Laseroterapia latem - obalamy mity
05/08/2019

Laseroterapia latem - obalamy mity

W świecie kosmetologii i medycyny anti-aging od lat pokutuje przekonanie na temat ograniczeń związanych z możliwością wykonywania zabiegów z wykorzystaniem technologii laserowej. Jeśli laserowe odmładzanie skóry czy usuwanie tatuażu to tylko jesienią i zimą. Depilacja laserowa? Tak, tylko ciemne włosy na jasnej skórze i wyłącznie w trakcie chłodniejszych miesięcy…

Czy można korzystać z laseroterapii latem?

Prawda jest zgoła inna – technologia laserowa ciągle się rozwija, mieszkańcy ciepłych, nasłonecznionych rejonów korzystają z laseroterapii przez cały rok, także latem, a urządzenia, które dostosowują siłę działania do ilości barwnika zawartego w skórze pozwalają na swobodę wykonania zabiegu bez ryzyka poparzenia czy powstania przebarwień nawet w przypadku osób o ciemnej karnacji czy skóry opalonej. Odpowiednio zaplanowane zabiegi i profesjonalnie dobrana ochrona przeciwsłoneczna to klucz do możliwości całorocznego korzystania z zabiegów laserowych.

Poznaj skuteczne zabiegi w Klinice Zakrzewscy

Trzy topowe zabiegi z zakresu laseroterapii latem odczarowują nasi specjaliści : dr n. med. Magdalena Stokowacka - Zakrzewska oraz dr n. med. Marcin Zakrzewski.


Depilacja laserowa SOPRANO ICE PLATINUM

Dr n. med. Magdalena Stokowacka – Zakrzewska:

Depilacja laserowa pozwala nam cieszyć się efektem gładkiej skóry przez długie lata. Do długotrwałego usunięcia niechcianego owłosienia zwykle potrzebnych jest około 8 zabiegów, które wykonujemy w odstępach 6-8 tygodni. Dla lasera SOPRANO ICE PLATINUM lato czy opalona skóra nie stanowią problemu, dlatego depilacja w Klinice Zakrzewscy jest zabiegiem całorocznym, przeznaczonym dla osób o każdym fototypie skóry i kolorze włosów. Zawdzięczamy to przełomowej technologii, która łącząc aż trzy długości fali w jednym impulsie pozwala dotrzeć na różną głębokość tkanek niszcząc struktury włosa.

Jeśli planujemy słoneczny urlop, a partie ciała poddawane zabiegowi będą wystawione na bezpośrednie działanie promieni UV, zarówno przed jak i po opalaniu zachowujemy odstęp 4 tygodni do momentu wykonania kolejnej sesji depilacji. Oczywiście, przez całe lato chronimy skórę odpowiednio dobranym kremem z wysokim filtrem, który nakładamy kilka razy dziennie.

Dowiedz się więcej na temat depilacji laserowej SOPRANO ICE PLATINUM.


Laserowe odmładzanie skóry DISCOVERY PICO PLUS / ALMA PIXEL CO2

Dr n. med. Marcin Zakrzewski:

Dwa urządzenia laserowe wyposażone w głowicę frakcyjną, w tym najnowszy laser wykorzystujący technologię ultra krótkiego impulsu – pikosekundy, to możliwość wykonania zabiegów laserowego odmładzania skóry o różnej intensywności i dotarcia na różną głębokość tkanek. Począwszy od odmładzania nieablacyjnego, czyli nie powodującego przerwania powłoki skórnej, po terapię bardziej inwazyjną, intensywnie pobudzającej skórę do wewnętrznej przebudowy. Laserowe odmładzanie skóry stymuluje tkanki do syntezy kolagenu i elastyny, widocznie ujędrnia i zagęszcza. Zastosowane w przypadku skóry twarzy skutecznie poprawia jej strukturę i unosi owal, jest także znakomitym narzędziem do poprawy jędrności skóry szyi i dekoltu czy odmłodzenia skóry dłoni.

Innymi słowy, laseroterapia precyzyjnie pobudza naszą skórę do odbudowy i świetnie sprawdza się w okolicach, gdzie skóra szybko staje się wiotka i podatna na powstawanie zmarszczek i linii. Czy laserowe odmładzanie skóry można wykonywać także latem? Jak najbardziej tak, kluczową sprawą jest tutaj zachowanie bezpiecznego 4-tygodniowego odstępu od planowanego urlopu, w trakcie którego zamierzamy się opalać.  Skórę po zabiegu chronimy przed naturalną o tej porze roku ekspozycją na słońce poprzez regularne stosowanie kremów z najwyższym filtrem, które dla osób chcących zachować piękno i zdrowie skóry i tak jest standardem.

Dowiedz się więcej o laserowym odmładzaniu skóry Discovery Pico Plus.

Przeczytaj o laserowym odmładzaniu skóry Alma Pixel CO2.


Zabiegi laserowego usuwania tatuażu w dowolnym kolorze Discovery Pico Plus

Dr n. med. Magdalena Stokowacka - Zakrzewska

Pikosekundowy laser frakcyjny Discovery Pico Plus to prawdziwy przełom w dziedzinie usuwania niechcianych tatuaży. Unikalna technologia łącząca 3 długości fali w jednym urządzeniu pozwala nie tylko rozbić pigment w dowolnym kolorze, ale także mniejsza ilość zabiegów koniecznych do osiągnięcia optymalnego efektu i krótszy czas rekonwalescencji. Zabiegi laserowego usuwania tatuażu w Klinice Zakrzewscy wykonujemy przez cały rok, pod warunkiem, że zachowamy odpowiedni odstęp pomiędzy samym zabiegiem i opalaniem, który wynosi 4 tygodnie.

Miejsce poddane zabiegowi laserowemu chronimy przed bezpośrednią ekspozycją na słońce i regularnie zabezpieczamy odpowiednio dobranym kremem ochronnym z wysokim filtrem. Sesje usuwania tatuażu Discovery Pico Plus wykonujemy w odstępach 8 tygodni, możemy więc z łatwością zaplanować przebieg zabiegów tak, aby zgrać go z planami urlopowymi pozwalając na zagojenie skóry i swobodne korzystanie z kąpieli słonecznych.

Więcej o możliwości usuwania tatuażu w dowolnym kolorze laserem pikosekundowym Discovery Pico Plus.

Laseroterapia latem? Mądrze zaplanowana, pod okiem profesjonalisty i z sumiennie zachowanymi zaleceniami po zabiegu – jak najbardziej tak.

TOP