Grzybica paznokci - leczenie laserowe
13/03/2019

Grzybica paznokci - leczenie laserowe

Jeśli nasze paznokcie utraciły zdrowy blask, stały się matowe, zmieniły zabarwienie, a płytka stała się zgrubiała, to sygnał potencjalnie rozwijającej się grzybicy paznokci, którą mogliśmy zarazić się korzystając z basenu, sauny czy w trakcie zabiegu pedicure… Grzybica paznokci to problem nie tylko natury estetycznej, jest to przede wszystkim choroba, z którą należy zgłosić się do lekarza dermatologa. Nieleczona, nie tylko nie ustąpi, ale wręcz rozprzestrzeni się, dlatego nie dajmy się przekonać o rzekomej skuteczności domowych sposobów i zdecydujmy się od razu na skuteczne leczenie pod okiem specjalisty.

Leczenie grzybicy paznokci

Metodą leczenia grzybicy paznokci o udowodnionej skuteczności jest laseroterapia. W naszej klinice wykorzystujemy w tym celu laser pikosekundowy. Laserowe leczenie grzybicy paznokci jest alternatywą dla terapii doustnej czy leków zewnętrznych, które często wywołują u pacjentów nietolerancję i wymagają dużego zdyscyplinowania i cierpliwości, gdyż trzeba je regularnie stosować przez dość długi czas. W trakcie konsultacji nasz specjalista dermatolog dr n. med. Marcin Zakrzewski przeprowadzi szczegółowy wywiad, oceni stan płytki paznokciowej i przedstawi skuteczny plan leczenia prowadzący do usunięcia grzybicy paznokci oraz zapobiegający jej nawrotom.

Efektywna terapia laserem

Zastosowanie terapii laserem pikosekundowym jest obecnie złotym standardem leczenia grzybicy paznokci, bardzo efektywnym i w pełni bezpiecznym. Energia lasera jest precyzyjnie dostarczana do zmienionej tkanki paznokcia i niszczy grzyby chorobotwórcze nie uszkadzając przy tym otaczających tkanek. Grzybica paznokci już dawno przestała być tematem tabu, nie wstydźmy się więc i koniecznie zgłośmy niepokojące objawy dermatologowi, im wcześniej zdecydujemy się na podjęcie leczenia, tym szybciej cieszyć się będziemy pięknymi, zdrowymi stopami bez ryzyka rozprzestrzenienia choroby.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP