Bezinwazyjne technologie a niszczenie komórek tłuszczowych
29/05/2023

Bezinwazyjne technologie a niszczenie komórek tłuszczowych

Czy wiesz, że nowoczesne platformy zabiegowe są w stanie nie tylko zmniejszać objętość komórek tłuszczowych, ale także całkowicie je niszczyć? Oporna tkanka tłuszczowa często gromadzi się w miejscach takich jak uda, brzuch, ramiona czy podbródek i nierzadko, mimo regularnej aktywności fizycznej i zbilansowanej diety, jej pozbycie się nie jest proste. Zdolność do lipolizy, czyli trwałego usunięcia komórek tłuszczowych, to tylko jedna z zalet platform opierających się na zimnych mikrofalach oraz fali ultradźwiękowej połączonej z falą radiową unipolarną. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do czytania.

Zimne mikrofale

Ta technologia oparta na mikrofalach o częstotliwości 2,45 GHz jest w stanie przekazać wysoką energię zarówno do bardziej zewnętrznych warstw tkanek skóry, jak i warstw podskórnych. Dzięki temu przyczynia się do trwałego zniszczenia komórek tłuszczowych na wybranym obszarze ciała w sposób kontrolowany. Zimne mikrofale podgrzewają, a następnie rozbijają błony komórek tłuszczowych, powodując upłynnienie ich zawartości. Jest ona usuwana z organizmu poprzez naturalne procesy metaboliczne. Technologia przyczynia się także do ogólnej poprawy kondycji skóry poprzez rozpuszczenie włóknistego kolagenu i obkurczanie zewnętrznych włókien kolagenowych oraz stymulację produkcji nowych włókien. Prowadzi to do redukcji cellulitu oraz poprawy jędrności i elastyczności skóry. W przypadku zimnych mikrofal najlepsze efekty możliwe są do osiągnięcia przy serii zabiegów. Najczęściej rekomenduje się serię 4 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych.

Fala ultradźwiękowa i fala radiowa

Połączenie fali ultradźwiękowej o działaniu poprzecznym (tzw. zimnym) i podłużnym (tzw. ciepłym) oraz fali radiowej unipolarnej o wysokiej częstotliwości 40,68 MHz pozwala na kompleksową poprawę wyglądu sylwetki oraz jakości skóry. Ultradźwięki zimne niszczą membranę komórek tłuszczowych, powodując ich rozpad i uwolnienie zalegającego w nich tłuszczu, który jest później wydalany z organizmu poprzez system limfatyczny. Z koeli ultradźwięki ciepłe prowadzą do zmiany ciśnień w tkankach i wytworzenia w nich ciepła, co także skutkuje uszkodzeniem błony komórkowej adipocytów. Fala radiowa prowadzi natomiast do podgrzania tkanek, w efekcie czego włókna kolagenowe ulegają skróceniu, a fibroblasty zostają zmotywowane do syntezy nowego kolagenu. W rezultacie dochodzi do ujędrnienia skóry i redukcji skórki pomarańczowej. Efekt końcowy widoczny jest po ok. 3-4 miesiącach od zakończenia planu terapeutycznego, który zazwyczaj obejmuje 4-6 zabiegów w odstępach co 7 dni (w przypadku zabiegów z wykorzystaniem fali radiowej unipolarnej lub co 14 dni w przypadku zabiegów w których łączy się falę radiową z ultradźwiękami.

Zimne mikrofale oraz fala ultradźwiękowa i fala radiowa co łączy te technologie?

Skuteczność

Choć powyższe technologie nieco różnią się mechanizmem działania, obie prowadzą do tego samego celu – zniszczenia komórek tłuszczowych. Efekty zależne są od wielu czynników, w tym trybu życia Pacjenta i stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Należy pamiętać, że optymalne rezultaty zazwyczaj uzyskuje się dzięki planowi terapeutycznemu dobranemu do indywidualnych potrzeb Pacjenta.

Zimne mikrofale oraz fala ultradźwiękowa połączona z falą radiową pozwalają na poprawę wyglądu następujących obszarów ciała:

  • Brzuch wyszczuplenie, w tym redukcja oponki”, a także poprawa gęstości zwiotczałej skóry (np. w wyniku ciąży lub odchudzania).
  • Uda – redukcja opornej tkanki tłuszczowej, wymodelowanie, w tym zmniejszenie tak zwanych bryczesów”, a także zmniejszenie widoczności cellulitu.
  • Kolana ujędrnienie i wyszczuplenie.
  • Pośladki wymodelowanie, uniesienie i ujędrnienie, nadanie im bardziej okrągłego kształtu oraz redukcja skórki pomarańczowej.
  • Biodra wymodelowanie linii bioder oraz zmniejszenie widoczności boczków”.
  • Plecy wyszczuplenie wałeczków oraz ujędrnienie skóry.
  • Ramiona – zmniejszenie objętości tłuszczu na ramionach (tak zwanych pelikanów”) oraz ujędrnienie skóry.

Warto pamiętać, że połączenie fali ultradźwiękowej oraz fali radiowej unipolarnej wykorzystuje się także w zakresie poprawy jakości skóry i kształtu twarzy. Technologia pozwala na uniesienie i poprawę jej owalu, redukcję drugiego podbródka, ujędrnienie skóry i zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek.

Bezbolesność i bezinwazyjność

Zarówno zabieg wykorzystujący zimne mikrofale, jak i falę ultradźwiękową oraz falę radiową, jest bezbolesny i komfortowy, choć w jego trakcie Pacjent może odczuwać ciepło. Procedura trwa do kilkudziesięciu minut, w zależności od obszaru zabiegowego. Obie technologie są bezinwazyjne, więc zabieg jest bardzo bezpieczny. Zimne mikrofale i fala ultradźwiękowa stanowią więc konkurencyjną alternatywę dla inwazyjnych metod mających na celu wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki.

Bezpieczeństwo

Opisywane technologie cechują się wysoką selektywnością, co oznacza, że w trakcie zabiegu nie dochodzi do naruszenia lub podgrzania pozostałych, nieleczonych tkanek. Fale docierają tylko do tkanki podskórnej, w której znajdują się komórki tłuszczowe lub do płytszych warstw skóry (w przypadku fali radiowej, której głównym celem jest ujędrnienie skóry). Zniszczone adipocyty uwalniają trójglicerydy, które następnie przekształcają się w kwasy tłuszczowe i glicerol. Te z kolei przedostają się do krwiobiegu. Dzięki temu organizm pozbywa się ich samodzielnie, spalając je procesach energetycznych lub eliminując je przez wątrobę i nerki w naturalnych procesach metabolicznych. W tym miejscu warto zaznaczyć, że podczas trwania serii zabiegów, a także jakiś czas po nich, organizm stopniowo pozbywa się rozbitych komórek tłuszczowych, co może uwidaczniać się w morfologii krwi lub w innych badaniach wątroby i nerek.

Brak okresu rekonwalescencji

Bezinwazyjność i wysoki stopień bezpieczeństwa zabiegów z udziałem zimnych mikrofal i ultradźwięków sprawia, że nie wymagają one rekonwalescencji. Pacjent bezpośrednio po zakończeniu procedury może wrócić do codziennych czynności i obowiązków, a nawet aktywności fizycznej. Warto pamiętać, że w trakcie trwania serii zabiegów Pacjent powinien zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu w celu zapewnienia prawidłowej pracy układu limfatycznego, który jest odpowiedzialny za usuwanie pozostałości komórek tłuszczowych z organizmu. Warto zaznaczyć, że zaangażowanie Pacjenta w dążeniu do smuklejszej sylwetki i jędrniejszej skóry jest bardzo istotne. Zabiegi wspomagają i znacznie przyspieszają proces redukcji tkanki tłuszczowej i poprawy kondycji skóry, jednak odpowiednia dieta, nawodnienie oraz aktywność fizyczna są bardzo istotne dla powodzenia terapii.

Nowoczesne i bezinwazyjne technologie stanowią nieocenioną pomoc dla Pacjentów, którzy dążą do redukcji tkanki tłuszczowej na wybranych obszarach ciała. Dzięki zdolności do całkowitego zniszczenia adipocytów zimne mikrofale oraz fala ultradźwiękowa pozwalają na zmniejszenie obwodu ud, brzucha, ramion, a także wyszczuplenie pośladków, kolan i pleców. Działanie fali radiowej oraz mikrofal daje dodatkowy efekt zmniejszenia widoczności cellulitu oraz ujędrnienia i zagęszczenia skóry, co przekłada kompleksową poprawę wyglądu leczonego obszaru.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP