5 zalet depilacji laserowej, które musisz znać
19/04/2023

5 zalet depilacji laserowej, które musisz znać

Depilacja laserowa to obecnie jedna z najpopularniejszych metod długotrwałego usuwania owłosienia nie bez powodu. Dzięki nowoczesnym technologiom, które stosowane są do wykonywania zabiegów, proces epilacji jest bezpieczny i skuteczny. Procedura opiera się na stopniowym niszczeniu mieszka włosowego przez wiązkę lasera i z tego względu niezbędne jest wykonywanie zabiegów w określonych odstępach czasu. I choć niektórzy doszukują się wad tego rozwiązania, zalet depilacji laserowej jest bezsprzecznie więcej. Chcesz je poznać? Przeczytaj nasz artykuł…

  1. Eliminacja problemu wrastających włosków i podrażnień.

Każdy, kto kiedykolwiek depilował włoski jednorazową maszynką, woskiem, depilatorem mechanicznym lub inną metodą wie, że skóra po usunięciu zbędnego owłosienia może być podrażniona i zaczerwieniona. Kremy do depilacji często powodują zaognienie i szczypanie skóry, podobnie jak depilacja woskiem. Gdy włoski zaczynają odrastać, są często zbyt cienkie, by przebić się przez skórę, co prowadzi do ich wrastania. Tego typu sytuacje mogą powodować stany zapalne zwłaszcza jeśli próbujemy pozbyć się wrastających włosów samodzielnie, przebijając lub rozdrapując wierzchnią warstwę skóry. Ponadto, podrażnione nogi, pachy czy okolice bikini mogą swędzieć lub wyglądać nieestetycznie. Depilacja laserowa eliminuje ten problem gdy się nie golimy lub nie wyrywamy włosków, skóra może odpocząć.

  1. Oszczędność czasu i pieniędzy.

Choć ta zaleta depilacji laserowej może wydawać się niezbyt przekonująca… Jednak gdy zastanowimy się nad nią chwilę, okazuje się, że zabieg pozwala na znaczną oszczędność czasu i pieniędzy. Choć zazwyczaj należy wykonać od 6 do 8 powtórzeń w odstępach od 6 do 8 tygodni, a raz w roku warto udać się na zabiegi przypominające, gdy porównamy to z codziennym samodzielnym goleniem lub koniecznością regularnego usuwania owłosienia samodzielnie, depilacja laserowa wychodzi na prowadzenie. Po zakończeniu serii zabiegów laserowych, na 12 miesięcy możemy właściwie zapomnieć o konieczności rezerwowania dodatkowego czasu na pośpieszne golenie. Aby podtrzymać efekt, należy po tym czasie wykonać zabieg przypominający.

A co z oszczędnością pieniędzy? Porównując kwoty, które przeznaczamy na akcesoria i kosmetyki do depilacji, leczenie lub niwelowanie niedoskonałości będących konsekwencją tradycyjnych metod usuwania owłosienia lub wizyty u kosmetyczek, może okazać się, że depilacja laserowa w dłuższej perspektywie to również oszczędność pieniędzy.

  1. Spokój, komfort i pewność siebie.

Depilacja laserowa zapewnia duże poczucie komfortu osobom, które nie lubią owłosienia na ciele i pragną gładkiej skóry niezależnie od okazji. Seria zabiegów pozwala na usunięcie niechcianych włosków niezależnie od ich koloru, a także od karnacji Pacjenta. Eliminacja zbędnego stresu związanego w widocznym owłosieniem (lub krótkimi, odrastającymi włoskami), który może towarzyszyć np. podczas wypoczynku na plaży, może pozytywnie wpływać na samopoczucie osób, dla których ten aspekt jest problematyczny. Depilacja laserowa może także poprawić samoocenę tych, którzy doświadczają hirsutyzmu, objawiającego się nadmiernym  owłosieniem pleców, klatki piersiowej czy twarzy u kobiet.
Należy zaznaczyć, że w przypadku niestabilnej gospodarki hormonalnej, włoski, mimo depilacji laserem, mogą odrastać. Hirsutyzm mogą powodować także przyjmowane leki, dlatego przed przystąpieniem do zabiegów warto ustabilizować ewentualne choroby i przedyskutować przyjmowane leki z lekarzem prowadzącym.

  1. Zarost i brwi pod kontrolą.

Tak, jedna z zalet depilacji laserowej dotyczy właśnie mężczyzn! O ile dla Pań włoski na brodzie i wąsik są zazwyczaj niepożądane, o tyle Panowie często przywiązują ogromną wagę do wyglądu swojego zarostu. Niezależnie od preferowanej formy i stylizacji, mężczyźni często mają problem z pojedynczymi włoskami, które wyrastają poza preferowany kształt zarostu, niwecząc efekt końcowy. Dzięki depilacji laserowej możliwe jest uzyskanie idealnej linii zarostu, szczególnie na policzkach i na granicy żuchwy oraz szyi. Przy okazji warto zadbać o brwi panowie z gęstym i ciemnym owłosieniem (choć nie tylko) często dążą do pozbycia się nadmiaru włosów między brwiami, aby uzyskać zadbany wygląd i zrezygnować z bolesnej depilacji pęsetą. Dzięki depilacji laserowej można osiągnąć wymarzony efekt na długo.

  1. Koniec z bólem.

Depilacja laserowa może powodować dyskomfort, jednak najnowocześniejsze platformy dedykowane temu zabiegowi są obecnie wyposażone w systemy chłodzące, które zmniejszają negatywne doznania. Krótki czas procedury jest także istotnym czynnikiem, wpływającym na jego komfort. Tymczasem przypadkowe zacięcia jednorazową maszynką, oprócz bólu, mogą powodować także zakażenia i nieestetyczne blizny. Depilacja woskiem, depilatorem lub pastą, np. cukrową, wyrywa włoski wraz z cebulkami, co wiąże się z dość dużym bólem. Choć usuwanie owłosienia dedykowanymi kremami nie jest bolesne samo w sobie, skóra po zabiegu często bywa podrażniona, zaczerwieniona i tkliwa. Wyrywanie włosków pęsetą, szczególnie z twarzy, także nie należy do komfortowych. Depilacja laserowa pozwala więc na osiągnięcie pożądanego efektu w warunkach, które nie narażają Pacjenta na duży dyskomfort czy ból.

Powyższe zalety to najczęstsze powody, dzięki którym coraz więcej osób decyduje się na wykonanie depilacji laserowej.  Rozważając poddanie się zabiegom, należy wziąć pod uwagę przeciwwskazania, o które na pewno zapyta Cię osoba wykonująca zabieg. Po podjęciu decyzji o depilacji laserowej należy pamiętać o kilku ważnych zasadach i sumiennie się do nich stosować. Specjalista przeprowadzający depilację laserową poinformuje Cię, jakich substancji unikać przed i po zabiegu, jak przygotować się do procedury oraz w jaki sposób dbać o skórę pomiędzy zabiegami, a także po ich zakończeniu.

TOP