Modelowanie ust kwasem hialuronowym – czy zawsze musi chodzić o spektakularne powiększenie?
07/06/2023

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – czy zawsze musi chodzić o spektakularne powiększenie?

Modelowanie ust kwasem hialuronowym to obecnie bardzo popularna metoda nadania ustom bardziej atrakcyjnego wyglądu. Zabieg ten dość często kojarzy się ze spektakularnym efektem mocno powiększonych, uwypuklonych, zwracających uwagę ust. Czy jednak zawsze musi to być nieodłącznym efektem zabiegu?

Obawa przed efektem nieproporcjonalnych, przerysowanych ust lub tzw. „kaczym dzióbkiem” często zniechęca do zabiegu osoby, dla których priorytetem jest zachowanie naturalnego wyglądu. A przecież rezultaty zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym mogą być zróżnicowane i nie muszą zawsze prowadzić do zdecydowanych zmian w wyglądzie twarzy.  Dlatego na etapie konsultacji tak ważna jest otwarta rozmowa z lekarzem, w czasie której omawiane są oczekiwania i możliwości dotyczące zabiegu.

Niektórym Pacjentom zależy jednak na efekcie spektakularnego powiększenia i takie rezultaty są zazwyczaj możliwe do osiągnięcia. Lekarz bierze pod uwagę budowę anatomiczną ust, dobiera odpowiednie preparaty i techniki iniekcyjne, aby efekt był satysfakcjonujący dla Pacjenta. Jeśli usta są wąskie, rezultat zdecydowanego powiększenia osiąga się dopiero po 2 lub 3 zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego.

Natomiast jeśli celem Pacjenta nie jest spektakularne powiększenie ust, zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest również bardzo dobrym wyborem. Substancja ta, która jest naturalnym wypełniaczem, nadającym tkankom sprężystość i nawilżenie, ma o wiele więcej zastosowań w zakresie modelowania ust.

Redukcja asymetrii między górną a dolną wargą lub pomiędzy lewą a prawą stroną ust.

Zarówno niewielkie, jak i bardziej widoczne różnice w wielkości między górną a dolną wargą mogą negatywnie wpływać na proporcje całej twarzy i stanowić defekt estetyczny. Usta mogą także stracić naturalną symetrię w wyniku operacji, urazu lub wypadku i także w takich sytuacjach kwas hialuronowy bardzo dobrze sprawdzi się w nadaniu ustom pożądanego równego kształtu i wielkości.  

Zaznaczenie łuku kupidyna

Niektórzy Pacjenci marzą o podkreśleniu łuku kupidyna. Dzięki zabiegowi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego ta okolica może stać się bardziej zaznaczona, co przekłada się na poprawę wyglądu całych ust, a w konsekwencji, zwiększenia atrakcyjności twarzy.

Nawilżenie i odmłodzenie ust

Wraz z wiekiem na ustach, a także wokół nich, pojawiają się zmarszczki, a usta tracą jędrność i objętość. Nadmierne wysuszenie ust to także częsty problem wśród Pacjentów decydujących się na zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Substancja ta, dzięki zdolności wiązania wody, pozwala na dogłębne nawilżenie i odmłodzenie ust poprzez zminimalizowanie widoczności drobnych zmarszczek, redukcję zwiotczenia, a także ich ujędrnienie i przywrócenie objętości.

Podniesienie opadających kącików ust

Opadające kąciki bardzo często nadają twarzy smutny wygląd. Mogą być cechą wrodzoną lub objawem starzenia się. W zależności od budowy anatomicznej twarzy, a także tego, jak bardzo kąciki opadają, lekarz dobiera techniki zabiegowe, które pomogą rozwiązać problem. Opadające kąciki, szczególnie jeśli ich przyczyną jest opadanie tkanek związane z procesem starzenia się, często wymagają szerzej zakrojonych zabiegów w obrębie twarzy. Jednak w wielu przypadkach, samo modelowanie ust kwasem hialuronowym w odpowiedni sposób może dać efekt delikatnego uniesienia kącików, co sprawia, że twarz wygląda młodziej i radośniej. 

Uwydatnienie ust

Niektórzy Pacjenci chcą, aby ich usta były pełniejsze i bardziej wydatne. Nie zależy im na tym, aby usta zajmowały większą część ich twarzy i tym samym zmieniły jej proporcje, pragną jedynie ich uwypuklenia. Również w tym przypadku iniekcje kwasu hialuronowego pozwolą na uzyskanie wymarzonego efektu. Samo podkreślenie konturu ust przekłada się także na ich uwydatnienie.

Decydując się na zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym, warto wybrać renomowany gabinet lub klinikę, a także lekarza, który nie tylko pracuje na najwyższej jakości preparatach, ale również stosuje i potrafi łączyć techniki podania. Wówczas możliwe jest osiągnięcie zgodnych z oczekiwaniami Pacjenta efektów zabiegu, które nie muszą nieodłącznie wiązać się ze spektakularnym powiększeniem.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP