Nieinwazyjne metody usuwania drugiego podbródka
03/02/2021

Nieinwazyjne metody usuwania drugiego podbródka

Przyczyn pojawienia się drugiego podbródka może być wiele, od miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej przez położenia języka w jamie ustnej do postawy ciała.

Jak usunąć drugi podbródek?

Winne adipocyty!

Nagromadzoną tkankę tłuszczową w okolicy podbródka możemy zredukować poprzez stosowanie diety ograniczającej odkładanie się tłuszczów w tkankach oraz ćwiczenia, pobudzające metabolizm organizmu, aby wykorzystać nadwyżkę zmagazynowanych kwasów. Dodatkowo proces ten możemy wspomóc zabiegami doprowadzającym do lipolizy (rozkładu komórek tłuszczowych) w problematycznej okolicy.

Do tego celu w Klinice Zakrzewscy wykorzystujemy 2 technologie: mikrofale Coolwaves (ONDA) oraz ultradźwięki (Accent Prime), pod wpływem jednego z czynników fizykalnych komórki tłuszczowe zostają uszkodzone, a trójglicerydy rozkładane są do wolnych kwasów tłuszczowych oraz glicerolu. Następnie zachodzi proces metabolizowania, etap ten możemy przyśpieszyć drenażem limfatycznym tej okolicy, na przykład przy użyciu Endermologie LPG Alliance. Połączenie obu technologii usprawni uzyskanie efektów.

Napnij!

Jeżeli u Ciebie nie jest wyczuwalna tkanka tłuszczowa, a widoczny jest nadmiar skóry, wtedy trzeba popracować nad jej napięciem.

Z wiekiem dochodzi do kilku procesów w obrębie twarzy:

  • Pierwszy z nich to degradacja włókien kolagenowych i elastynowych, skóra traci na jędrności i napięciu. 
  • Drugim i trzecim procesem jest resorpcja tkanki kostnej oraz redukcja tkanki tłuszczowej, twarz traci swoje „rusztowanie”, przez co nadmiar mało elastycznej skóry opada wraz z siłą grawitacji. Konsekwencją jest uwidocznienie bruzd nosowo wargowych, linii marionetki oraz tzw. Chomiki.

W tym celu mamy do dyspozycji kilka metod stymulacji skóry. Pierwszą z nich jest fala radiowa (radiofrekwencja). Zabieg przy użyciu urządzenia Accent Prime pobudzi skórę do przebudowy oraz zagęszczenia. W efekcie uzyskujemy widoczne napięcie skóry, poprawienie linii owalu lub zmniejszenie bruzd. Aby uzyskać najlepsze efekty, zalecamy opracowanie  okolicy policzków oraz podbródka. Zabieg wykonywany jest raz w tygodniu, bez okresu rekonwalescencji.

Kolejnym sposobem na poprawę jędrności skóry może być zabieg Dermapenem 4.0. W trakcie zabiegu skóra jest nakłuwana, przez co indukowane są naturalne procesy naprawcze skóry. Skóra po zabiegu przebudowuje się, staje się bardziej jędrna i napięta a jej faktura i koloryt poprawiają się. Zabieg wykonywany jest co 4-6 tygodni a czas, jaki jest potrzebny, by umożliwić pełny powrót do czynności codziennych to około 7 dni.

Dermapen 4 efekty

zabieg z wykorzystaniem urządzenia Dermapen 4 efekty

jakie efekty daje Dermapen 4

Najmniej inwazyjną metodą jest mechaniczny masaż LPG Endermologie Alliance wykorzystujący podciśnienie i ruch klapek głowicy Endermolift. Efekty działania technologii zostały przebadane, i wskazują 80% wzrost endogennego kwasu hialuronowego oraz 46% zwiększenie ilości endogennej elastyny. Widoczne efekty w grupie badawczej to wypełnienie bruzd i zmarszczek oraz poprawiony kontur twarzy. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, a wykonywany jest dwa razy w tygodniu.

Wyprostuj się!

Wyprostowana sylwetka wpływa na położenie głowy, a zarazem na napięcie mięśni odcinka szyjnego kręgosłupa, szyi oraz twarzy. Każdy z elementów wpływa na siebie. Nadmiernie pochylona głowa w trakcie scrollowania telefonu lub czytania książki nie tylko wpływa negatywnie na odcinek szyjny kręgosłupa, ale także na stan skóry na szyi-  pojawiają się na niej zmarszczki oraz zaczyna uwidaczniać się drugi podbródek.

Weź głęboki oddech!

Tor oddychania także wpływa na wygląd naszej twarzy. W trakcie prawidłowego procesu oddechu powietrze do płuc powinno dostać się przez jamę nosową, gardło, tchawicę, oskrzela do oskrzelików. Kiedy powietrze do płuc musi dostać się przez usta, muszą one pozostać w pozycji otwartej, a język, który prawidłowo powinien znajdować się na podniebieniu opada na dno ust aby zrobić miejsce z dostępem dla powietrza do gardła, itd. Ciężar języka będzie widoczny jako wypukłość w okolicy podbródka.

Czy istnieją sprawdzone metody usuwania podbródka?

Pomimo procesów, które zachodzą w budowie naszego ciała i twarzy najczęściej mamy wpływ na efekt końcowy. Przy wadach w budowie naszego kośćca ingerować możemy wyłącznie chirurgicznie, równocześnie przy medycznych wskazaniach do tych działań. Pamiętajmy, że nie jesteśmy w stanie zatrzymać procesu starzenia się organizmu, ale możemy go spowolnić lub odwlec w czasie. Czym więcej pracy włożymy w profilaktykę, tym lepszy efekt uzyskamy.

Już wiesz, jakie metody usuwania podbródka są obecnie dostępne. Zapraszamy również na zabiegi likwidacji drugiego podbródka wykonywane pod okiem profesjonalistów. 


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP