Po drugie: złuszczaj
25/02/2019

Po drugie: złuszczaj

Za oknem luty, jeszcze chłodno, ale stopniowo wydłużający się dzień wywołuje coraz lepsze nastroje. Pora wykorzystać ostatnie chłodne miesiące i przygotować swoją skórę na nadejście wiosny. Jak sprawić aby Wasza cera nabrała blasku i rozkwitła w pierwszych promieniach wiosennego słońca? Odpowiedź jest znana od wieków – aby cieszyć się nową jakością odbicia w lustrze -złuszczaj!

Zabiegi złuszczające stosowane są we wszystkich krajach świata, wiele z nich jest charakterystycznych dla danego regionu lub nacji. Pierwsze mechaniczne zabiegi złuszczające stosowali już starożytni Egipcjanie. Wykorzystywali materiał skalny – pumeks, piasek lub fragmenty alabastru, a także elementy roślinne np. aloes. To podobno Egipcjanom zawdzięczamy też pierwsze zastosowanie eksfoliacji chemicznej – kwas mlekowy zawarty w ukwaszonym mleku. Co kraj to obyczaj – dlatego też dookoła globu wypracowane zostały unikalne techniki złuszczania zewnętrznej warstwy naskórka przy pomocy dostępnych metod i surowców.

Możliwości jest naprawdę wiele. W niektórych kulturach wykorzystywane są elementy roślin – splatane łodygi traw czy zbóż lub mielone ziarna kawy.  Inne kraje doceniają właściwości soli morskiej. W Indiach popularny jest ajurwedyjski rytuał szczotkowania ciała na sucho, stanowiący część kulturowej spuścizny półwyspu. Moc złuszczających ceremoniałów doceniają także Koreańczycy, gdzie złuszczanie od stóp do głów wykonywane jest w łaźniach nie tylko za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego narzędzi, ale też przez wykwalifikowaną kadrę!

Jedno jest pewne - regularne złuszczanie gwarantuje efekt nowej skóry.

Nie jesteście zwolennikami czasochłonnych rytuałów w domowym zaciszu? Oddajcie się w ręce naszych profesjonalistów. W naszej ofercie znajdziecie zabiegi złuszczania mechanicznego – mikrodermabrazję diamentową Pristine, czyli aż 12 różnych końcówek dla idealnie gładkiej skóry twarzy i ciała. Mikrodermabrazja pozwala nie tylko usunąć martwe komórki naskórka, ale także pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki niej, Wasza skóra będzie więc wyraźnie gładsza, lepiej oczyszczona i wspaniale przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Mikrodermabrazja diamentowa Pristine jest rozwiązaniem dla każdego – nawet cery wrażliwej i naczynkowej, intensywność zabiegu jesteśmy w stanie dobrać tak, aby zaspokajał potrzeby nawet skór najbardziej wymagających.

W naszej ofercie znajdziecie również szeroką gamę profesjonalnych peelingów chemicznych – pracujemy na  preparatach wiodących marek ENERPEEL oraz Mesoaesthetic, w pełni bezpiecznych, o szerokiej funkcjonalności i możliwości dostosowania zabiegu do każdego rodzaju skóry. Zawierają one kwasy o różnym stężeniu i głębokości złuszczania, dzięki czemu usuwają warstwę rogową naskórka, widocznie poprawiając jakość, koloryt oraz ogólną kondycję skóry i pobudzając procesy jej regeneracji.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej kliniki, dobierzemy odpowiednie zabiegi eksfoliacji i pielęgnacji, tak, aby Wasza skóra zachwyciła tej wiosny.

TOP