Szkolenie z Laserem Discovery Pico Plus
12/02/2018 zabiegi

Szkolenie z Laserem Discovery Pico Plus

W pracy najważniejsze są pasja i rozwój. I w naszej, na szczęście, żadnego z tych elementów nie brakuje. Naszym celem jest zapewnienie Pacjentom nowoczesnych, skutecznych i bezpiecznych rozwiązań, dlatego ciągle ich poszukujemy. Stale bierzemy udział w szkoleniach i podnosimy nasze kwalifikacje w rożnych dziedzinach, czerpiemy wiedzę od najlepszych i wymieniamy doświadczenia z lekarzami z całego świata.

Laser Discovery Pico Plus - szkolenie w Klinice Zakrzewscy

W sobotę 10 lutego mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć przedstawicieli firmy ITP S.A. i światowej klasy specjalistę w dziedzinie technologii pikosekundowej – dr. Nicola Zerbinati. Dr Zerbinati od lat ściśle współpracuje z firmą Quanta, producentem topowych urządzeń laserowych, a jego wizyta w naszej klinice w Katowicach pozwoliła nam pochwalić się naszym najnowszym nabytkiem – laserem DISCOVERY PICO PLUS.

Wykonywaliśmy zabiegi usuwania tatuażu, makijażu permanentnego i przebarwień, redukcji blizn oraz liftingu laserowego, a wszystko to w znakomitej atmosferze. Dawka wiedzy i wrażeń była naprawdę potężna. Laser DISCOVERY PICO PLUS zachwycił po raz kolejny. Nie tylko dlatego, że w tej wersji jest jedynym laserem w Polsce. Doskonale radzi sobie nawet z najtrudniejszymi tatuażami – kolorowymi, zawierającymi zielony i jasno niebieski barwnik, a to za sprawą dodatkowej wiązki – lasera rubinowego. Połączenie trzech długości fali w jednym urządzeniu skraca czas zabiegu, podnosi komfort i bezpieczeństwo oraz wpływa na skrócenie okresu terapii. Podczas jednego zabiegu i za pomocą jednego urządzenia jesteśmy w stanie rozbić każdy rodzaj i kolor barwnika, w tym tusze w kolorze zielonym, żółtym, czerwonym i pomarańczowym. Użyty do wykonania tatuażu pigment rozbijany jest na bardzo drobny pył, przez co jest znacznie szybciej i bezpieczniej usuwany z organizmu, a ogólna liczba zabiegów potrzebnych do usunięcia niechcianego tatuażu czy makijażu permanentnego zmniejsza się.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Co więcej, niemal do zera redukujemy ryzyko powikłań takich jak powstanie blizny, przebarwienia czy przegrzania skóry. Jest to możliwe ponieważ laser działa wykorzystując efekt fotomechaniczny, a nie, jak w przypadku innych technologii, termiczny. DISCOVERY PICO PLUS jest też kompleksowym rozwiązaniem w służbie zdrowia i urody naszej skóry – doskonałe rezultaty usuwania przebarwień, leczenia melasmy czy blizn będących pozostałością po przebytym trądziku potwierdzone zostały przez Pacjentów i Lekarzy na całym świecie. Jest to idealne narzędzie, które oddziałując na fibroblasty, pobudza skórę do głębokiej przebudowy i regeneracji, niwelując widoczne oznaki upływającego czasu. Dodatkowym plusem jest najskuteczniejsza metoda redukcji rozstępów. Bez względu na to czy są one wynikiem intensywnego wzrostu, zmian wagi czy ciąży, możemy bezpiecznie i efektywnie je zredukować, intensywnie pobudzając włókna kolagenowe i odbudowując strukturę skóry.  A wszystko to w zaledwie pikosekundzie.

 

TOP