Metoda suplementacji Medilâge – wsparcie i dopełnienie profesjonalnych terapii od wewnątrz...
21/06/2023

Metoda suplementacji Medilâge – wsparcie i dopełnienie profesjonalnych terapii od wewnątrz...

Pięć wyjątkowych produktów marki Medilâge zagościło w Klinice Zakrzewscy. O tym, czym są, komu są dedykowane oraz jakie korzyści przynoszą Pacjentom rozmawiamy z założycielami Klinki w Katowicach dr n. med. Magdaleną Stokowacką Zakrzewką i dr. n. med. Marcinem Zakrzewskim.

Pierwsze pytanie nasuwa się od razu. Dlaczego postanowili Państwo wprowadzić suplementy diety do oferty Kliniki dopiero teraz?

M.S-Z: To świetne pytanie, a odpowiedź jest bardzo prosta. Bardzo długo szukaliśmy produktów o potwierdzonym działaniu, które moglibyśmy rekomendować naszym Pacjentom jako uzupełnienie procedur i programów oferowanych w naszej Klinice. Najważniejszymi kryteriami wyboru były dla nas udowodnione badaniami naukowymi bezpieczeństwo i skuteczność preparatów. W tych kwestiach nie ma miejsca na kompromisy, byliśmy więc bardzo wymagający w procesie selekcji. Testowaliśmy różne preparaty, analizowaliśmy raporty skuteczności, zasięgaliśmy opinii ekspertów. Dopiero marka Medilâge spełniła wszystkie nasze oczekiwania i teraz, po długim okresie poszukiwań mamy rozwiązanie, które odzwierciedla to, w co wierzymy.

M.Z: Istotne dla nas było nie tylko to, że suplementy Medilâge w swoim składzie zawierają jedynie przebadane i bezpieczne składniki, ale także to, że są dobrze przyswajalne i odpowiednie dla wegan. Co ważne, ich skuteczność to nie tylko puste obietnice. Gdy zapoznaliśmy się z badaniami dotyczącymi składników aktywnych i ich efektywności oraz poznaliśmy markę, upewniając się, że ich wartości są zgodne z naszymi, nie mieliśmy więcej wątpliwości.

Jakie preparaty oferuje marka Medilâge i co czyni je tak wyjątkowymi?

M.S-Z: Marka Medilâge opracowała pięć suplementów diety, które od wewnątrz wspomagają i maksymalizują skuteczność konkretnych terapii z zakresu anti-aging, modelowania sylwetki, dermatologii i łysienia. Ich działanie jest więc bardzo precyzyjnie nakierowane na rozwiązanie konkretnego problemu, z którym zgłaszają się do nas Pacjenci. Cieszymy się, że dzięki metodzie suplementacji Medilâge możemy jeszcze bardziej holistycznie wspierać naszych Pacjentów w swoich dążeniach, proponując im rozwiązanie, które działa od wewnątrz.   

M.Z.: To działanie od środka jest niezmiernie istotne w leczeniu nadmiernego wypadania włosów. W tym zakresie w mojej praktyce najczęściej wykorzystuję preparaty Cheveux Femme i Cheveux Homme stworzone, aby wspierać leczenie łysienia. Pierwszy z nich kierowany jest do kobiet i zawiera opatentowane substancje AnaGain™ Nu (ekstrakt z pędów grochu) oraz Keranat™ (ekstrakt z nasion prosa). Połączenie tych składników hamuje wypadanie włosów, które jest następstwem na przykład silnego lub przewlekłego stresu, porodu, infekcji czy choćby zmiany pór roku. Wyjątkowy skład tego preparatu poprawia ogólną kondycję włosów przyczyniając się do ich odżywienia, nadania im miękkości i blasku oraz wzmocnienia mieszków włosowych.

Preparat Cheveux Homme natomiast jest dedykowany mężczyznom doświadczającym różnych typów nadmiernej utraty włosów, ale przede wszystkim łysienia androgenowego, ponieważ substancja PhytoPin® zawarta w preparacie hamuje aktywność enzymu 5-alfa-reduktazy, który odpowiada za negatywny wpływ DHT na mieszki włosowe. Nadwrażliwość na DHT to główna przyczyna łysienia typu męskiego i z tego względu Medilâge Cheveux Homme jest szczególnie pomocny w mojej praktyce lekarskiej.

M.S-Z: W zakresie terapii anti-aging proponujemy Pacjentom Medilâge Anti-âge. Preparat ten zwiększa ochronę skóry przed promieniowaniem UV 4-krotnie, a jak wiemy, jest to jedna z głównych przyczyn starzenia się skóry. Dodatkowo działa antyoksydacyjnie, zwiększa elastyczność skóry i jej nawilżenie oraz prowadzi do redukcji drobnych zmarszczek poprzez stymulację produkcji naturalnego kolagenu. Medilâge Anti-Age wspiera skórę praktycznie na każdym poziomie, wzmacniając jej procesy regeneracyjne i odbudowując jej barierę ochronną, a nawet przyspieszając gojenia się ran. To wszystko jest możliwe dzięki dokładnie przebadanym substancjom AstaPure®Arava oraz TetraSOD®, czyli naturalnym wyciągom z alg. Suplement stanowi świetne uzupełnienie codziennej pielęgnacji, a także zabiegów anti-aging, które wykonujemy w Klinice Zakrzewscy.

Metoda suplementacji Medilage posiada również preparaty wspierające metabolizm i walkę z cellulitem...

M.S-Z: Tak, mamy w ofercie dwa wyjątkowe preparaty, które skupiają się wspomaganiu modelowania kształtów sylwetki oraz redukcji cellulitu. Medilâge Métabolisme wspiera metabolizm i tym samym pomaga w redukcji opornej tkanki tłuszczowej. Jest to możliwe między innymi dzięki działaniu przyspieszającemu przemiany metaboliczne, ułatwiającemu degradację komórek tłuszczowych i usuwanie nadmiaru wody z organizmu. Za to działanie odpowiada opatentowany Sinetrol® Xpure C1 połączony z innymi skutecznymi składnikami, takimi jak chrom, jod i selen.

Pacjentom, którzy chcą zmniejszyć cellulit, rekomendujemy Medilâge Anti-Cellulite, który jest wzbogacony o koncentrat soku z melona Kantalupa (Dimpless®). Jest to pierwsza substancja doustna o klinicznie potwierdzonej skuteczności przeciwko skórce pomarańczowej. Preparat przyspiesza metabolizm, wspomaga krążenie limfatyczne i prawidłowe nawodnienie tkanek.

Zarówno Medilâge Métabolisme, jak i Medilâge Anti-Cellulite stanowią świetne uzupełnienie zdrowej diety, aktywności fizycznej i profesjonalnych zabiegów, ponieważ przyspieszają osiągnięcie i utrzymanie efektu szczupłej sylwetki oraz gładszej i bardziej jędrnej skóry.

Jak długo należy przyjmować suplementy, aby zauważyć pierwsze efekty?

M.Z: Przy Medilâge Anti-Age pierwszych efektów można spodziewać się po około 6 tygodniach. Badania wykazały, że to właśnie wtedy obserwuje się zmniejszenie liczby i szerokości zmarszczek, a także poprawę nawilżenia i elastyczności skóry. Medilâge Métabolisme przyjmowany przez 12 tygodni pozwala na redukcję tłuszczu na brzuchu, talii, udach i biodrach oraz średnią utratę masy ciała na poziomie 5,6 kg. Podczas badań stwierdzono, że Medilâge Anti-Cellulite prowadzi do zmniejszania widoczności cellulitu i zwiększenia jędrności skóry w ciągu 2 miesięcy oraz zmniejszenia podskórnych złogów tłuszczu po 3 miesiącach. Medilâge Cheveux Femme prowadzi do redukcji wypadania włosów u kobiet: -33,9% po 1 miesiącu i -37,1% po 2 miesiącach. Włosy stają się także bardziej miękkie i lśniące po 6 tygodniach stosowania u około 75% badanych. W badaniach wykazano, że Medilâge Cheveux Homme wspiera zwiększenie liczby mieszków włosowych po 2 miesiącach i podnosi proliferację komórek cebulki włosa o około 140%.

M.S-Z: Warto dodać, że wymieniane przez producentów preparatów efekty możliwe są do uzyskania pod warunkiem regularnego stosowania preparatów, a rezultaty mogą różnić się w zależności od Pacjenta. Dawkowanie zazwyczaj obejmuje 1 lub 2 tabletki dziennie, natomiast szczegóły przyjmowania opisane są w ulotce dołączonej do każdego preparatu. Wszystkie suplementy diety, w tym te marki Medilâge, należy stosować zgodnie z wytycznymi, po konsultacji z lekarzem lub kosmetologiem, którzy dobierają preparaty tak, aby jak najlepiej służyły naszym potrzebom.

Bardzo dziękuję za rozmowę.


Anti-âge

Anti-Cellulite

Métabolisme

Cheveux Femme

Cheveux Homme

 

 

 

 

TOP