skinXS - Diagnoza skóry online
06/05/2020

skinXS - Diagnoza skóry online

Diagnostyka

Niewątpliwie najważniejszym i pierwszym etapem w  leczeniu chorób skóry, w terapii jej “niedoskonałości” czy prawidłowej pielęgnacji jest diagnostyka, która umożliwia postawienie prawidłowego rozpoznania. Ocena z jaką skórą “pracujemy” jest punktem wyjścia, by cele i efekty zaplanowanych działań były w pełni uzyskane. Rodzaj skóry, czyli jej grubość, to w jakim jest stanie określając jej odpowiednie nawilżenie, jak reaguje na czynniki zewnętrzne oraz z jakimi problemami boryka się pacjent (przebarwienia, trądzik, zmarszczki) to podstawowe kryteria doboru odpowiednich działań.

Diagnostyka opiera się na badaniu podmiotowym, jakim jest wywiad i przedmiotowym, czyli ocena wizualna, palpacja, czy użycie urządzeń badających właściwości skóry. Technologia i w tej dziedzinie przychodzi nam z pomocą. Platforma skinXs jest to wirtualny kwestionariusz, w którym pacjent odpowiada na pytania dotyczące jego skóry, jej pielęgnacji oraz stylu życia, który ma na nią wpływ. Platforma jest w pełni bezpłatna i niezobowiązująca. Zachęcamy do analizy, aby móc ukierunkować Państwa działania w kwestii pielęgnacji i ukierunkowania w działaniach zabiegowych.

Telefon w dłoń!

Wykorzystanie platformy jest proste i intuicyjne, należy odpowiadać ze stanem rzeczywistym na pytania. Żeby skorzystać z analizy skóry, z wykorzystaniem skinXs należy wejść w link, który zostanie Państwu przesłany w wiadomości sms lub drogą mailową z Kliniki.

Wypełnij wirtualny kwestionariusz skin XS Universkin

Nie ma potrzeby ściągać aplikacji na telefon, link otwiera się przeglądarce. Przez co użytkowanie z platformy jest bardzo wygodne i można to zrobić w każdym momencie (np. w domu lub czekając na wizytę w Klinice). Aby rozpocząć diagnostykę przechodzimy na stronę w przeglądarce i rozpoczynamy od naciśnięcia przycisku “start”.

Zaczynając przygodę ze skinXs musimy podać podstawowe informacje na temat naszej skóry takie, jak: pochodzenie etniczne, fototyp naszej skóry, intensywność ekspozycji na słońce oraz ochrona skóry w tym czasie. A także informacje na temat ciąży, choroby nowotworowej czy okresowe występowanie opryszczki, wyżej wymienione informacje są niezbędne do bezpiecznego przeprowadzenia procedur zabiegowych oraz ustalenia bezpiecznej mieszanki serum Universkin.

Następnie podajemy adres email, na który zostanie odesłany wynik analizy. Po potwierdzeniu zapoznania się z warunkami korzystania z usługi, możemy zacząć od pytań na temat naszego stylu życia, są to informacje niezbędne do określenia stresu oksydacyjnego organizmu, a tym samym jego wpływu na stan skóry.

Pytania są pogrupowane tematycznie w kilku kategoriach określających wszystkie problemy, z którymi może borykać się Pacjent. Pytania dotyczą rodzaju skóry, czy jest sucha, tłusta, a może także wrażliwa, o to jakie jest jej napięcie, jędrność, czy tekstura. A także czy występują zmiany trądzikowe, teleangiektazje, przebarwienia lub blizny. Do każdego problemu pojawiają się szczegółowe pytania, w których należy określić ich lokalizację na twarzy, ich intensywność/zaawansowanie oraz od jak dawna występuje problem. 

W analizie brane są też pod uwagę blizny, należy określić jaka jest ich przyczyna, czy jest to trądzik, ospa wietrzna, wypadek, zabieg operacyjny, choroba lub oparzenie oraz jak wyglądają.

Universkin proponuje także stworzenie serum wyłącznie na okolicę oka, zatem na platformie zawarte są szczegółowe pytania dotyczące tej okolicy. Zostaniemy zapytani o zmarszczki, ale także o inne często spotykane problemy, takie jak: obrzęk lub cienie pod oczami. 

Platforma jest tak skonstruowana, aby przeprowadzić Państwa przez wszystkie problemy z jakimi się borykacie. Plusem jest to, że będą Państwo odpowiadać tylko na pytania, które dotyczą problemów z jakimi się borykacie. Zatem możliwe jest, że dwie osoby siedzące obok nie przejdą tej samej ścieżki pytań. Działanie platformy jest w pełni spersonalizowane. 

Jeżeli mają Państwo wątpliwości co do treści pytania lub jaką odpowiedź zaznaczyć, autorzy skinXs przychodzą z pomocą. Dzięki pytajnikom (?) przy pytaniach lub odpowiedziach, możliwe jest łatwiejsze i właściwsze określenie przez Państwa problemu, nie każdy musi pamiętać jaka jest różnica między grudką a krostą.

Przedostatnim etapem platformy jest wykonanie zdjęcia odsłoniętej twarzy, bez makijażu, bez okularów, niestety też bez uśmiechu, w równomiernie padającym na twarz światłem. Zachęcamy do wykonania i udostępnienia aplikacji zdjęcia, natomiast nie jest to niezbędny element. Bez zdjęcia analiza także może zostać zakończona.

Ostatnim etapem jest określenie na których problemach zależy nam najbardziej wg skali nieważne-nieznacznie ważne-ważne-bardzo ważne. 

Po wypełnieniu kwestionariusza, należy podać swoje dane i go przesłać, naciskając przycisk “wyślij”. W ten sposób analiza może trafić w ręce kosmetologa oraz, może zostać dodana do dokumentacji medycznej. W odpowiedzi na wysłaną analizę, dostaną Państwo ocenę skóry w postaci mapy, proponowany skład serum wraz z instrukcją użytkowania. Niewątpliwie ułatwi to Państwu koncentrację na składniki aktywne jakie będą dla skóry najlepsze. 

Rola kosmetologa

Platforma skinXs zaproponuje Państwu składniki aktywne, które powinny się znaleźć w państwa kosmetyku. Natomiast ta informacja powinna być sprawdzona przez profesjonalistę. Analiza jest wykonywana przez algorytm, a więc propozycje składników mogą nie wykorzystywać pełni potencjału serum Universkin. Do Państwa serum mogą zostać dodane dodatkowe składniki przyspieszające uzyskanie zamierzonego efektu/ zbliżające do celu, jakim jest piękna, zadbana skóra, bez niedoskonałości.

Sukces w terapii

Niewątpliwie narządzie, jakim jest platforma skinXs usprawnia proces diagnostyczny skóry oraz pozwala Pacjentowi na podkreślenie kosmetologowi na, których problemach w pierwszej kolejności chciałby się skupić. 

W Klinice Zakrzewscy zależy nam na satysfakcji pacjentów z terapii jakie im proponujemy, dlatego ważne jest, aby nadać odpowiedni priorytet kroków, jakie będziemy podejmować z Pacjentem w drodze do pięknej i zdrowej skóry. Obserwacje pacjenta na temat jego skóry wraz z oceną profesjonalisty oraz dodatkowo określone oczekiwania Pacjenta pozwolą na szybsze ustalenie odpowiedniego planu terapii oraz stworzenia “skrojonej na miarę” pielęgnacji domowej Pacjenta z wykorzystaniem serum Universkin.

Wypełnij wirtualny kwestionariusz skin XS Universkin

TOP