Skuteczne sposoby konturowania linii żuchwy
19/05/2021

Skuteczne sposoby konturowania linii żuchwy

Opadnięte policzki, niewyraźna, nieatrakcyjna linia żuchwy, wiotkość skóry, cofnięta broda i drugi podbródek… znasz to? Niestety upływający czas, grawitacja i geny są czynnikami, które nie sprzyjają zachowaniu pięknego konturu dolnych partii twarzy. Podczas gdy kobiety zazwyczaj marzą o smukłej i wąskiej linii żuchwy w kształcie litery V, mężczyźni woleliby mieć szerszą, bardziej zarysowaną żuchwę, przypominającą kształtem literę U. Czy można skorygować kształt linii żuchwy? Tak. Współczesna medycyna estetyczna ma dużo do zaoferowania w kwestii konturowania linii żuchwy. W dzisiejszym wpisie podzielimy się z Wami informacjami na temat sposobów, które pozwolą Wam na poprawienie kształtu żuchwy przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego stopnia bezpieczeństwa zabiegu i naturalnego efektu.

Jak uwydatnić linię żuchwy?

1. Modelowanie linii żuchwy kwasem hialuronowym

Jak to działa?

Kwas hialuronowy jest wykorzystywany w medycynie estetycznej do odmładzania i modelowania twarzy dzięki swojemu działaniu wypełniającemu i nawilżającemu. W Klinice Zakrzewscy do modelowania linii żuchwy wykorzystujemy tylko sprawdzone i przebadane preparaty, które w rękach specjalisty pozwalają na uzyskanie naturalnego i długotrwałego efektu. Kwas hialuronowy to substancja o wysokim stopniu bezpieczeństwa, natomiast nowoczesne preparaty na jego bazie zawierają biowchłanialny kwas hialuronowy, który jest identyczny jak ten, który znajduje się w organizmie człowieka.

Dla kogo?

Modelowanie linii żuchwy usieciowanym kwasem hialuronowym jest dla każdego, kogo nie wykluczają przeciwwskazania, kto pragnie nadać dolnej części twarzy bardziej symetryczny i wyraźny kontur. Kobiety wybierają ten zabieg, ponieważ pozwala zmniejszyć „chomiki”, poprawić owal, ujędrnić skórę twarzy, jak również nadać jej bardziej młodzieńczego, nieprzerysowanego wyrazu. Panowie kierują się chęcią nadania twarzy bardziej męskiego wyglądu poprzez zaznaczenie linii żuchwy oraz nadanie jej bardziej kwadratowego kształtu.

Jak wygląda zabieg?

Przed każdą wolumetrią lekarz przeprowadza dokładny wywiad, podczas którego omawiane są wszystkie oczekiwania i obawy Pacjenta, a także wykluczane przeciwwskazania. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej techniki podawania kwasu hialuronowego - MD Codes lekarz wytycza dokładne punkty anatomiczne, w które następnie podaje preparat, aby efekty zabiegu były jak najbardziej naturalne, a jednocześnie odpowiadały ustalonym celom i oczekiwaniom Pacjenta. Zabieg trwa  około 60 minut. Co ważne, procedura powoduje tylko niewielki dyskomfort, a efekty są widoczne praktycznie od razu, a cieszyć się nimi można od ok. 12 do ok. 24 miesięcy. Ostateczne rezultaty i długość ich trwania zależą jednak od wielu czynników, w tym indywidualnych uwarunkowań Pacjenta, sposobu podania preparatu, czy stosowania się do zaleceń pozabiegowych.

Jakich efektów można się spodziewać?

Pacjenci mogą spodziewać się widocznej i wyraźnej poprawy konturu linii żuchwy. Kobiety zauważają wysmuklenie dolnej partii twarzy, zaznaczenie jej dotychczas rozmytej linii, zmniejszenie widoczności tzw.: „chomiczków”, ujędrnienie, uwypuklenie brody i optyczne zminimalizowanie drugiego podbródka. Efekty u mężczyzn obejmują bardziej wyraźny, męski kontur linii żuchwy, poprawę wyglądu brody poprzez nadanie jej bardziej kwadratowego kształtu oraz ogólne ujędrnienie tych okolic i optyczne zmniejszenie widoczności podwójnego podbródka.

2. Toksyna botulinowa w korygowaniu konturu żuchwy

Jak to działa?

Toksyna botulinowa to substancja, wokół której krąży wiele mitów. Warto pamiętać, że w przypadku każdego zabiegu można przesadzić i osiągnąć przerysowany efekt, jeśli procedurę wykonuje niewykwalifikowana osoba lub jeśli oczekiwania Pacjenta są rozbieżne z ideą naturalnego wyglądu, co również się zdarza dość często. Jednak zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej w rękach doświadczonego lekarza mogą przynieść wiele pozytywnych efektów, nie tylko w kwestii odmładzania twarzy, ale także w wielu innych dziedzinach medycyny! Tak, toksyna botulinowa stosowana jest nie tylko w zabiegach anti-aging, ale także w leczeniu chorób takich jak migrena czy przykurcz mięśni.

Dla kogo?

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej skierowane są przede wszystkim do osób, którym przeszkadza kwadratowy kształt twarzy wywołany przerostem mięśni żwaczy. Ta sytuacja może, choć nie musi być powiązana z bruksizmem, czyli mimowolnym zaciskaniem szczęki i zgrzytaniem zębami. Na zabieg najczęściej decydują się kobiety skarżące się na kwadratowy kontur linii żuchwy, który nadaje twarzy męskiego, masywnego wyglądu.

Jak wygląda zabieg?

Po szczegółowym wywiadzie i omówieniu potrzeb Pacjenta lekarz przystępuje do podania toksyny botulinowej w mięśnie żwacze. W zależności od progu bólu Pacjenta zastosować można okład z lodu lub maść znieczulającą, by zwiększyć komfort zabiegu. Zabieg jest krótki – nie przekracza pół godziny. Botoks czasowo dezaktywuje aktywność wybranych mięśni, nie wpływając na mięśnie z nimi sąsiadujące. Co ważne, działanie substancji w żaden sposób nie wpływa negatywnie na żucie.

Jakich efektów można się spodziewać?

Efekty zabiegu widoczne są po ok. 2 tygodniach i utrzymują się maksymalnie 6 miesięcy. Dzięki rozluźnieniu mięśni żwaczy twarz nabiera bardziej kobiecego wyglądu, a  kwadratowa szczęka przestaje być tak wyraźnie zarysowana. Linia żuchwy staje się subtelniejsza i smuklejsza. Dolna partia twarzy ulega wyszczupleniu, a jeśli zabieg powtarzany jest regularnie, harmonijny wygląd linii żuchwy zostaje utrwalony. Z czasem mięśnie mogą odzwyczaić się od pracy i kolejne iniekcje nie są wówczas potrzebne. Jeśli Pacjent choruje na bruksizm, „skutkiem ubocznym” zabiegu jest wyleczenie tego schorzenia.

Ostateczne rezultaty i długość ich trwania zależą jednak od wielu czynników, w tym indywidualnych uwarunkowań Pacjenta, sposobu podania preparatu, czy stosowania się do zaleceń pozabiegowych. 

Sprawdź również, na czym polega zabieg modelowania ust. Więcej szczegółów znajdziesz na naszym blogu!


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP