Czy zima to dobry czas na zabiegi poprawiające wygląd skóry?
16/01/2020

Czy zima to dobry czas na zabiegi poprawiające wygląd skóry?

Zima to czas, gdy nasza skóra staje się bardziej podatna na przesuszenie. Pod wpływem niskich temperatur dokuczają nam spierzchnięte usta, suche policzki i dłonie. Z niecierpliwością czekamy na powrót ciepłych dni, gdy stan skóry wreszcie się poprawi.

Jednak czy wiesz, że okres jesienno-zimowy to także najlepszy czas na poddanie się zabiegom dermatologicznym i kosmetologicznym?

Skóra bezpośrednio po zabiegu nie lubi promieni słonecznych, które mogą powodować nieestetyczne przebarwienia. Jednak w zimie, gdy poziom promieniowania ultrafioletowego jest niski, a my okrywamy ciało warstwami ubrań nie ma ryzyka wystąpienia tego typu problemu. Ponadto, długie rękawy i nogawki spodni sprzyjają szybkiej oraz dyskretnej rekonwalescencji po zabiegach leczniczych i upiększających. W okresie jesienno-zimowym dermatolodzy szczególnie polecają zabiegi z użyciem lasera, dzięki którym m.in. usuniemy nadmierne owłosienie, zlikwidujemy zmiany naczyniowe, a także poprawimy jędrność cery i skóry.

Dlaczego warto usunąć “pajączki” w zimie?

Skórne zmiany naczyniowe to problem bardzo wielu osób. Uszkodzone naczynia krwionośne rozszerzają się, stają się widoczne, a w konsekwencji prowadzą do pojawienia się nieestetycznych „pajączków”, zsinienia, a nawet wybroczyn. Najskuteczniejszą metodą usunięcia tych zmian jest terapia laserem.

Zima to idealny czas na zajęcie się tym problemem z 3 powodów:

  • Opalenizna stanowi przeciwskazanie do zabiegu usunięcia „pajączków” za pomocą lasera. A w zimie, o ile nie wybierzesz się w wysokie góry na narty, raczej nie ma ryzyka, że się opalisz,
  • Noszenie po zabiegu pończoch uciskowych poprawia skuteczność terapii. Zimą założenie pończoch nie stanowi problemu, jednak w letnie, gorące dni byłoby to bardzo uciążliwe,
  • Pończochy, rajstopy oraz długie spodnie przykryją ewentualne zmiany pozabiegowe na nogach. Skóra będzie miała czas na pełną regenerację, a my będziemy mogli pokazać piękną skórę latem.

Jeśli myślisz o pozbyciu się „pajączków” z nóg czy twarzy to zapraszamy do naszej kliniki. W Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Zakrzewscy do usuwania zmian naczyniowych stosujemy nowoczesne urządzenie V-LASER. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a pozytywne efekty często uwidoczniają się już po pierwszym zabiegu. Naczynia zwykle ulegają pełnemu wchłonięciu po 8 – 12 tygodniach, a w przypadku naczynek żylnych na twarzy zwykle trwa to około 2 tygodni. Po tym okresie większość naczynek całkowicie zanika, a pozostałe stają się jaśniejsze.

Depilacja laserowa u nas nie tylko zimą

Innym zabiegiem, który należy rozważyć w miesiącach jesienno-zimowych jest laserowe usuwanie nadmiernego owłosienia. Zabieg ten  można wykonywać o każdej porze roku, jednak w zimie nie wystawiamy skóry na słońce, dzięki czemu dajemy jej czas na pełną regenerację. Nie musimy się także obawiać, że na skórze pojawią się nieestetyczne białe plamy w miejscu depilacji, co niestety zdarza się, gdy zabieg przeprowadza się na opalonej skórze z zastosowaniem lasera starszej generacji. Jeśli, wiec nie jesteśmy pewni jakiego sprzętu używa dana klinika lepiej nie ryzykować i poddać się zabiegowi w zimie, gdy skóra jest jasna.

Problem ten nie dotyczy jednak naszej kliniki. W Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Zakrzewscy depilację laserową przeprowadzamy z użyciem urządzenia Soprano Titanium, które pozwala na wykonywanie zabiegu przez cały rok, nawet latem, gdy skóra jest opalona. Ponadto, zabieg doskonale sprawdza się także w przypadku włosów jasnych i cienkich.

Zima to czas na lifting i ujędrnianie ciała

Zima to idealny czas, aby kompleksowo zadbać o swoją skórę i poddać się zabiegom, które znacząco poprawią jej wygląd. Do takich zabiegów należą m.in. lifting twarzy oraz wiotkiej skóry na brzuchu, wygładzanie skóry w okolicach ud i kolan, ujędrnienie skóry w okolicach podbródka czy wygładzenie zmarszczek na twarzy. Abyśmy mogli cieszyć się piękną i odmłodzoną skórą latem, warto wykonać powyższe zabiegi w zimie, aby dać skórze czas na regenerację i pełną odnowę. Zwykle potrzeba na to około 3 miesięcy. Ponadto, w przypadku wystąpienia przejściowych obrzęków, np. po zabiegu ujędrniania podbródka, łatwo ukryć zmianę na skórze pod ubraniem czy szalikiem.

W Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Zakrzewscy zabiegi ujędrniające i liftingujące wykonujemy nowoczesnym urządzeniem w technologii HIFU – SonoQueen. Ten komfortowy i bezbolesny zabieg powoduje, że w wewnętrznych warstwach skóry tworzą się nowe włókna kolagenowe, dzięki czemu poprawa napięcia i ujędrnienia skóry jest naprawdę spektakularna i co najważniejsze, długotrwała.

Zimowe zabiegi na twarz i ciało zaplanuj w lecie

Dermatolodzy zazwyczaj zalecają, aby już w lecie pacjenci zaczęli myśleć o tym, jakim zabiegom chcieliby się poddać w okresie jesienno-zimowym. Jest to szczególnie ważne w przypadku zabiegów, które wymagają kilku sesji rozłożonych w czasie. Dobrze jest tak rozplanować terapię, aby skóra zdążyła się w pełni zregenerować zanim nadejdą ciepłe dni. W tym celu warto zasięgnąć porady dermatologa, który pomoże ułożyć harmonogram zabiegów biorąc pod uwagę nasilenie zmian skórnych, a także konieczny czas na rekonwalescencję wymaganą po niektórych zabiegach.

Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem leczniczym lub upiększającym jeszcze tej zimy to zapraszamy do kontaktu z naszą recepcją: nr. tel.: 720 832 424

TOP