Postanowienia noworoczne zespołu Kliniki Zakrzewscy – poznaj je i zainspiruj się!
07/01/2022

Postanowienia noworoczne zespołu Kliniki Zakrzewscy – poznaj je i zainspiruj się!

Wraz z początkiem stycznia wielu z nas chce podsumować miniony rok i wkroczyć w nowy z solidną listą postanowień i celów. Zazwyczaj dotyczą one szeroko pojętego zdrowia – rezygnacji z używek, wprowadzenia pełnowartościowej diety, rozpoczęcia aktywności fizycznej i ogólnego zadbania o samopoczucie i wygląd. Pracownicy Kliniki Zakrzewscy nie różnią się w tym aspekcie niczym od swoich Pacjentów. W dzisiejszym wpisie swoimi postanowieniami noworocznymi dzielą się z nami lekarze i założyciele Kliniki w Katowicach dr n. med. Marcin Zakrzewski i dr n. med. Magdalena Zakrzewska oraz Panie Kosmetolog: Ewelina, Agata i Magda. Jeśli jesteście ciekawi ich planów na nowy rok, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu. 

Dr Magdalena Zakrzewska, Założyciel Kliniki Zakrzewscy, Dyrektor Zarządzająca

Muszę się przyznać do tego, że nie jestem wielką zwolenniczką postanowień noworocznych (śmiech). Na co dzień jestem bardzo zorganizowana i zmotywowana do osiągania celów, zarówno tych krótko, jak i długoterminowych. Postanowienia rodzą się w mojej głowie cały rok i od razu wdrażam je w życie. Około rok temu wprowadziłam zmiany dotyczące zdrowego trybu życia – stosuję zbilansowaną i rozsądną dietę, choć nie powiem, że nie zdarza mi się od niej niekiedy odstępować (śmiech). W ubiegłym roku wdrożyłam też ułożony dla mnie plan zabiegowy z wykorzystaniem technologii Onda, Schwarzy i Endermologie LPG Alliance, co w połączeniu z dietą pomogło mi zrzucić kilkanaście kilogramów. W tym roku zaplanowałam już kontynuację zabiegów, ponieważ pozwalają mi cieszyć się jędrną skórą i trzymać poziom tkanki tłuszczowej pod kontrolą.

W nowym roku będę kontynuować realizację wcześniej postawionych celów z nową energią do działania. Jednym z nich jest nieustanny rozwój Kliniki Zakrzewscy – ten cel założyłam sobie już w dniu powstania Kliniki. W tym roku planuję powiększyć Zespół Kosmetologów i Zespół Recepcji, a także poszerzyć portfolio zabiegowe, więc wierzę, że nasi Pacjenci będą bardzo z tego zadowoleni. Wprowadzanie pozytywnych zmian to coś, co motywuje mnie na co dzień i daje siłę do działania.

Choć niektórzy sugerują, że powinnam odrobinę mniej pracować i spróbować zapanować nad moim “pracoholizmem” (śmiech), będzie to trudne do zrealizowania… Klinika to dla mnie nie tylko praca, ale też wielka pasja i niejako projekt życia, który tworzę wraz z mężem Marcinem. Daje mi satysfakcję i możliwość nieustannego rozwoju zawodowego i osobistego. To dla mnie wielka wartość. Z wielką ekscytacją i nadzieją patrzę w przyszłość i nie mogę się doczekać tego, co przyniesie nowy rok. Wierzę, że będzie to dobry czas.  

Dr n. med. Marcin Zakrzewski, Założyciel Kliniki Zakrzewscy                      

W tym roku chciałbym skupić się na utrzymaniu dobrej formy i zadbaniu o zdrowie dietą. Zdecydowałem się postawić na dietę sirtfood. Jest to sposób odżywiania polegający na wdrożeniu do jadłospisu jak największej liczby produktów bogatych w polifenole roślinne: m. in. warzyw (np. selera naciowego, rukoli, jarmużu, czerwonej cebuli), przypraw (np. imbiru i kurkumy), gryki, soi czy oliwy z oliwek. Nazwa diety pochodzi od słowa „sirtuiny” – jest to grupa białek występujących w organizmach ssaków, która ma istotny i pozytywny wpływ na jakość i długości życia. Dieta sirtfood z założenia zwiększa ilość tych białek w organizmie i dzięki temu przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej oraz spowalnia procesy starzenia się komórek. Jest to bardzo zdrowy i racjonalny sposób odżywiania, więc postanowiłem wdrożyć go wraz z początkiem stycznia.

Swoją sylwetkę chciałbym dodatkowo wspomagać używając platform Onda i Schwarzy. Pierwsza z nich pomaga skutecznie usunąć tkankę tłuszczową w wybranych obszarach w sposób komfortowy i bezinwazyjny, natomiast Schwarzy świetnie sprawdza się w rzeźbieniu i wzmacnianiu mięśni.

Moim kolejnym postanowieniem noworocznym, które tak naprawdę z powodzeniem realizuję już od lat i które rekomenduję wszystkim moim Pacjentom, jest regularne używanie filtra przeciwsłonecznego, który chroni nie tylko przed promieniowaniem UVB, ale także UVA, IR-A oraz światłem HEV, emitowanym na przykład przez ekrany. Wybrałem krem z filtrem od ZO Skin Health Daily Sheer SPF 50, ponieważ spełnia moje wszystkie wymagania. Stosuję go cały rok, niezależnie od pogody.

Choć minęło dopiero kilka dni nowego roku, sumiennie przestrzegam tych postanowień i mam nadzieję, że wytrwam w nich przez cały rok (śmiech).

Agata Mitman, Kierownik Kosmetologii

Moja lista postanowień na rok 2022 jest dość długa. I choć nigdy wcześniej nie tworzyłam takich list, teraz zmieniłam swoje podejście. W ubiegłym roku musiałam stawić czoła wielu wyzwaniom, dlatego trochę zaniedbałam zdrową dietę i sport. W efekcie moja skóra i sylwetka bardzo na tym ucierpiały. Właśnie dlatego moim wielkim postanowieniem noworocznym jest wdrożenie regularnej pielęgnacji skóry i praca nad ciałem. Jestem prawdziwą fanką produktów ZO Skin Health, więc będę je nadal stosować, jednak w tym roku sumiennie i bez wymówek (śmiech). W tym aspekcie jestem wierna marce, muszę jednak postawić na regularność. Mam też zamiar wykonać serię zabiegów z wykorzystaniem polinukleotydów i przeplatać je z serią zabiegów Dermapen 4.0 dla poprawy gęstości i jędrności skóry twarzy. Jeśli chodzi o ciało, zdecydowałam się na pakiet 12 zabiegów Endermologie LPG Alliance, aby wzmocnić kondycję i napięcie skóry. Postanowiłam także skorzystać z pomocy trenera personalnego i będę konsekwentnie pracować nad budowaniem tkanki mięśniowej, a przy okazji dostarczać sobie endorfin (śmiech). Kupiłam już sobie ładny bidon do pracy, aby mieć większą kontrolę nad ilością wypijanej wody. Poza tym chcę skupić się na rozwoju osobistym i czytać więcej książek, otaczać się pozytywnymi ludźmi oraz praktykować medytację. Tak więc stawiam na wielowymiarową poprawę stylu życia i głęboko wierzę, że mi się uda.

Ewelina Mońka Zastępca Kierownika Kosmetologii

Każdego roku robię listę postanowień noworocznych, ale odrobinę gorzej mi idzie ich realizacja (śmiech). Zaczynam z wielkim entuzjazmem i zapałem, potem trochę odpuszczam, ale na szczęście łatwo wrócić mi na właściwe tory, szczególnie dzięki cudownej motywacji, którą otrzymuję od mojego męża.

W tym roku przede wszystkim chcę się skupić na utrzymywaniu zdrowego trybu życia. Ograniczę kawę i zacznę pić więcej wody. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, to mój dwulatek zapewnia mi jej wystarczająco dużo (śmiech). Mimo wszystko w nowym roku na pewno wdrożę do życia codzienne spacery, które są istotne nie tylko dla kondycji, ale też dla odporności organizmu, szczególnie zimą. Skorzystam też z zabiegów Onda, bo dają one niesamowite efekty w zakresie ujędrnienia skóry i redukcji tkanki tłuszczowej. Wreszcie zdecydowałam się też na depilację laserową łydek. Dzięki temu, że zaczęłam już teraz, latem będę mogła cieszyć się gładką skórą, bez wrastających włosków i podrażnień. Zabiegi należy wykonywać sumiennie i regularnie, ale rezultat, jakim jest gładka skóra niezależnie od sytuacji, to komfort, którego nie da się przecenić. Postanowiłam również, że zamknę laserem rozszerzone naczynka na nogach, ponieważ mam skłonności do żylaków. W zakresie pielęgnacji, chciałabym skupić się na obszarach ciała, które są często pomijane w pielęgnacji, czyli szyi, dekolcie i skórze głowy. Zatem planuję wykonać serię zabiegów mezoterapii, ale jeszcze nie zdecydowałam, czy klasycznej, czy z wykorzystaniem Dermapen 4.0. Skórze głowy chciałabym zafundować mezoterapię z wykorzystaniem preparatu Dr Cyj, ponieważ uważam, że efekty tego zabiegu są naprawdę rewelacyjne.

Magdalena Skawska, Kosmetolog

Nikogo nie zaskoczę tym, że moim postanowieniem noworocznym jest wprowadzenie do codziennego życia aktywności fizycznej (śmiech). Utrzymanie prawidłowej masy ciała i kondycji jest szczególnie trudne do osiągnięcia zimą, zwłaszcza w dobie pandemii, jednak korzyści płynące ze sportu bardzo motywują mnie do działania. Postanowiłam, że zacznę regularnie biegać. Sport zawsze poprawia mi samopoczucie, a jogging to moja ulubiona forma aktywności.

W tym roku chcę też pozbyć się cellulitu, który niedawno się u mnie pojawił. Choć regularne uprawianie sportu na pewno mi w tym pomoże, chcę maksymalizować efekty wspomagając się indywidualnym planem terapeutycznym na ciało, który obejmować będzie serie zabiegów Onda i Endermologie LPG Alliance.

Mam też na celu zamknięcie popękanych naczyń krwionośnych na nogach, tak aby latem móc się już cieszyć piękną skórą. Zdecydowanie wybiorę V-Laser, ponieważ gwarantuje świetne efekty, a sam zabieg jest komfortowy. W nowym roku będę także sumiennie kontynuować zabiegi na twarz, szyję i dekolt, które wykonywałam do tej pory, aby zachować młodzieńczy i zdrowy wygląd cery. Do moich ulubionych należą mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4.0, klasyczna mezoterapia igłowa oraz iniekcje toksyny botulinowej. Dbanie o cerę jest dla mnie teraz szczególnie ważne, ponieważ w okresie zimowym oznaki zmęczenia są bardziej widoczne na twarzy. Jestem jednak przekonana, że moje działania pozytywnie wpłyną na moje ciało i samopoczucie. Nowy rok, nowa ja! (śmiech).

Jeśli, podobnie jak Zespół Kliniki Zakrzewscy, w nowym roku pragniesz poprawić wygląd ciała i skóry, a także zadbać o zdrowie i samopoczucie, pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest systematyczność i determinacja. Zatem warto stawiać sobie realistyczne cele i nie zawieszać poprzeczki zbyt wysoko - wszak w postanowieniach chodzi o to, by były możliwe do zrealizowania, a nie pozostawały w sferze marzeń. Trzymamy kciuki za każde Wasze postanowienie!

TOP