Królowa liftingu! Metoda SonoQueen jest już dostępna w Polsce!
06/03/2017

Królowa liftingu! Metoda SonoQueen jest już dostępna w Polsce!

SonoQueen to niechirurgiczna, bezinwazyjna metoda liftingu, której rewolucyjny efekt polega na pobudzeniu do pracy włókien kolagenowych w głębokich warstwach skóry. To prawdziwy high-tech medycyny estetycznej, umożliwiający bezinwazyjny lifting twarzy i ciała. Metoda wykorzystuje technologię HIFU*, której założeniem jest perfekcyjne skupienie fali ultradźwiękowej o podwyższonej energii na niewielkim, punktowym obszarze. W tkankach poddanych zabiegowi powstają dwa zjawiska fizyczne, tj. efekt termiczny oraz efekt mechaniczny, które oddziałują na głęboko usytuowane komórki skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej SMAS, intensyfikując odbudowę kolagenu. Dzięki temu uzyskuje się trwały efekt napięcia skóry, dużo bardziej spektakularny niż umożliwiały to dotychczas znane technologie.

Wskazania

  • Wiotka skóra twarzy i szyi
  • Opadające powieki
  • Podwójny podbródek
  • Opadające policzki
  • Zmarszczki
  • Wyszczuplenie i ujędrnienie ciała


SonoQueen – na czym polega sukces tej metody?

Kolagen jako jeden z naturalnych białek, daje nam młodość skóry, utrzymując jej jędrność i napięcie. U ludzi w wieku dojrzałym kolagen zaczyna się starzeć i coraz mniej przeciwdziała grawitacji. Zainicjowanie denaturacji kolagenu poprzez obróbkę urządzeniem SonoQueen wzmacnia istniejący kolagen i produkuje świeże zasoby nowego kolagenu.

Metoda ta daje możliwość wykonania precyzyjnego oraz skutecznego zabiegu na dokładnie wybranej głębokości tkanki (od 2.0 mm do 4.5 mm na twarzy i 6 mm na ciele), a przede wszystkim pozwala dotrzeć do warstwy SMAS.

SMAS (Superficial muscular aponeurotic system) jest to system powięzi mięśniowej odpowiedzialnej za utrzymanie jędrności poszczególnych partii ciała oraz za izolowanie mięśni od siebie. Głównym składnikiem powięzi jest kolagen. Kondycja skóry właściwej i naskórka jest mocno zależna od warstwy SMAS, która w pewnym sensie jest jej rusztowaniem.

SonoQueen – efekt widoczny przez kilka lat!

Pojedynczy zabieg przy pomocy urządzenia SonoQueen trwa około 30 minut, jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Lekkie zaczerwienienie na kilka godzin po zabiegu lub niewielki obrzęk są naturalne, ale znikają w przeciągu kilku/kilkunastu godzin. Zaraz po zabiegu możliwy jest powrót do normalnych czynności.

Głównymi efektami zabiegu jest znaczny lifting oraz ujędrnienie wiotkiej skóry. Na pełny efekt trzeba jednak poczekać – rozpoczęty podczas zabiegu proces regeneracji kolagenu odbywa się stopniowo przez dwa - trzy miesiące.

Rekomendowane są 3 zabiegi w ciągu roku. Aby osiągnąć zadowalające efekty najlepiej wykonać jeden zabieg, odczekać 4 miesiące i wykonać drugi. Efekt po zabiegu utrzymuje się przez kilka lat, ale z czasem zaczyna coraz bardziej brakować nam młodego kolagenu. To znak, że trzeba SonoQueen powtórzyć.


SonoQuen to sprawdzona i w pełni bezpieczna chirurgia bez skalpela!

Przeprowadzone badania kliniczne świadczą o bezpieczeństwie metody i produktu SonoQueen oraz dają licencje do użytkowania go na całym świecie.

* HIFU jest skrótem przełożonym z języka angielskiego „high intensity focused ultrasound” i oznacza: „skoncentrowana wiązka fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości”. To technologia skoncentrowanych ultradźwięków, która sprawdza się idealnie w zabiegach nieinwazyjnej metody liftingu twarzy i ciała. Technologia ta znana jest w medycynie już ponad 20 lat. Używano jej m.in. do leczenia raka prostaty. Od około 4 lat wykorzystywana jest w medycynie estetycznej, a jej popularność stale rośnie.

TOP