Nowoczesne technologie w redukcji tkanki tłuszczowej i modelowaniu ciała
19/01/2023

Nowoczesne technologie w redukcji tkanki tłuszczowej i modelowaniu ciała

Dziś chyba nikogo nie dziwi już, że nowoczesne technologie mogą wspierać Pacjentów w dążeniu do szczuplejszej sylwetki i jędrniejszego ciała. Technologie, które dotychczas wykorzystywane były w medycynie np. do leczenia bólu lub kontuzji stawów, znalazły swoje zastosowanie w terapiach modelujących sylwetkę. Spersonalizowane plany zabiegowe, skomponowane w oparciu o dokładną analizę problemów i potrzeb Pacjenta pomagają przyspieszyć utratę nadprogramowych kilogramów, poprawić kondycję skóry czy wyrzeźbić wybrane obszary. Dziś przyglądamy się niektórym technologiom, które producenci nowoczesnych platform zabiegowych wykorzystują w swoich rozwiązaniach.

Zimne mikrofale - nowoczesna technologia na uzyskanie jędrniejszej i gładszej skóry

Technologia oparta na mikrofalach została stworzona z myślą o kompleksowym działaniu na całe ciało. Pozwala na redukcję miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, zmniejszenie widoczności cellulitu oraz ujędrnienie skóry. Zimne mikrofale produkują energię, która dociera do warstw podskórnych na różne głębokości. Ich działanie jest dwukierunkowe. Poprzez nagrzanie płycej zlokalizowanych tkanek, dezintegruje i obkurcza zewnętrzne włókna kolagenowe, tym samym przyczyniając się do produkcji nowego kolagenu. Prowadzi to do ujędrnienia tkanki łącznej i uzyskania poprawy w zakresie widoczności skórki pomarańczowej. Zimne mikrofale oddziałują także na komórki tkanki tłuszczowej, powodując uszkodzenie ich błony komórkowej, co pozwala na ich lipolizę, czyli zniszczenie. W efekcie rozbita tkanka tłuszczowa jest naturalnie wydalana przez układ limfatyczny.

Rekomendowana liczba zabiegów wykorzystujących technologię zimnych mikrofal pozwalająca na uzyskanie widocznych efektów: od 4 do 6 sesji w odstępach 2-4 tygodniowych.

Skoncentrowana stymulacja magnetyczna pozwala na rzeźbienie ciała i redukcję tłuszczu

Ta technologia wykorzystująca działanie pola elektromagnetycznego, przeznaczona jest do stymulacji mięśni i zwalczania zbędnej tkanki tłuszczowej. Dzięki wyzwalaniu bardzo intensywnych skurczów mięśni, których liczba niemożliwa jest do osiągnięcia podczas standardowego treningu, pozwala na ich wzmocnienie i napięcie. Zmiany pola elektromagnetycznego przekazują prąd w głąb tkanki mięśniowej i tym samym nie są także obojętne dla tkanki tłuszczowej. Stymulacja magnetyczna może być stosowana do rozbudowywania i rzeźbienia obszarów takich jak pośladki, brzuch, biodra, nogi i ramiona.

Rekomendowana liczba zabiegów wykorzystujących technologię pola magnetycznego pozwalająca na uzyskanie widocznych efektów: 8 zabiegów 2 razy w tygodniu. Najlepsze rezultaty widoczne są na 2-4 tygodnie od zakończenia serii zabiegów. Dla podtrzymania efektów zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego lub serii zabiegów co ok. 3-6 miesięcy.

 

Nowoczesna technologia łączy falę ultradźwiękową i radiową w walce z cellulitem i modelowaniu sylwetki

Poprawa napięcia skóry, zmniejszenie widoczności cellulitu i modelowanie sylwetki to cele, z myślą o których powstała technologia łącząca falę ultradźwiękową i radiową. Pierwsza z nich działa na tkankę tłuszczową dzięki podwyższeniu jej temperatury oraz doprowadzeniu do zmiany ciśnień, która pozwala na wytworzeniu ciepła wewnątrz organizmu. W efekcie uszkadzana jest błona komórkowa adipocytów, które następnie są bezpiecznie wydalane przez układ limfatyczny. Prowadzi to do zmniejszenia objętości komórek tłuszczowych na wybranym obszarze ciała i tym samym do jego wymodelowania. Fala radiowa powoduje podgrzanie włókien kolagenowych, co przyczynia się do ich skrócenia i obkurczenia. W konsekwencji stymulowane są także fibroblasty, które produkują nowy kolagen. W związku z tym, że odpowiada on za jędrność tkanek, fala radiowa pozwala na poprawę w zakresie napięcia, elastyczności i gęstości skóry.

Rekomendowana liczba zabiegów wykorzystujących technologię fali ultradźwiękowej i radiowej pozwalająca na uzyskanie widocznych efektów: 4-8 zabiegów w odstępach 7-14 dni. Najlepsze rezultaty widoczne są po 2 miesiącach od zakończenia serii zabiegów.

Fala akustyczna - nowy sposób na piękną i jędrną skórę bez skórki pomarańczowej

Technologia oparta na działaniu fali akustycznej przeznaczona jest do modelowania całej sylwetki, wygładzenia oraz napięcia skóry, a także do zmniejszenia problemu skórki pomarańczowej. Fala akustyczna znana jest w medycynie od lat - niegdyś stosowało się ją w leczeniu bólu. Dziś używa się jej w celu pobudzenia procesów metabolicznych, stymulacji mikrokrążenia, zwiększenia przepływ krwi i limfy oraz wsparcia produkcji komórek macierzystych i kolagenu. W efekcie skóra zostaje zmotywowana do regeneracji, staje się bardziej napięta, jędrna i elastyczna, a widoczność cellulitu zmniejsza się. Działanie fali akustycznej polega na wprowadzaniu tkanek w harmoniczne drgania, co skutkuje ich naprzemiennym kurczeniem się i rozciąganiem.

Rekomendowana liczba zabiegów wykorzystujących technologię fali akustycznej pozwalająca na uzyskanie widocznych efektów: seria 6-12 zabiegów wykonywanych 1-2 razy tygodniu w odstępach 3-4 dni. Dla podtrzymania efektów należy powtarzać zabieg raz w miesiącu.

Masaż podciśnieniowy - skuteczna metoda na redukcję cellulitu i modelowanie sylwetki

Ta technologia oparta na wykorzystaniu podciśnienia stałego lub bardziej komfortowego podciśnienia zmiennego opiera się na mechanicznym masażu skóry, zazwyczaj z wykorzystaniem dedykowanej głowicy. Składa się ona z części ssącej oraz rolki. Skóra masowana z dużym naciskiem zostaje pobudzona do regeneracji, produkując kolagen, elastynę i kwas hialuronowy. Masaż podciśnieniowy pozwala także na poprawę krążenia krwi i usunięcie z organizmu toksyn. Wielowymiarowe działanie tej technologii pomaga w uzyskaniu pozytywnych efektów w zakresie redukowania cellulitu, zwiększania jędrności tkanek oraz napięcia skóry, a także w modelowaniu ciała. Co więcej, masaż podciśnieniowy przyczynia się do zmniejszenia wybranych rodzajów bólu mięśni.

Rekomendowana liczba zabiegów wykorzystujących technologię masażu podciśnieniowego pozwalająca na uzyskanie widocznych efektów: seria 6-12 zabiegów wykonywanych co 2-3 dni.

Skuteczność wyżej opisanych technologii zależy od indywidualnych uwarunkowań, takich jak wiek, waga czy stan skóry, a także od liczby zabiegów i ich częstotliwości oraz stosowania się do zaleceń przed i pozabiegowych. W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących możliwych efektów zapraszamy do kontaktu z Kliniką Zakrzewscy.

 

Zobacz również, Skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP