęgnacyjne na szyję i dekolt oraz usuwanie drugiego podbródka.

dr n. med. Magdalena Stokowacka-Zakrzewska i dr n. med. Marcin Zakrzewski podczas zabiegów V-Laser

Efekty przed i po zabiegu

 


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP