
Profesjonalne peelingi w Klinice Zakrzewscy
Wygładzenie zmarszczek i blizn, regeneracja, łagodzenie trądziku, zwężenie porów, oczyszczenie, rozjaśnienie i pobudzenie skóry do działania… Czy jeden zabieg może przynieść aż tyle korzyści jednocześnie? Tak! Jest to profesjonalny peeling chemiczny. Wiosna to idealny czas na jego wykonanie – promieniowanie słoneczne nie jest tak intensywne jak latem, więc poddając się zabiegowi teraz, będzie Ci łatwiej dbać o cerę po terapii. Co więcej, wkroczysz w nową, piękną porę roku z promienną, odświeżoną i gładką skórą twarzy, a także z optymizmem i zapałem do działania. Nic tak nie dodaje energii jak zrobienie czegoś przyjemnego dla urody i dobrego samopoczucia! Nie wiesz, który zabieg wybrać? Przeczytaj nasz poradnik, a gdy zdecydujesz się na peeling, skonsultuj się ze specjalistami Kliniki Zakrzewscy – doradzą Ci, zaproponują odpowiedni preparat, odpowiedzą na wszelkie pytania, rozwiewając wszelkie wątpliwości.
Peelingi chemiczne – czym są i jak działają?
Peelingi chemiczne składają się zazwyczaj z jednego lub z mieszanki kwasów o różnych właściwościach złuszczających i substancji aktywnych, które intensyfikują działanie zabiegu w zależności od rodzaju problemu, z którym zgłasza się Pacjentka. Poprzez złuszczenie zewnętrznej warstwy skóry, komórki zostają pobudzone do regeneracji, powierzchniowe defekty cery zostają usunięte, a stosowane potem preparaty pielęgnacyjne są lepiej przyswajane przez skórę. Peelingi liftingujące nie muszą naruszać wierzchniej warstwy naskórka, docierając bezpośrednio do skóry głębokiej, wskazane są więc dla osób o bardzo wrażliwej cerze i tych, które wolałyby uniknąć efektu łuszczenia się skóry. Peelingi chemiczne cechuje skuteczność, wszechstronność i bezpieczeństwo. W zależności od siły działania substancji wyróżniamy peelingi:
- powierzchowne, działające tylko na naskórek
- średnio-głębokie, oddziaływujące na górne warstwy skóry właściwej
- głębokie, docierające do najgłębszych warstw skóry.
Specjalista dobiera rodzaj i moc peelingu na podstawie potrzeb i oczekiwań pacjenta, bierze jednak pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo i dobro osoby poddającej się zabiegowi.
Czy peeling chemiczny jest dla mnie?
Zdecydowanie tak, jeśli dotyczą Cię następujące problemy:
- Trądzik – na Twojej skórze widoczne są zaskórniki, krosty, rozszerzone pory. Dokucza Ci nadmierne przetłuszczenie się cery;
- Trądzik różowaty – zmagasz się z popękanymi naczynkami krwionośnymi, grudkami oraz ropnymi krostami;
- Blizny – na Twojej skórze widoczne są blizny potrądzikowe, przerostowe i inne;
- Objawy starzenia się skóry – na swojej cerze zauważasz zmarszczki i bruzdy, skóra staje się wiotka i traci młodzieńczy blask;
- Przebarwienia – zmagasz się z nieestetycznymi przebarwieniami, hiperpigmentacją czy rogowaceniem słonecznym;
- Poszarzała i zmęczona cera – Twojej cerze brak blasku i zdrowego kolorytu;
- Rozszerzone pory – nieestetyczne „dziurki” na twarzy nie dają Ci spokoju.
Który peeling wybrać?
W Klinice Zakrzewscy dysponujemy wieloma rodzajami peelingów, dzięki czemu możemy skroić zabieg na miarę Twoich potrzeb.
Preparaty marki Enerpeel cechują się wysokim stopniem bezpieczeństwa i skuteczności. Peeling o stężeniu 50% kwasu pirogronowego, o działaniu powierzchownym i średnim, pozwoli Ci uporać się z łojotokiem, trądzikiem o charakterze zapalnym i oznakami starzenia się skóry. Wygładza drobne zmarszczki i wspomaga leczenie trądziku, pozostawiając cerę wygładzoną i zregenerowaną. Przy walce z trądzikiem pospolitym polecamy także terapię 15% lub 30% kwasem salicylowym – jest on wzbogacony substancjami aktywnymi, takimi jak cytrynian trietylu i linolan etylu, które skutecznie rozprawiają się z problemami skóry trądzikowej.
Kwas trójchlorooctowy TCA o stężeniu 25% i 40%, mający działanie powierzchowne i średnio-głębokie, doskonale radzi sobie z bliznami, hierpigmentacją i fotostarzeniem, sprawiając, że koloryt skóry staje się równomierny, jej struktura wygładzona, a zmarszczki wygładzone. TCA Cross, o stężeniu do nawet 100%, to nasz agent do zadań specjalnych – niweluje bardzo głębokie i zaawansowane blizny i rozprawia się z bardzo rozszerzonymi porami. 30% kwas glikolowy oraz mieszanka kwasu salicylowego 15%, kwas mlekowego 20% i rezorcyny 14% przeznaczone są przede wszystkim dla osób chcących nawilżyć cerę, wyrównać jej kolor i pozbyć się pierwszych oznak starzenia.
ZO Skin 3-Step Peel to innowacyjny i wszechstronny peeling – dzięki połączeniu TCA, retinolu, koenzymu Q10 i roślinnych komórek macierzystych pozwala na uzyskanie niesamowitych rezultatów w zakresie przywracania skórze młodości i blasku. Wygładza blizny i wyrównuje koloryt cery, jednocześnie ją ujędrniając. Co ważne, kuracje ZO Skin 3-Step Peel kontynuuje się w warunkach domowych w celu długotrwałego podtrzymania pełni efektów.
PQAge Evolution stanowi innowację wśród peelingów, ponieważ nie złuszcza naskórka – stymuluje skórę bezpośrednio w warstwie głębokiej. Jest to peeling liftingujący, a jego niekwestionowaną zaletą jest fakt, że nie wykazuje działania fotouwrażliwiającego, dlatego można stosować go bez względu na porę roku. Przyczynia się do redukcji zmarszczek, blizn i przebarwień, dając efekt „nowej skóry”. Działanie odmładzające i rewitalizujuące PQAge Evolution porównywane jest do mezoterapii igłowej, a jego delikatność – do domowego peelingu enzymatycznego.
Ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać pożądany efekt?
Liczba i częstotliwość zabiegów zależy od rodzaju problemu pacjenta i jego nasilenia oraz od użytego kwasu. W przypadku peelingów Enerpeel zaleca się wykonanie od 1 do 4 serii w odstępach od 10 do 20 dni. ZO Skin 3-Step Peel często wykonywany jest jednorazowo, lecz można powtarzać go co 3-4 tygodnie – wedle zaleceń lekarza lub kosmetologa. PQAge Evolution stosuje się od 4 do 6 razy, powtarzając zabieg co 10-15 dni. Specjalista zajmujący się Twoją cerą opracuje indywidualny plan terapii, który pozwoli Ci osiągnąć wymarzone rezultaty.
Czy do peelingu trzeba się przygotować?
Przed wykonaniem peelingów Enerpeel oraz ZO Skin 3-Step Peel pacjenci ze skłonnością do powstawania przebarwień powinni wdrożyć pielęgnację dostosowaną do swojego typu skóry zaleconą przez dermatologa lub kosmetologa na 4-6 tygodni przed pierwszym zabiegiem. Na 3-4 dni przed peelingiem należy zaprzestać stosowania retinoidów, kwasów alfa-hydroksylowych, beta-hydroksylowych, nadtlenku benzoilu oraz retinolu. Na 5-7 dni przed zabiegiem nie należy wykonywać depilacji laserowej, depilacji woskiem i stosować kremów do depilacji. Przed poddaniem się peelingowi PQAge Evolution również należy unikać depilacji, a także preparatów drażniących skórę.
Jak wygląda zabieg peelingu chemicznego?
Przed każdym zabiegiem specjalista przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad i omawia harmonogram peelingów. Następnie skóra jest dokładnie oczyszczana i dezynfekowana, a wrażliwe miejsca, takie jak oczy, zostają zabezpieczone.
W czasie zabiegu z wykorzystaniem PQAge Evolution preparat jest aplikowany na skórę i wmasowywany ruchami liftingującymi, następnie zmywany wilgotnym płatkiem kosmetycznym. Procedura jest kilkakrotnie powtarzana, a po jej zakończeniu na obszar zabiegowy nakładany jest krem łagodzący. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny i relaksujący, nie wymaga okresu gojenia – wręcz przeciwnie, pierwsze efekty widoczne są natychmiast, skóra nie jest podrażniona, zaczerwieniona i nie łuszczy się.
Przebieg peelingów Enerpeel jest nieco inny – peeling nakładany jest na skórę i pozostawiany przez określony czas, a następnie zmywany neutralizatorem lub wodą, w zależności od zastosowanego kwasu. Następnie aplikowana jest maseczka lub krem łagodzący. Podczas zabiegu skóra może piec, a pacjent może odczuwać kłucie i ciepło. Po peelingu powierzchownym złuszczanie jest mało zauważalne, jednak przy zabiegach z wykorzystaniem kwasów średnio-głębokich i głębokich, skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i podrażniona, a okres złuszczania rozpoczyna się po 2-3 dniach. Specjalista przeprowadzający zabieg zawsze informuje Pacjenta o tym, jak będzie zachowywać się skóra po peelingu i jakie są zalecenia pozabiegowe.
ZO Skin 3-Step Peel jest zabiegiem trzyetapowym – najpierw nakładany jest peeling, następnie w skórę wmasowywany jest Retinol Crème Complex zawierający substancje aktywne. Kolejnym krokiem jest nałożenie łagodzącego Hydrating Crème. Skóra zacznie złuszczać się po 2-3 dniach po zabiegu. Zarówno w przypadku peelingów Enerpeel, jak i po zabiegu ZO Skin 3-Step Peel, skóra może swędzieć i piec. Ponadto wystąpić może zaczerwienienie, przyciemnienie kolorytu i delikatna opuchlizna – są to objawy całkowicie naturalne i ustępują po wygojeniu się skóry.
Jak pielęgnować skórę po zabiegu?
Po każdym zabiegu Twój kosmetolog wytłumaczy Ci, jak pielęgnować skórę, tak, aby uzyskać i utrzymać pełnię efektów peelingu i nie doprowadzić do powikłań. Po peelingu ZO Skin 3-Step Peel, zaleca się korzystanie z serii kosmetyków ZO Skin uzupełniających i podtrzymujących efekty zabiegu. Jednakże do najważniejszych wskazań pozabiegowych należą:
- Stosownie pielęgnacji zaleconej przez specjalistę (obejmującej mycie, osuszanie, nawilżanie skóry, ochronę przeciwsłoneczną);
- Unikanie ekspozycji na słońce do czasu wygojenia skóry, a także ekspozycji na wysokie temperatury (sauna, jacuzzi, solarium);
- Unikanie dotykania, drapania i zrywania złuszczającej się skóry;
- Unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego i aktywności prowadzącej do pocenia się.
Jeśli po upływie oczekiwanego czasu gojenia zauważysz na skórze jakiekolwiek niepokojące objawy, takie jak pęcherze, czy niegojące się rany, niezwłocznie skonsultuj się z dermatologiem.
Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania peelingu chemicznego?
Niestety nie każdy może poddać się zabiegowi peelingu chemicznego. Wykonanie PQAge Evolution wyklucza:
- ciąża i laktacja
- podrażniona skóra
- opryszczka w fazie aktywnej
- uczulenie na którykolwiek ze składników peelingu
- oparzenia posłoneczne
Przeciwwskazaniami do wykonania ZO Skin 3-Step Peel i peelingów Enerpeel są:
- ciąża i laktacja
- opryszczka w fazie aktywnej
- oparzenia słoneczne lub rany
- choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce) i choroby tkanki łącznej
- radioterapia przeprowadzona w miejscu leczonego obszaru
- uczulenie na salicylany
- niewyrównana cukrzyca, choroby nowotworowe
Umów wizytę