PEŁNIA MŁODOŚCI czyli zabieg Volumetrii
11/07/2018

PEŁNIA MŁODOŚCI czyli zabieg Volumetrii

W rzeczywistości zmarszczki, będące objawem najczęściej kojarzonym z procesem starzenia się, nie są jedynym elementem powodującym, że nasza twarz traci młodzieńczy wygląd. Z czasem zmienia się objętość twarzy. Tkanka tłuszczowa znajdująca się w obrębie twarzy przesuwa się ku dołowi powodując obwisanie skóry i zmieniając doskonały, młodzieńczy owal. Ponadto, tkanka tłuszczowa może także zanikać pod wpływem diety. Skronie zapadają się i zanikają kości policzkowe. Rysy wyostrzają się, a miękkie zaokrąglenie policzków – symbol młodości – zanika.

O możliwościach zabiegów z wykorzystaniem nowoczesnych preparatów wolumetrycznych opowiada nasz specjalista dr n. med. Magdalena Stokowacka- Zakrzewska.

Zabieg volumetrii przy użyciu kwasu hialuronowego to możliwość modelowania twarzy bez ingerencji chirurga. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, plastycznych preparatów bez użycia skalpela możemy podnieść owal twarzy, odbudować skronie, kości policzkowe oraz poprawić kształt brody. Zanim jednak wykonam wolumetrię, prawie zawsze rekomenduję wykonanie zabiegu kondycjonującego skórę, który poprawi jej strukturę i sprawia, że jest dobrze nawilżona. Dzięki innowacyjnym preparatom, takim jak Volite, nasza skóra staje się gładsza, bez drobnych zmarszczek, poprawia się  jej elastyczność i jędrność oraz kolor – skóra jest bardziej promienna, bez przebarwień i zaczerwienień. Kiedy poprawimy już kondycję skóry możemy zadbać o jej objętość.

Na czym polega zabieg  volumetrii?

Dr n. med. Magdalena Stokowacka-Zakrzewska: Zadaniem volumetrii jest modelowanie konturów twarzy, czyli korekcja lub przywrócenie jej właściwego kształtu. Podczas zabiegu, za pomocą igły lub kaniuli, wprowadzam kwas hialuronowy, który dzięki swej specjalnej budowie w naturalny sposób zwiększa objętość tkanek miękkich, w miejscach, w których najbardziej widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej. Jednym słowem, w ciągu kilku minut, dzięki zaledwie kilku iniekcjom zapadnięte skronie zostaną wypełnione, objętość kości policzkowych i policzków przywrócona, a broda i linia żuchwy będą miały idealny kształt, zapewniając naturalnie wyglądający rezultat.

 

Dla kogo przeznaczone są zabiegi volumetrii?

Zabiegi volumetrii przeznaczone są zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, których skóra z wiekiem utraciła jędrność i elastyczność, stała się wiotka i zaczęła opadać. Volumetria pozwala zniwelować oznaki upływającego czasu, przywrócić skórze właściwą objętość, unieść owal twarzy i poprawić jej kontur.  Zastosowanie preparatu wolumetrycznego pomaga także przywrócić skórze właściwy poziom nawilżenia oraz zredukować linie i bruzdy.

 

Jakich preparaty wolumetryczne Pani poleca?

Polecam preparat wolumetryczny Voluma należący do gamy najnowszej generacji wypełniaczy, który dzięki nowej technologii usieciowania zapewnia większą odporność na degradację i dłuższe utrzymywanie się efektów (nawet do 24 miesięcy). Jest on podobny do naturalnej struktury tkanki, co zapewnia świetną integrację z tkanką pacjenta. Jest to gęsty, bardzo plastyczny żel, który dodatkowo zawiera środek znieczulający (lidokainę), co znacznie wpływa na podniesienie komfortu pacjenta w trakcie i po zabiegu.

 

A jakiej techniki najczęściej Pani dr używa wykonując zabieg wolumetrii?

Chęć spełnienia oczekiwań pacjentów wymaga ode mnie ciągłego pogłębiania wiedzy, w szczególności, jeśli chodzi o fenomen starzenia się skóry oraz opanowania do perfekcji techniki lekarskiej. Medycyna estetyczna to mocno ewoluująca dziedzina, w której ciągle opracowywane są nowe produkty i metody ich stosowania. Najważniejsze dla mnie to odpowiedź, w jaki sposób uzyskać najlepsze efekty u moich pacjentów. Dlatego, w swojej praktyce stosuję technikę MD CodesTM.

Pani dr, proszę przybliżyć, co to znaczy?

MD CodesTM to technika opracowana przez brazylijskiego chirurga plastyka, dr Mauricio de Maio. W myśl jej zasady twarz dzielimy na kilka jednostek anatomicznych na przykład: brwi, policzki, broda. Są to miejsca, w które wstrzykujemy porcję kwasu hialuronowego.  Wykorzystuję ją zawsze w swojej praktyce ponieważ pozwala na osiągnięcie bardzo naturalnego efektu przez podanie kwasu hialuronowego w dedykowane struktury twarzy, dzięki czemu nie ma efektu sztuczności i przerysowania.

Czyli efekt jest bardzo naturalny…Jak długo trwa zabieg?

Zabiegi w naszej klinice zawsze połączone są z konsultacją lekarską, łącznie trzeba sobie zarezerwować około 30 minut.

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Tak jak w przypadku każdego zabiegu iniekcyjnego bezwzględnymi przeciwskazaniami są: ciąża, okres karmienia piersią, aktywna infekcja w miejscu podania preparatu, nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Czego można się spodziewać bezpośrednio po zabiegu?

Skóra może być zaczerwieniona i delikatnie opuchnięta, w miejscu iniekcji może pojawić się zasinienie. Może pojawić się niewielka bolesność w miejscu wstrzyknięcia. Są to normalne dolegliwości, które powinny ustąpić samoistnie w ciągu około 2-3 dni po zabiegu.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP