AQUAGOLD® fine touch – alternatywa dla mezoterapii
03/11/2021

AQUAGOLD® fine touch – alternatywa dla mezoterapii

Marzysz o zabiegu, który szybko odmłodzi, nawilży i odświeży Twoją skórę, ale nie masz czasu na rekonwalescencję? Być może od dawna rozważasz poddanie się zabiegowi regeneracyjnemu, ale masz wątpliwości, ponieważ jesteś alergikiem lub boisz się bólu i powikłań? A może szukasz procedury, której działanie będzie dopasowane indywidualnie do Twoich potrzeb? Teraz to możliwe! Innowacyjny AQUAGOLD® fine touch jest odpowiedzią na wyzwania stawiane medycynie regeneracyjnej przez Pacjentów i lekarzy. Nie bez powodu – jest to technologia wykorzystująca pierwszy na świecie mikrokanałowy aplikator wyposażony w 20 igieł pokrytych 24-karatowym złotem. Zabieg ten pokochały gwiazdy na całym świecie. AQUAGOLD® fine touch stał się doskonałą alternatywą dla klasycznej mezoterapii i innych bardziej inwazyjnych zabiegów. Chcesz wiedzieć dlaczego? Oto powody.

AQUAGOLD® fine touch w skrócie

 • Dedykowany Pacjentom oczekującym natychmiastowych rezultatów w zakresie nawilżenia, ujędrnienia, odmłodzenia i wyrównania struktury oraz kolorytu cery.
 • Odpowiedni dla alergików i osób ze skłonnością do pękania naczyń krwionośnych.
 • Stworzony dla Pacjentów, którzy nie mogą lub nie chcą poddawać się bardziej inwazyjnym zabiegom, a także dla tych o niskim progu bólu.
 • Przeznaczony dla osób, które oczekują szybkiego zabiegu bez okresu rekonwalescencji i skutków ubocznych np. w postaci zasinień i krwiaków po zabiegu.

AQUAGOLD® fine touch – na czym opiera się jego innowacyjność i przewaga nad innymi zabiegami?

Bezpieczeństwo

AQUAGOLD® fine touch jest urządzeniem I klasy medycznej, zatwierdzonym przez FDA i posiadającym certyfikat CE, co gwarantuje jego wysoką jakość i bezpieczeństwo. Aplikator AQUAGOLD® fine touch jest sterylny i przeznaczony do jednorazowego użytku. Fiolka, w której umieszcza się mezokoktajl zawierający substancje aktywne, zbudowana jest ze szkła z certyfikacją FDA. Igły wykonane są ze stali nierdzewnej klasy medycznej, co zapewnia ich wytrzymałość i sterylność. Dzięki tym właściwościom aplikatora Pacjenci mogą mieć pewność, że zabieg z użyciem AQUAGOLD® fine touch jest bezpieczny i sterylny.

Personalizacja i precyzja

Zabieg z użyciem AQUAGOLD® fine touch pozwala na dopasowanie kompozycji substancji aktywnych do konkretnych potrzeb i oczekiwań Pacjenta. W tym celu specjalista tworzy koktajl, który w zależności od zaleceń może obejmować między innymi kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy, peptydy lub toksynę botulinową. Każdy koktajl dobierany jest indywidualnie do potrzeb  Pacjenta, po dokładnym wywiadzie, tak, aby odpowiedzieć na konkretne problemy. Aplikator AQUAGOLD® fine touch wprowadza koktajl składników aktywnych na stałą głębokość, cechuje się więc ogromną precyzją. 20 pozłacanych igieł ma niezwykłą konstrukcję mikrokanałową, która pozwala na precyzyjne oraz równomierne wprowadzenie i rozprowadzenie w skórze substancji aktywnych.

Wszechstronność działania

Dzięki temu, że mieszanka składników aktywnych dopasowywana jest pod potrzeby Pacjenta, specjalista może użyć różnorodnych składników aktywnych działających na wiele problemów związanych ze skórą:

 • Zmęczona, poszarzała cera pozbawiona blasku
 • Nierównomierny koloryt cery i delikatne przebarwienia
 • Odwodniona, przesuszona skóra twarzy i dłoni
 • Pozbawiona jędrności, wiotka skóra twarzy, dekoltu, szyi i dłoni
 • Fotostarzenie skóry, objawiające się np. drobnymi zmarszczkami
 • Rozszerzone pory
 • Zmarszczki, w tym zmarszczki mimiczne, na wybranym obszarze ciała
 • Pierwsze oznaki starzenia się skóry

Ponadto, wszechstronność zabiegu z użyciem AQUAGOLD® fine touch polega na tym, że polecany jest każdemu bez względu na wiek i płeć i w przeciwieństwie do innych zabiegów, np. mezoterapii igłowej, istnieje niewiele przeciwwskazań do jego wykonania. Zabieg AQUAGOLD® fine touch może być wykonywany na skórze twarzy, wokół delikatnej okolicy oczu, na szyi, dekolcie i dłoniach.

Nieinwazyjność i brak okresu rekonwalescencji

Zabieg z wykorzystaniem AQUAGOLD® fine touch nie powoduje skutków ubocznych w postaci zasinień i krwiaków, które występują po innych zabiegach iniekcyjnych. Po procedurze może, choć nie musi, pojawić się rumień, który może utrzymywać się na skórze przez ok. 4 godziny. Z tych względów Pacjent nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji i nie musi martwić się o ewentualne powikłania.

Jak to możliwe? Igły AQUAGOLD® fine touch pokryte są czystym 24-karatowym złotem, które znane jest ze swoich właściwości przeciwutleniających i hipoalergicznych oraz wykazuje wysoką biozgodność z ludzką skórą. Ponadto igły aplikatora są niezwykle cienkie – mają 0,6 mm długości i 0,13 mm średnicy. Dzięki temu mikrouszkodzenia skóry są kontrolowane, bardzo niewielkie o ściśle określonej głębokości i grubości, co pozwala na natychmiastową regenerację. Przekłada się to również na minimalną bolesność zabiegu. AQUAGOLD® fine touch sprawdzi się więc szczególnie u osób mającym skłonność do powstawania krwiaczków i zasień, u alergików i osób o niskim progu bólu.

Spektakularne rezultaty widoczne od razu po zabiegu

Działanie AQUAGOLD® fine touch opiera się na 2 filarach:

 1. Skóra, mechanicznie pobudzona do regeneracji poprzez mikronakłucia, zwiększa produkcję naturalnego kolagenu i elastyny, które są budulcami skóry, odpowiedzialnymi za jej jędrność i napięcie. 24-karatowe złoto, dzięki swoim właściwości niwelującym wolne rodniki, opóźnia procesy starzenia się skóry.
 2. Substancje aktywne, indywidualnie dobrane do potrzeb Pacjenta, dzięki specjalistycznemu aplikatorowi z mikrokanalikami, wnikają w głąb skóry i działają w miejscu docelowym. Dzięki składnikom aktywnym, z których komponuje się mezokoktajl, można osiągnąć następujące efekty: 
 • Nadanie cerze efektu glow”, który opiera się nawilżonej skórze pełnej blasku
 • Redukcję drobnych zmarszczek, w tym zmarszczek mimicznych i linii wokół oczu
 • Zwiększenie jędrności skóry, jej napięcia i gęstości
 • Zmniejszenie widoczności rozszerzonych porów
 • Wyrównanie kolorytu cery
 • Pobudzenie krążenia, co przekłada się na lepsze odżywienie skóry

Krótki czas zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem AQUAGOLD® fine touch nie bez powodu nazywany jest zabiegiem bankietowym – można wykonać go przed wielkim wyjściem i nie trzeba martwić się efektami ubocznymi. Sam zabieg trwa ok 30-40 minut i jest wyjątkowo efektywny,  dzięki opatentowanej technologii tłoków Repeated Motion, która pozwala na wykonanie aż 1200 wtłoczeń na minutę. Zabieg z wykorzystaniem AQUAGOLD® fine touch nie wymaga żadnych przygotowań ze strony Pacjenta.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem AQUAGOLD® fine touch?

Specjalista wykonujący zabieg rozpoczyna wizytę od szczegółowego wywiadu z Pacjentem, podczas którego określa konkretne potrzeby Pacjenta i jego oczekiwania. Następnie komponuje koktajl dostosowany do indywidualnych potrzeb i problemów Pacjenta. Zabieg jest praktycznie bezbolesny dzięki temu, że igły aplikatora są bardzo cienkie, a głębokość wkłuć nie przekracza 0,6 mm. Pacjenci o wyjątkowo niskim progu bólu mogą jednak poprosić zastosowanie znieczulenia w postaci maści nakładanej na obszar zabiegowy przed zabiegiem. Specjalista oczyszcza i dezynfekuje obszar zabiegowy, a następnie przykłada głowicę aplikatora do skóry, miejsce po miejscu. Zazwyczaj wykonuje się pięć przejść aplikatorem po obszarze zabiegowym, aby równomiernie i dokładnie rozprowadzić mezokoktajl i wykonać odpowiednią liczbę mikronakłuć, które stymulują skórę do regeneracji. Dzięki konstrukcji mikrokanałowej igły dokładnie i precyzyjnie rozprowadzają składniki aktywne w naskórku i skórze właściwej.

Jak często należy wykonywać zabieg z wykorzystaniem AQUAGOLD® fine touch?

Pierwsze efekty zabiegu z wykorzystaniem AQUAGOLD® fine touch widoczne są od razu po procedurze. W celu ich maksymalizacji wykonuje się najczęściej 5 zabiegów co 6-8 tygodni. Aby uzyskać pełnię efektów, których oczekuje Pacjent, specjalista opracowuje optymalny i indywidualny plan wykonywania zabiegów.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu? Jakie są wskazania po zabiegu z wykorzystaniem AQUAGOLD® fine touch?

Mimo wysokiej bezinwazyjności zabieg z wykorzystaniem AQUAGOLD® fine touch, tak jak każdy inny zabieg obejmujący iniekcje, nie może być wykonany u każdego. Przeciwwskazaniem do zabiegu może być ciąża i laktacja, stany zapalne i aktywna opryszczka na obszarze zabiegowym, a także choroby nowotworowe. Po zabiegu Pacjent powinien stosować się do kilku zaleceń:

 •  Przez cztery godziny po zabiegu Pacjent nie powinien myć obszaru zabiegowego oraz nakładać na skórę żadnych substancji.
 • Przez dwa dni po zabiegu Pacjent powinien unikać stosowania kosmetyków z retinolem i witaminą C.
 • Przez kilka dni po zabiegu należy unikać ekspozycji na promieniowanie UV (słońce i solarium), a jeśli to niemożliwe, stosować filtr z najwyższą ochroną przeciwsłoneczną.

Przez kilka dni po zabiegu Pacjent powinien unikać wilgotnego i gorącego środowiska (basen, łaźnia, sauna).


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP