Diagnoza: trądzik różowaty. I co dalej?
07/11/2018

Diagnoza: trądzik różowaty. I co dalej?

Świeżo zdiagnozowany trądzik różowaty i co dalej? Przygotowaliśmy 5 zasad postępowania, które specjalista dermatolog zaleca swoim pacjentom, w celu kontrolowania objawów i zwiększenia poczucia komfortu.

Jak leczyć trądzik różowaty?

Zwracaj uwagę na oczy.

Zwracaj uwagę na to, czy Twoje oczy nie są zaczerwienione i podrażnione. Trądzik różowaty często wymaga połączenia kontroli dermatologicznych i okulistycznych. Ponad połowa pacjentów cierpiących na trądzik różowaty w pewnym momencie  doświadcza także podrażnienia oczu. Szybka reakcja pomaga w ograniczeniu możliwości rozwoju dolegliwości i kłopotów ze wzrokiem.

Zbadaj co wywołuje rumień.

Wiele codziennych zdarzeń, takich jak przegrzanie czy stres, może spowodować pojawienie się rumienia. Czynniki, które wywołują rumień są kwestią bardzo indywidualną, obserwacja pozwala je zidentyfikować i w miarę możliwości wykluczyć.

Traktuj się łagodnie.

Trądzik różowaty może mocno uwrażliwić Twoją skórę. Dlatego tak ważna jest odpowiednio dobrana pielęgnacja. Podrażnienie i uczucie ściągnięcia może pojawiać się po umyciu niewłaściwym preparatem (wykluczone jest używanie szczoteczek i płatków kosmetycznych) czy zastosowaniu perfumowanych kosmetyków. Należy także unikać ekspozycji na słońce, jeśli nie nałożyliśmy kremu ochronnego z filtrem, zaledwie kilka minut spędzonych w słońcu może wywołać pojawienie się rumienia oraz nowych, aktywnych zmian. Równie istotną rolę odgrywa staranne dobranie kosmetyków do makijażu, które towarzyszą nam przecież przez cały dzień.

Przygotuj się na niespodzianki.

Nieprawidłowe leczenie trądziku różowatego może zaskoczyć. Nie jesteśmy w stanie w pełni wyeliminować bodźców wywołujących rumień, który może pojawić się nieoczekiwanie. Zdecydowanie łatwiej sobie z nim poradzić stosując się do zaleceń specjalisty dermatologa.

Rozpocznij profesjonalne leczenie

Profesjonalne leczenie pod okiem specjalisty to nie tylko możliwość uniknięcia pogorszenia choroby, to także sposób na ograniczenie częstotliwości występowania rumienia. Klinika Leczenia Trądziku, to miejsce, w którym nasz specjalista dermatolog dr n. med. Marcin Zakrzewski, członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Trądziku i Trądziku różowatego (AARS), podzieli się z Tobą fachową wiedzą i wdroży skuteczne leczenie. Nasz zespół dysponuje pełnym spektrum możliwości terapeutycznych i pielęgnacyjnych, które wpłyną na szybkość i efektywność leczenia trądziku różowatego.

Więcej informacji na temat pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym. znajdziesz na naszym Blogu. Zapraszamy!

TOP