Leczenie przebarwień? To możliwe bez względu na źródło ich pochodzenia.
20/09/2018

Leczenie przebarwień? To możliwe bez względu na źródło ich pochodzenia.

Przebarwienia mogą pojawić się z wiekiem lub w przypadku nadmiernej ekspozycji na słońce, są to płaskie, czarne, brązowe lub szare, owalne zmiany, które nie są zagrożeniem dla zdrowia, ale stanowią problem natury estetycznej. Redukcja przebarwień jest jednak możliwa!

Redukcja przebarwień

Skąd te centki?

Podstawowymi przyczynami powstawania przebarwień są upływający czas i nadmiar słońca, pojawiają się najczęściej na twarzy po trądziku, grzbietach dłoni i ramionach. Przebarwienia powstają w wyniku mechanizmu obronnego skóry, która narażona na nadmiar promieniowania UV rozpoczyna wzmożoną produkcję ciemnego pigmentu (melaniny). Prawidłowa produkcja melaniny to równomiernie opalona skóra, natomiast nierównomierna produkcja barwnika powoduje jego koncentrację w pewnych obszarach tworząc widoczne przebarwienie. Z wiekiem zjawisko nierównomiernej produkcji melaniny pogłębia się, a procesy naprawcze w skórze przebiegają wolniej, dlatego po 40-tym roku życia przebarwienia mogą pojawiać się samoistnie. Najbardziej narażone na powstanie przebarwień są osoby o jasnej karnacji, ale nie tylko, przebarwienia widuje się także u pacjentów o ciemniejszym fototypie skóry.

Skuteczna redukcja dzięki Discovery Pico Plus

Skuteczna i bezpieczna redukcja przebarwień twarzy i plam posłonecznych jest możliwa. Jedną z metod leczenia przebarwień jest terapia laserem pikosekundowymZabiegi redukcji przebarwień z wykorzystaniem lasera dają widoczne rezultaty przy stosunkowo krótkim czasie gojenia skóry i maksymalnym stopniu bezpieczeństwa. Ultra krótki impuls precyzyjnie rozbija barwnik (melaninę), dzięki czemu już po kilku dniach przebarwienia stają się jaśniejsze, a po kliku zabiegach po prostu niewidoczne.

Leczenie przebarwień Katowice - przeczytaj więcej o możliwości redukcji przebarwień i melasmy


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP