Sezon na nowości w Klinice Zakrzewscy
24/11/2022

Sezon na nowości w Klinice Zakrzewscy

Jesień 2022 obfituje w nowości - w portfolio zabiegowym Kliniki Zakrzewscy pojawiły się aż cztery nowe propozycje. HArmonyCa, Tropocollagen GUNA, PRO XN Antioxidant Therapy oraz AQ Recovery Serum to rozwiązania, które zostały starannie wyselekcjonowane przez nasz Zespół Lekarzy i Kosmetologów, aby spełnić oczekiwania Pacjentów, dla których zdrowie i piękno skóry jest ważne. To zabiegi, których skuteczność i bezpieczeństwo zostały potwierdzone badaniami, a ich efekty skradły nasze “kliniczne” serce. Czym są te wyjątkowe perełki?

HArmonyCa

HArmonyCa to innowacyjny hybrydowy biostymulator tkankowy, który łączy w sobie działanie dobrze przebadanych, znanych i od dawna istniejących na rynku substancji: usieciowanego kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia. I choć samo zastosowanie tych substancji o wyjątkowych właściwościach nie jest czymś nowatorskim, to ich połączenie  w stosunku 70% usieciowanego kwasu hialuronowego do 30% hydroksyapatytu wapnia w jednym preparacie - już tak!

Dzięki temu, że HArmonyCa to rozwiązanie hybrydowe, łączące dwie substancje aktywne, działanie preparatu możemy obserwować w dwóch horyzontach czasowych. Preparat za sprawą wysokiej zawartości hydroksyapatytu wapnia wykazuje intensywne działanie stymulujące trwające aż do 12 miesięcy. Oznacza to, że kondycja skóry w tym czasie stale ulega stopniowej poprawie dzięki silnemu pobudzaniu fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny, które jak wiadomo, stanowią główny składnik budulcowy tzw. “rusztowania” skóry odpowiadającego za jej jędrność, gęstość i odporność na wiotczenie. Rezultatów wzmożonej pracy fibroblastów nie dostrzeżemy bezpośrednio po zabiegu, ale na długofalowe efekty warto poczekać. Stopniowo poprawi się napięcie skóry, a tkanki zostaną optycznie uniesione, dzięki czemu poprawia się owal twarzy. Pobudzone fibroblasty produkują też większą ilość kwasu hialuronowego, co pozytywnie wpływa na poziom nawilżenia skóry.

W krótszym horyzoncie czasowym, dość szybko po zabiegu dostrzeżemy jednak działanie usieciowanego kwasu hialuronowego, dzięki któremu możemy obserwować efekt dyskretnego uniesienia tkanek i lepszego napięcia skóry wskutek właściwości wypełniających tej substancji.

Kolejną zaletą zabiegu HArmonyCa jest jego wysoki poziom bezpieczeństwa. Zarówno hydroksyapatyt wapnia, jak i kwas hialuronowy są substancjami naturalnie występującymi w ludzkich tkankach, a więc podanie preparatu HArmonyCa wiąże się z minimalnym ryzykiem wystąpienia alergii czy podrażnień.

TropoCollagen GUNA

TropoCollagen GUNA to zabieg, będący wielkim sprzymierzeńcem innych terapii z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii, czy kosmetologii. Dlaczego? Praktycznie w każdej terapii anti-aging, regeneracyjnej, wyszczuplającej, likwidującej cellulit, poprawiającej wygląd blizn (zanikowych) czy rozstępów pozytywne efekty przynosi zwiększenie produkcji kolagenu. Intensywna synteza włókien kolagenowych bardzo pozytywnie wpływa na wygląd i kondycję skóry, gdyż odbudowuje jej naruszone z różnych przyczyn “biorusztowanie”. Niezależnie od tego, czy przyczyną osłabionego “biorusztowania” jest upływający czas, (zmarszczki, utrata jędrności skóry), uszkodzenia mechaniczne (np. blizny zanikowe, w tym potrądzikowe, rozstępy), nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, wolne rodniki, obecność cellulitu, zwiotczenie skóry (np. po porodzie lub szybkiej utracie wagi), produkcja zwiększonej ilości włókien kolagenowych praktycznie zawsze przynosi pozytywne efekty w zakresie poprawy jakości skóry.

Dlatego właśnie powstał zabieg TropoCollgen GUNA. Jego głównym celem jest wspomaganie skóry w procesie odbudowywania kolagenowego “biorusztowania” skóry, co jest bardzo istotne w zdecydowanej większości zabiegów oraz terapii dermatologicznych, estetycznych i kosmetologicznych. Skuteczność zabiegu TropoCollagen Guna opiera się na podaniu bezpośrednio do tkanek skóry białka - tropokolagenu, czyli prekursora dojrzałego kolagenu. Po iniekcji tropokolagen w procesach metabolicznych szybko ulega przekształceniu w nowe włókna kolagenowe, które wbudowują się w uszkodzoną lub osłabioną strukturę “biorusztowania”, co przyczynia się do spowolnienia procesów starzenia i odzyskania prawidłowej struktury skóry i tkanki podskórnej. Skutkuje to poprawą integralności strukturalnej skóry, jej sprężystości oraz wytrzymałości na rozciąganie.

Zawartość dodatkowych substancji aktywnych w poszczególnych preparatach marki GUNA pozwala na personalizację zabiegów i odpowiadanie na bardzo konkretne potrzeby skóry.  TropoCollagen MD-TISSUE powstał z myślą o wspomaganiu terapii mających na celu hamowanie procesów starzenia się skóry. TropoCollagen MD-MATRIX wspomaga zabiegi bezpiecznego modelowania sylwetki i redukowania cellulitu poprzez maksymalne przyspieszenie metabolizmu tkankowego oraz usprawnienie pracy naczyń krwionośnych i limfatycznych, co wpływa na przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej. Zastosowanie preparatów TropoCollagen MD-MUSCLE oraz MD-NECK przyspiesza procesy przywracania prawidłowego napięcia mięśni, a skóra nad leczonym obszarem szybciej się regeneruje i ujędrnia. 

PRO XN Antioxidant Therapy

Ten kompleksowy, kilkuetapowy  zabieg wyróżnia się zawartością unikatowego składnika ksantohumolu, czyli najsilniejszego antyoksydantu na rynku. Stres oksydacyjny to jedna z głównych przyczyn starzenia się skóry. Powodując w niej przewlekły stan zapalny, prowadzi do powstawania i pogłębiania się zmarszczek, przebarwień, przesuszenia, utraty jędrności i elastyczności. Co więcej, wolne rodniki pogarszają przebieg chorób dermatologicznych, tj. np. trądziku pospolitego i różowatego. PRO XN Antioxidant Therapy pomaga mierzyć się z tymi problemami poprzez wzmocnienie skóry i wspieranie jej w walce z negatywnymi skutkami działania wolnych rodników.

Zabieg PRO XN Antioxidant Therapy opiera się na zastosowaniu preparatów bogatych w substancje biologicznie czynne, w tym ksantohumolu, w połączeniu z mikronakłuwaniem Dermapen 4.0. Pierwszym etapem zabiegu jest aplikacja preparatu PHA Solution, delikatnego peelingu kwasowego o działaniu rozjaśniającym, przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i nawilżającym. Następnie nakładany jest preparat Novel Peel, który zawiera ester kwasu retinowego o działaniu przeciwstarzeniowym. Kolejnym etapem jest wykonanie procedury Dermapen 4.0, dzięki której w skórze powstają mikrokanaliki ułatwiające absorpcję aplikowanych w czasie mikronakłuwania preparatów: LF Master oraz Xanthohumol Complex Ampoule. Pierwszy produkt odpowiada za wzmocnienie bariery ochronnej skóry i przywrócenie jej prawidłowego mikrobiomu. Natomiast to właśnie w Xanthohumol Complex Ampoule znajduje się unikatowy ksantohumol, który bardzo skutecznie chroni skórę przed przyszłym działaniem stresu oksydacyjnego i zmniejsza stan zapalny spowodowany mikronakłuwaniem. Ostatnim etapem zabiegu jest aplikacja Sterile Biocell Facial Mask, która stanowi idealne dopełnienie i zakończenie zabiegu dzięki swojej wysokiej sterylności i higroskopijności. Nawilża skórę i tworzy na niej ochronną warstwę okluzyjną, pozwalając na ukojenie cery, przyspieszenie jej gojenia oraz zwiększenie absorpcji składników aktywnych wykorzystanych w procedurze.

W efekcie zabiegu skóra jest wyraźnie, lecz naturalnie odmłodzona, zmarszczki spłycają się i cera odzyskuje napięcie i jędrność. Jej koloryt ulega wyrównaniu, skóra jest rozświetlona i gładka. Staje się też dogłębnie nawilżona i ukojona. Co ważne, zabieg przygotowuje skórę na walkę ze stresem oksydacyjnym w przyszłości, wzmacniając jej płaszcz lipidowy, przywracając równowagę mikrobiomu i zagęszczając skórę.

AQ Recovery Serum

Wyjątkowość preparatu marki AQ Skin Solutions polega na zawartości najwyższego stężenia naturalnych czynników wzrostu dostępnego na rynku. Te wyspecjalizowane białka odpowiadają za młody wygląd cery, regenerując ją i wspomagając odnowę komórkową. Stymulują także produkcję kolagenu i elastyny, odpowiadają za nawilżenie skóry, jej jędrność oraz prawidłowe krążenie. Czynniki wzrostu zawarte w AQ Recovery Serum mają także działanie lecznicze można stosować je w celu przyspieszenia gojenia ran i zmniejszeniu ryzyka powstawania blizn oraz po zabiegach bardziej inwazyjnych, takich jak laseroterapia, aby skrócić okres rekonwalescencji.

Terapia czynnikami wzrostu Growth Factor Induced Therapy® (GFIT) to opatentowany sposób na poprawę kondycji skóry, poprzez pobudzenie jej komórek do dzielenia się i różnicowania. Dzięki połączeniu zabiegu z mikronakłuwaniem Dermapen 4.0, korzyści płynące z terapii są wielowymiarowe. W skórze dochodzi do pobudzenia fibroblastów, tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz redukcji stanu zapalnego. Co ważne, AQ Recovery Serum wzbogacone jest także w glikozaminoglikany oraz w proteoglikany. Są to substancje aktywne o właściwościach kojących, łagodzących, nawilżających i ochronnych, które dodatkowo wspierają barierę ochronną skóry.

AQ Recovery Serum przyczynia się do odmłodzenia cery i nadania jej promiennego wyglądu. Zmarszczki ulegają spłyceniu, a skóra staje się dogłębnie nawodniona. Widoczność przebarwień zmniejsza się i obserwuje się wyrównanie kolorytu cery. Co więcej, skóra zyskuje sprężystość, elastyczność i napięcie, co wpływa na  delikatne uniesienie owalu twarzy.

AQ Recovery Serum może być wykorzystywane wspomagająco w terapiach leczenia trądziku pospolitego oraz trądziku różowatego, a także widoczności blizn i rozstępów. Skóra goi się szybciej i jest bardziej odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

Więcej informacji na temat nowych rozwiązań w portfolio zabiegowym znajduje się na stronie internetowej Kliniki Zakrzewscy. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z Recepcją w celu umówienia się na konsultację, w czasie której lekarz lub kosmetolog zaproponuje rozwiązanie dopasowane do oczekiwań Pacjenta i indywidualnych potrzeb skóry.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP