Po drugie: złuszczaj
25/02/2019

Po drugie: złuszczaj

Za oknem luty, jeszcze chłodno, ale stopniowo wydłużający się dzień wywołuje coraz lepsze nastroje. Pora wykorzystać ostatnie chłodne miesiące i przygotować swoją skórę na nadejście wiosny. Jak sprawić, aby cera nabrała blasku i rozkwitła w pierwszych promieniach wiosennego słońca? Odpowiedź jest znana od wieków – aby cieszyć się nową jakością odbicia w lustrze - złuszczaj!

Co należy wiedzieć o zabiegach złuszczających?

Zabiegi złuszczające stosowane są we wszystkich krajach świata, wiele z nich jest charakterystycznych dla danego regionu lub nacji. Pierwsze mechaniczne zabiegi złuszczające stosowali już starożytni Egipcjanie. Wykorzystywali materiał skalny – pumeks, piasek lub fragmenty alabastru, a także elementy roślinne np. aloes. To podobno Egipcjanom zawdzięczamy też pierwsze zastosowanie eksfoliacji chemicznej – kwas mlekowy zawarty w ukwaszonym mleku. Co kraj to obyczaj – dlatego też dookoła globu wypracowane zostały unikalne techniki złuszczania zewnętrznej warstwy naskórka przy pomocy dostępnych metod i surowców.

Możliwości jest naprawdę wiele. W niektórych kulturach wykorzystywane są elementy roślin – splatane łodygi traw czy zbóż lub mielone ziarna kawy.  Inne kraje doceniają właściwości soli morskiej. W Indiach popularny jest ajurwedyjski rytuał szczotkowania ciała na sucho, stanowiący część kulturowej spuścizny półwyspu. Moc złuszczających ceremoniałów doceniają także Koreańczycy, gdzie złuszczanie od stóp do głów wykonywane jest w łaźniach nie tylko za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego narzędzi, ale też przez wykwalifikowaną kadrę! Jedno jest pewne - regularne złuszczanie pozwala uzyskać efekt nowej skóry.

Jakie zabiegi złuszczające wybrać?

Nie jesteście zwolennikami czasochłonnych rytuałów w domowym zaciszu? Oddajcie się w ręce naszych profesjonalistów. Jednym z zabiegów dedykowanych złuszczaniu skóry jest mikrodermabrazja diamentowa, która pozwala nie tylko usunąć martwe komórki naskórka, ale także pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki zabiegowi skóra stanie się gładsza, lepiej oczyszczona i przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Mikrodermabrazja diamentowa jest stosowana także u posiadaczy cery wrażliwej i naczynkowej, ponieważ intensywność zabiegu jesteśmy w stanie dobrać tak, aby zaspokajał potrzeby nawet skór najbardziej wymagających.

W kwestii złuszczania skóry warto zwrócić uwagę na szeroki wybór peelingów chemicznych, których stężenie i typ można dostosować do każdego rodzaju skóry. Peelingi chemiczne, oparte np. na kwasie salicylowym lub mlekowym, cechują się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Indywidualnie dobrane kwasy usuwają warstwę rogową naskórka, poprawiając jakość, koloryt oraz ogólną kondycję skóry i pobudzając procesy jej regeneracji.

Rezultaty mogą różnić się pomiędzy Pacjentami i ostateczny efekt zabiegów zależny jest od wielu czynników, w tym indywidualnych uwarunkowań Pacjenta i stosowania się do zaleceń pozabiegowych.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej Kliniki! Dobierzemy odpowiednie zabiegi eksfoliacji i pielęgnacji tak, aby Wasza skóra zachwyciła tej wiosny. Dowiedz się również, dlaczego trzeba wykonywać badania profilaktyczne w dermatologii.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP