Blog

Metamorfoza dr n. med. Magdaleny Stokowackiej-Zakrzewskiej
03/02/2022

Metamorfoza dr n. med. Magdaleny Stokowackiej-Zakrzewskiej

W dzisiejszym wywiadzie dr n. med. Magdalena Stokowacka-Zakrzewska dzieli się osobistą historią swojej drogi do zdrowego trybu życia, który pozwolił jej zrzucić nadprogramowe kilogramy, zyskać energię i dobre samopoczucie. Współzałożycielka Kliniki Zakrzewscy opowiada o swojej diecie, autorskim sposobie na aktywność fizyczną i roli motywacji w dążeniu do celu. Opowiada też o przebiegu i efektach spersonalizowanego planu terapeutycznego wspomagającego redukcję tkanki tłuszczowej i poprawiającego jakość skóry, który został skomponowany specjalnie dla niej przez Zespół Kosmetologów Kliniki.

Czytaj więcej
Retinol – wszystko, co musisz o nim wiedzieć – kompendium wiedzy
26/01/2022

Retinol – wszystko, co musisz o nim wiedzieć – kompendium wiedzy

Jeśli potrzebujesz substancji, która pozwoli Ci odmłodzić cerę, spłycić zmarszczki, zredukować przebarwienia i złagodzić trądzik, możesz zakończyć poszukiwania. Retinol, pochodna witaminy A, o klinicznie udowodnionym działaniu, jest rozwiązaniem nie tylko tych problemów skórnych, ale także wielu innych. Stosowanie retinolu wymaga jednak wdrożenia kilku zasad, które pozwolą łatwiej przejść proces przyzwyczajania skóry do tego składnika aktywnego. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do zapoznania się z kompendium wiedzy o retinolu przygotowanym przez Zespół Kosmetologów Kliniki Zakrzewscy.

Czytaj więcej
Nadmierne wypadanie włosów spowodowane stresem – jak z nim walczyć? Praktyczne wskazówki
19/01/2022

Nadmierne wypadanie włosów spowodowane stresem – jak z nim walczyć? Praktyczne wskazówki

Nie każdy wie, że stres może prowadzić do nadmiernego wypadania włosów. To objaw, którego nie należy lekceważyć, ponieważ oprócz tego, że łysienie negatywnie wpływa na samoocenę, bywa często sygnałem, że poziom stresu jest zbyt wysoki i może stanowić realne zagrożenie dla zdrowia całego organizmu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wpływie stresu na stan włosów, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu. Podpowiadamy w nim, jakie zmiany wprowadzić w życie i jak zadbać o ciało i psychikę, aby skutecznie i szybko poradzić sobie ze stresem i poprawić nie tylko stan włosów, ale też ogólną jakość swojego życia. Zdradzamy też, jak szczególnie można zatroszczyć się o włosy i skórę głowy, aby zatrzymać proces łysienia spowodowanego stresem i jak sprawić, aby odrastające włosy były gęste i mocne. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
Dermatolog radzi: jeśli masz choroby skóry, zimą zadbaj o siebie jeszcze bardziej!
13/01/2022

Dermatolog radzi: jeśli masz choroby skóry, zimą zadbaj o siebie jeszcze bardziej!

Osoby z chorobami dermatologicznymi często zauważają pogorszenie objawów właśnie zimą. Nic dziwnego – wiatr, mróz, zmiany temperatur i suche powietrze nie są korzystne dla skóry. Chorzy na łuszczycę, trądzik różowaty i pospolity, a także na atopowe zapalenie skóry swoją codzienną pielęgnację i nawyki powinny dostosować do zmiany pory roku, aby uniknąć lub zminimalizować zaostrzenie swojego schorzenia. Dlaczego zimą wielu Pacjentów dermatologicznych zauważa pogorszenie się kondycji skóry i jak sobie z tym radzić? Na te pytania w dzisiejszym artykule odpowiada dermatolog dr n. med. Marcin Zakrzewski. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej
Postanowienia noworoczne zespołu Kliniki Zakrzewscy – poznaj je i zainspiruj się!
07/01/2022

Postanowienia noworoczne zespołu Kliniki Zakrzewscy – poznaj je i zainspiruj się!

Wraz z początkiem roku 2022 niektórzy z nas mieli już szansę zweryfikować, jak wychodzi im realizacja postanowień noworocznych. Dla niektórych osiąganie wyznaczonych celów może być dużym wyzwaniem, podczas gdy inni realizują je bez problemu. Zespół Kliniki Zakrzewscy również sporządził listę swoich indywidualnych postanowień. Jakie plany na nowy rok mają założyciele Kliniki dr n. med. Magdalena Stokowacka-Zakrzewska i dr n. med. Marcin Zakrzewski? A jakie cele założyły sobie nasze Kosmetolog Agata Mitman, Ewelina Mońka i Magdalena Skawska? Jeśli szukasz inspiracji i motywacji do wdrożenia własnych planów na rok 2022, a także podpowiedzi, jak zadbać o ciało i dobre samopoczucie, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.

Czytaj więcej
Święta w Klinice Zakrzewscy
20/12/2021

Święta w Klinice Zakrzewscy

Magia Świąt Bożego Narodzenia zawitała do Kliniki Zakrzewscy już dawno! W dzisiejszym artykule zespół, który tworzy to wyjątkowe miejsce, dzieli się z nami swoimi najpiękniejszymi wspomnieniami i ulubionymi tradycjami, a także opowiada o najbardziej trafionych i nietrafionych prezentach. A ci z Was, którzy nadal poszukują podarunków dla swoich najbliższych, w naszym artykule znajdą propozycję pomysłu na prezent idealny! Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
Toksyna botulinowa bez tajemnic – fakty i mity
15/12/2021

Toksyna botulinowa bez tajemnic – fakty i mity

Toksyna botulinowa , jad kiełbasiany, botoks… te słowa często budzą kontrowersje, które w większości przypadków są nieuzasadnione. Botoks to niezwykle uniwersalna substancja, która jak każda inna stosowana w medycynie, może być niebezpieczna, jeśli jest wykorzystywana nieumiejętnie i w nieodpowiedni sposób. Jednak w rękach doświadczonego lekarza, może przynieść korzyści, które są nieosiągalne dla innych preparatów. Wysoce skuteczne i bezpieczne działanie toksyny botulinowej w stomatologii, neurologii i medycynie estetycznej zostało udowodnione licznymi badaniami klinicznymi i jest niepodważalne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat toksyny, która upiększa i leczy, zapraszamy do przeczytania najnowszego wpisu na naszym blogu, w którym potwierdzamy fakty i obalamy mity dotyczące botuliny.

Czytaj więcej
Modelowanie ust kwasem hialuronowym – 10 najczęściej zadawanych pytań
08/12/2021

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – 10 najczęściej zadawanych pytań

Planujesz modelowanie ust kwasem hialuronowym, ale nie wiesz, czy ten zabieg jest dla Ciebie? A może obawiasz się efektu „kaczego dzióbka” i karykaturalnego wyglądu? Chcesz wiedzieć, czy kwas hialuronowy na pewno jest bezpieczny? Nie jesteś jedyną osobą, która zadaje te pytania. Wokół modelowania ust i ich powiększania urosło wiele mitów. Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na 10 najczęściej zadawanych nam pytań dotyczących zabiegu, zapraszamy do przeczytania najnowszego wpisu na blogu.

Czytaj więcej
Regeneracja skóry dzięki nakłuwaniu i składnikom aktywnym
01/12/2021

Regeneracja skóry dzięki nakłuwaniu i składnikom aktywnym

Od lat wiadomo, że kontrolowane mikrouszkodzenia skóry pozytywnie wpływają na młodzieńczy wygląd skóry. Podobnie jak składniki aktywne, których działanie można maksymalizować wprowadzając je w głąb skóry, czyli dokładnie tam, gdzie skóra ich potrzebuje. Skuteczność zabiegów mezoterapii oraz mikronakłuwania opiera się na dwóch działaniach - wykonaniu dużej liczby kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry oraz wprowadzeniu w jej głąb odpowiedniego koktajlu składników aktywnych, które poprawią jej kondycję. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o regenerujących i odmładzających zabiegach, w których rolę główną odgrywają igły oraz skoncentrowana mieszanka składników aktywnych, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.

Czytaj więcej
Co potrafi laser Pixel CO2 w rękach doświadczonego dermatologa? Wywiad z ekspertem
24/11/2021

Co potrafi laser Pixel CO2 w rękach doświadczonego dermatologa? Wywiad z ekspertem

Laser Alma Pixel CO2 to nowoczesna technologia będąca jednym z nieodłącznych narzędzi w codziennej pracy dermatologa. Pozwala na usuwanie łagodnych zmian skórnych, blizn, rozstępów, wykonywanie zabiegów anti-aging, a nawet na leczenie niektórych nowotworów skóry. Tak długa lista robi wrażenie! Laser ma zastosowanie w medycynie regeneracyjnej i anti-aging, dermatologii i dermatochirurgii, a jego innowacyjna technologia sprawia, że jest doceniany zarówno przez lekarzy, jak i Pacjentów. Co go wyróżnia? Przede wszystkim wysoki stopień bezpieczeństwa, niska inwazyjność, precyzja, sterylność i skrócenie czasu rekonwalescencji do minimum. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób laser Alma Pixel CO2 regeneruje skórę, dlaczego dermatolodzy wybierają go zamiast skalpela do usuwania łagodnych zmian skórnych i czym charakteryzują się zabiegi z jego wykorzystaniem, zapraszamy do przeczytania wywiadu z ekspertem w laseroterapii – doktorem n. med. Marcinem Zakrzewskim.

Czytaj więcej
TOP