Usta idealne - czyli dlaczego zabieg modelowania ust nie jest jedynie powiększaniem
27/11/2018

Usta idealne - czyli dlaczego zabieg modelowania ust nie jest jedynie powiększaniem

Modelowanie ust to jeden z częściej wybieranych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Dla wielu kobiet jest możliwością spełnienia marzeń o pełniejszych, bardziej kuszących ustach i magnetycznym uśmiechu.

O modelowaniu ust, które nie jest jedynie powiększaniem, i o tym, dlaczego decydując się na zabieg powinniśmy wybierać wizytę w gabinecie lekarskim opowiadają nasi specjaliści – dr n. med. Marcin Zakrzewski i dr n. med. Magdalena Stokowacka – Zakrzewska.

dr n. med. Marcin Zakrzewski: Modelowanie ust to najczęściej iniekcyjne podanie kwasu hialuronowego o właściwościach wolumetrycznych, czyli takich, które dodając objętości pozwalają na modelowanie tkanki.  Jest to zabieg, który pozwala nam osiągnąć szereg efektów od ujędrnienia i nawilżenia, poprzez uwydatnienie i powiększenie, aż po zmianę kształtu ust i leczenie asymetrii. Choć tak bardzo popularny, jest to zabieg trudny, wymagający zaawansowanej znajomości anatomii twarzy, ogromnej precyzji i techniki oraz prawidłowej oceny proporcji, dlatego powinien być bezwzględnie wykonywany przez doświadczonego lekarza. Wybierając gabinet nie kierujmy się jedynie ceną zabiegu, zwróćmy uwagę na to jaki preparat zostanie nam podany i czy zabieg przeprowadza lekarz. Najważniejsze jest przecież nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

dr n. med. Magdalena Stokowacka-Zakrzewska: Modelowanie ust jest zabiegiem wymagającym głębokiego porozumienia i zaufania na linii lekarz-pacjent. Pamiętajmy, że wyśniony przez nas „idealny” efekt nie zawsze koresponduje z rzeczywistością. Zaufajmy specjaliście, który oceniając proporcje twarzy, budowę linii policzków i żuchwy, rozstaw i wielkość oczu oraz umiejscowienie ust w stosunku do nosa i brody, dobierze właściwy rodzaj, ilość preparatu i technikę iniekcji. Inaczej podajemy kwas hialuronowy modelując łuk kupidyna, unosząc opadające kąciki ust czy nawilżając czerwień wargową. Różna będzie również ilość podanego kwasu hialuronowego, każdy z Pacjentów traktowany jest indywidualnie, a zabieg dostosowywany jest tak, aby osiągnięty efekt był optymalny, odzwierciedlający naturalne piękno i proporcje twarzy bez efektu przerysowania.

TOP