Skuteczne sposoby konturowania linii żuchwy
19/05/2021

Skuteczne sposoby konturowania linii żuchwy

Opadnięte policzki, niewyraźna, nieatrakcyjna linia żuchwy, wiotkość skóry, cofnięta broda i drugi podbródek… znasz to? Niestety upływający czas, grawitacja i geny są czynnikami, które nie sprzyjają zachowaniu pięknego konturu dolnych partii twarzy. Podczas gdy kobiety zazwyczaj marzą o smukłej i wąskiej linii żuchwy w kształcie litery V, mężczyźni woleliby mieć szerszą, bardziej zarysowaną żuchwę, przypominającą kształtem literę U. Czy można skorygować kształt linii żuchwy? Tak! Współczesna medycyna estetyczna ma naprawdę wiele do zaoferowania w kwestii konturowania linii żuchwy. W dzisiejszym wpisie podzielimy się z Wami informacjami na temat najlepszych, naszym zdaniem, sposobów, które pozwolą Wam skutecznie i bezpiecznie uzyskać wymarzony kształt dolnej części twarzy.

Jak uwydatnić linię żuchwy?

1. Modelowanie linii żuchwy kwasem hialuronowym

Dlaczego warto?

Kwas hialuronowy to prawdziwy agent do zadań specjalnych w zakresie odmładzania i modelowania twarzy – nic dziwnego, że jego popularność nieustannie się zwiększa. W Klinice Zakrzewscy do modelowania linii żuchwy wykorzystujemy światowej klasy produkt Juvederm Volux, który pozwala na uzyskanie spektakularnego, naturalnego i długotrwałego efektu. To produkt bezpieczny, zawierający biowchłanialny i bezpieczny kwas hialuronowy, który jest identyczny jak ten, który znajduje się w organizmie człowieka.  

Dla kogo?

Modelowanie linii żuchwy usieciowanym kwasem hialuronowym jest dla każdego, kto pragnie nadać dolnej części twarzy pożądany, symetryczny i wyraźny kontur. Kobiety wybierają ten zabieg, ponieważ pozwala pozbyć się „chomików”, poprawić owal, ujędrnić skórę twarzy, jak również nadać jej młodzieńczy, nieprzerysowany wyraz. Panowie kierują się chęcią nadania twarzy bardziej męskiego wyglądu poprzez zaznaczenie linii żuchwy oraz nadanie jej bardziej kwadratowego kształtu.

Jak wygląda zabieg?

Przed każdą wolumetrią lekarz przeprowadza dokładny wywiad, podczas którego omawiane są wszystkie oczekiwania i obawy Pacjenta, a także wykluczane przeciwwskazania. Dzięki wykorzystaniu przełomowej techniki podawania kwasu hialuronowego - MD Codes lekarz wytycza dokładne punkty anatomiczne, w które następnie podaje preparat, aby efekty zabiegu były naturalne, a jednocześnie odpowiadały ustalonym celom i oczekiwaniom Pacjenta. Zabieg trwa  około 60 minut. Co ważne, procedura powoduje tylko niewielki dyskomfort, a efekty są widoczne praktycznie od razu, a cieszyć się nimi można od 12 do nawet 24 miesięcy.

Jakich efektów można się spodziewać?

Pacjenci mogą spodziewać się widocznej i wyraźnej poprawy konturu linii żuchwy. Kobiety zauważą wysmuklenie dolnej partii twarzy, zaznaczenie jej dotychczas rozmytej linii, redukcję tzw.: „chomiczków”, ujędrnienie, uwypuklenie brody i optyczne zminimalizowanie drugiego podbródka. Mężczyźni natomiast będą cieszyć się z wyraźnego, męskiego konturu linii żuchwy, poprawy wyglądu brody poprzez nadanie jej bardziej kwadratowego kształtu oraz z ogólnego ujędrnienia tych okolic i z optycznego zmniejszenia widoczności podwójnego podbródka.

2. Toksyna botulinowa, czyli botoks dla wymarzonego konturu żuchwy

Dlaczego warto?

Toksyna botulinowa, zwana potocznie botoksem, niesłusznie cierpi z powodu nieprzychylnych opinii. Warto pamiętać, że w przypadku każdego zabiegu można przesadzić i osiągnąć przerysowany efekt, jeśli procedurę wykonuje niewykwalifikowana osoba lub jeśli oczekiwania Pacjenta są rozbieżne z ideą naturalnego wyglądu, co również się zdarza dość często. Jednak zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej w rękach doświadczonego lekarza mogą zdziałać cuda nie tylko w kwestii odmładzania twarzy, ale także w wielu innych dziedzinach medycyny! Tak, toksyna botulinowa nie tylko upiększa, ale też leczy, a jej działanie doceniane jest przez lekarzy i Pacjentów na całym świecie.

Dla kogo?

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej skierowane są przede wszystkim do osób, którym przeszkadza kwadratowy kształt twarzy wywołany przerostem mięśni żwaczy. Ta sytuacja może, choć nie musi być powiązana z bruksizmem, czyli mimowolnym zaciskaniem szczęki i zgrzytaniem zębami. Na zabieg najczęściej decydują się kobiety skarżące się na kwadratowy kontur linii żuchwy, który nadaje twarzy męskiego, masywnego wyglądu.

Jak wygląda zabieg?

Po szczegółowym wywiadzie i omówieniu potrzeb Pacjenta lekarz przystępuje do podania toksyny botulinowej w mięśnie żwacze. W zależności od progu bólu Pacjenta zastosować można okład z lodu lub maść znieczulającą, by zwiększyć komfort zabiegu. Zabieg jest krótki – nie przekracza pół godziny. Botoks czasowo dezaktywuje aktywność wybranych mięśni, nie wpływając na mięśnie z nimi sąsiadujące. Co ważne, działanie substancji w żaden sposób nie wpływa negatywnie na żucie.

Jakich efektów można się spodziewać?

Efekty zabiegu widoczne są już po 2 tygodniach i utrzymują się maksymalnie 6 miesięcy. Dzięki rozluźnieniu mięśni żwaczy twarz nabiera bardziej kobiecego wyglądu, a kwadratowa szczęka odchodzi w zapomnienie. Linia żuchwy staje się subtelniejsza i smuklejsza. Dolna partia twarzy jest wyraźnie wyszczuplona, a jeśli zabieg powtarzany jest regularnie, harmonijny wygląd linii żuchwy zostaje utrwalony. Z czasem mięśnie mogą odzwyczaić się od pracy i kolejne iniekcje nie są wówczas potrzebne. Jeśli Pacjent choruje na bruksizm, „skutkiem ubocznym” zabiegu jest wyleczenie tego schorzenia.

Sprawdź również, na czym polega zabieg modelowania ust. Więcej szczegółów znajdziesz na naszym blogu! 

 


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP