Zdążyć do lata, czyli jakie zabiegi warto już rozpocząć?
10/11/2021

Zdążyć do lata, czyli jakie zabiegi warto już rozpocząć?

Jesień zagościła na dobre nie tylko w naszych kalendarzach, ale także za oknami. I chyba właśnie dlatego, że ze względu na pogodę ukrywamy swoje ciało pod grubszą warstwą ubrań, nieraz zapominamy o tym, że aby cieszyć się gładką skórą i pięknymi kształtami wtedy, kiedy częściej je odsłaniamy, czyli wiosną i latem, o ciało trzeba dbać cały rok.

Lekarze jak mantrę powtarzają, że właśnie jesienią, po słonecznym lecie kontrola znamion u dermatologa powinna stać się rutyną. Oprócz tego warto także zadbać o intensywną regenerację skóry, która była eksponowana na promieniowanie UV, czy zająć się redukcją przebarwień posłonecznych. To jednak nie wszystko, co możemy zrobić, aby zadbać o swoje ciało i skórę jesienią, aby cieszyć się ich rezultatem kolejnego lata. Niektóre zabiegi, takie jak laserowe usuwanie owłosienia czy zabiegi wyszczuplające i modelujące, aby przyniosły zamierzone rezultaty, wymagają wielokrotnego powtarzania w określonych odstępach czasu. W wielu przypadkach końcowe, najbardziej spektakularne efekty zabiegów widoczne są po kilku miesiącach od rozpoczęcia terapii, a czasem po zabiegu należy poczekać zanim wystawimy ciało na słońce, dlatego okres jesienno-zimowy to idealna pora na to, by ją skrupulatnie zaplanować i sumiennie zrealizować. Dzięki temu latem będziemy cieszyć piękną gładką skórą i wymarzoną sylwetką.

Idealnie gładka skóra z Soprano Titanium

Jedwabiście gładka skóra, brak wrastających włosków i podrażnień, komfort i oszczędność czasu… brzmi jak marzenie? To wszystko jest możliwe dzięki Soprano Titanium – wielokrotnie docenianemu w światowych rankingach laserowi do depilacji ciała, który dzięki 3 długościom fali światła (lasera aleksandrytowego, diodowego i neodymowo-yagowego) jest w stanie usuwać włoski każdej grubości, praktycznie w dowolnym kolorze, niezależnie od fototypu skóry. Podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji są nie tylko uciążliwe i bolesne, ale mogą prowadzić do wtórnych nadkażeń i powstania blizn. Depilacja laserowa zapewni Ci spektakularne efekty, dzięki którym zyskasz nie tylko gładką skórę, ale także pewność siebie w każdej sytuacji, eliminację podrażnień i niesamowitą wygodę. Dzięki technologii IN-MOTION™ (ciągłemu ruchowi głowicy), SHR™ (metodzie stopniowego i wybiórczego ogrzewania tkanki) oraz ICE PLUSTM (systemowi chłodzenia), depilacja laserowa z użyciem Soprano Titanium jest skuteczna, bezpieczna, komfortowa i precyzyjna. Depilacja laserowa obejmuje serię zabiegów, najczęściej od 6 do 8, które wykonywane są w odstępach od 4 do 12 tygodni. Zarówno liczba powtórzeń, jak i przerwy między zabiegami określane są indywidualnie w zależności od okolicy poddanej zabiegowi, grubości i koloru włosa, a także od gospodarki hormonalnej. Do miejsc, które są najczęściej depilowane przez Pacjentów, należą łydki i uda, okolice intymne, przedramiona i plecy, ale zabieg można wykonać właściwie na każdej okolicy ciała. Warto zaplanować i rozpocząć laseroterapię już dziś, aby jedwabiście gładką skórą móc cieszyć się, kiedy tylko nadejdą ciepłe dni.

Piękne ciało na lato? Wypróbuj nasze plany terapeutyczne

Niezależnie od tego, czy pragniesz wymodelować sylwetkę, wzmocnić mięśnie, ujędrnić skórę, czy pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej i cellulitu, wiemy, jak Ci pomóc. Nie oferujemy gotowych pakietów zabiegowych, lecz każdy plan terapeutyczny jest personalizowany, w zależności od potrzeb i oczekiwań Pacjenta. Zabiegi można stosować niezależnie, jednak łącząc technologie w autorskich skonsolidowanych terapiach, które tworzone są indywidualnie przez specjalistów w Klinice Zakrzewscy, szybciej osiągniesz dużo lepsze rezultaty. Doświadczony i kompetentny Specjalista z naszej Kliniki przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad, na podstawie którego stworzy propozycję optymalnego programu terapeutycznego, którego celem może być np. zmniejszenie obwodu ud, brzucha i bioder; uniesienie i wyrzeźbienie pośladków, ujędrnienie ramion czy redukcję cellulitu na udach. W zależności od Twoich oczekiwań technologie, parametry zabiegowe i harmonogram zostaną skonfigurowane indywidualnie do Twoich potrzeb. Postępy terapii są ściśle monitorowane i w zależności od efektów, terapia może być modyfikowana w czasie jej trwania. Niektóre zabiegi można wykonywać co kilka dni, inne co kilka tygodni. Liczba zalecanych zabiegów także waha się od kilku do kilkunastu, jeśli więc rozpoczniesz nasz program terapeutyczny już dziś, latem będziesz cieszyć się wymarzoną sylwetką i piękną skórą.


Personalizowane plany terapeutyczne  konfigurowane są w oparciu i pięć technologii:

Schwarzy czyli skoncentrowana stymulacja magnetyczna w służbie pięknej sylwetki”, wyzwala silne skurcze mięśni, nieosiągalne podczas standardowych ćwiczeń i tym samym pozwala na bezinwazyjne i komfortowe zbudowanie, wzmocnienie lub zarysowanie mięśni, w zależności od Twoich preferencji. Schwarzy pomoże Ci wyrzeźbić ramiona, podnieść i zaokrąglić pośladki, wzmocnić i wymodelować uda, a także wyszczuplić brzuch i zarysować na nim widoczne mięśnie. Dzięki zabiegom z użyciem Schwarzy poprawisz także ogólną jakość zdrowia.


Onda – to innowacyjna platforma zabiegowa wykorzystująca opatentowane fale Coolwaves, które redukują tkankę tłuszczową, dzięki zdolności do rozbijania komórek tłuszczowych. Efektem zabiegu jest wyszczuplenie i wymodelowanie wybranej części ciała oraz zmniejszenie jej obwodu. Zabieg Onda poprawia również kondycję skóry, ponieważ fale Coolwaves zmniejszają widoczność cellulitu i ujędrniają skórę poprzez rozpuszczenie zwłókniałego  kolagenu, obkurczenie włókien kolagenowych i stymulację produkcji nowych. Zabieg jest komfortowy, bezpieczny i bezinwazyjny.


Accent Prime, dzięki przełomowej technologii łączącej falę ultradźwiękową z falą radiową unipolarną o najwyższej dostępnej na rynku częstotliwości, dedykowany jest ujędrnianiu skóry i modelowaniu sylwetki. Fala radiowa remodeluje skórę, tak, aby stała się ona gładka, zagęszczona i bardziej elastyczna, natomiast fala ultradźwiękowa widocznie wyszczupla wybrane okolice ciała poprzez bezpieczne i kontrolowane rozbijanie komórek tłuszczowych. Po serii zabiegów z wykorzystaniem platformy Accent Prime zauważysz widoczną poprawę jakości skóry i docenisz jej działanie w zakresie modelowania i wysmuklenia wybranych obszarów ciała. Zabieg jest bezbolesny i komfortowy, nie wymaga także okresu rekonwalescencji.


Endermologie LPG Alliance to technologia oparta na intensywnym masażu wykonanym dzięki pionierskiej i innowacyjnej głowicy wyposażonej w rolkę i zmotoryzowaną klapkę. Ten podciśnieniowy masaż o kontrolowanym natężeniu sprawia, że uzyskuje się efekt wielowymiarowej penetracji tkanki, która przekłada się na rezultaty w 3 obszarach. Po pierwsze modeluje kształty sylwetki, dzięki stymulowaniu metabolizmu komórek tłuszczowych, co prowadzi do rozbicia i uwolnienia znajdujących się w nich kwasów tłuszczowych. W konsekwencji komórki tłuszczowe zmniejszają swoje rozmiary. Po drugie redukuje cellulit. Intensywny masaż prowadzi do rozbicia nagromadzonych miejscowo złogów tłuszczu i prawidłowego uszeregowania komórek tłuszczowych w przegrodach międzykomorowych. Efektem jest wygładzenie nierówności na skórze. Dodatkowo intensywne działanie drenujące masażu usuwa obrzęki i opuchliznę. Po trzecie poprawia napięcie i jędrność skóry, ponieważ masaż pobudza tkanki do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, jak również stymuluje fibroblasty, które stanowią “rusztowanie” dla gładkiej skóry. Zabieg jest nie tylko bezinwazyjny i bezpieczny, ale także bardzo komfortowy.


Fala Uderzeniowa Storz Medical, czyli pogromca nawet bardzo zaawansowanego cellulitu (III i IV stopnia), wykorzystuje falę akustyczną oraz wibracyjną, które intensywnie oddziałują na tkanki. Masaż specjalną głowicą jest komfortowy, bezpieczny oraz bezinwazyjny i przyczynia się do poprawy metabolizmu, poprawy krążenia limfatycznego, wytwarzania nowych naczyń krwionośnych, elastyny i włókien kolagenowych. Dzięki temu Fala Uderzeniowa Storz Medical redukuje oporny cellulit, zmniejsza tkankę tłuszczową i obwód wybranych partii ciała, a także poprawia gęstość, koloryt i napięcie skóry.


Leczenie blizn laserem Discovery Pico Plus

Choć niektórzy twierdzą, że blizny mogą dodawać charakteru, zazwyczaj wolimy się ich pozbyć, zwłaszcza jeśli są umiejscowione w widocznych miejscach i są pamiątką po chorobie lub przypominają nam o wydarzeniach, o których wolelibyśmy zapomnieć. Jak poprawić wygląd blizny skutecznie i bezpiecznie? To proste! Z użyciem lasera pikosekundowego Discovery Pico Plus, najpotężniejszego urządzenia tego typu na rynku. Laser Discovery Pico Plus wyraźnie zmniejsza widoczność blizn potrądzikowych, pooperacyjnych i pooparzeniowych na wszystkich partiach ciała. Jego skuteczność opiera się na kombinacji innowacyjnych technologii – ultrakrótkiego impulsu, połączenia trzech długości fal oraz ogromnej mocy. Te właściwości przekładają się na bezpieczeństwo zabiegu, jego precyzję, szybkość oraz wysoki komfort Pacjenta. Laser Discovery Pico Plus redukuje blizny, zaburzając metabolizm kolagenu (głównego budulca blizn) i sukcesywnie niszcząc tkanki bliznowate poprzez kontrolowane i precyzyjne mikrouszkodzenie skóry wysoką temperaturą. W rezultacie tkanki zaczynają się regenerować i goić, a w miejscu blizny odbudowuje się zdrowa skóra. Plan terapii ustalany jest indywidualnie w zależności od ilości i wielkości blizn, jednak najczęściej zalecane jest wykonanie od 3 do 5 zabiegów w 3-4 tygodniowych odstępach. Oznacza to, że jeśli rozpoczniesz terapię Discovery Pico Plus już teraz, latem nie będziesz już pamiętać o swoich bliznach.

Zmiany skórne? Pożegnaj je z laserem Alma Pixel CO2

Znamiona, wirusowe zmiany skórne oraz zmiany nowotworowe łagodne, choć zazwyczaj nie stanowią zagrożenia dla życia, są często usuwane ze względów estetycznych i praktycznych (mogą zaczepiać się o ubrania czy biżuterię). Wśród wielu zmian skórnych można wymienić te, z którymi Pacjenci zgłaszają się najczęściej: prosaki, włókniaki, kępki żółte, kaszaki, brodawki łojotokowe i wirusowe czy tłuszczaki. Ważne, aby zmian skórnych nie bagatelizować, nie diagnozować samodzielnie, pamiętać o profilaktyce przeciwnowotworowej oraz konsultować swoje znamiona z doświadczonym dermatologiem przynajmniej raz w roku (jesień jest idealnym czasem na wizytę kontrolną). Jak więc pozbyć się tych uciążliwych zmian? Za pomocą lasera frakcyjnego Alma Pixel CO2, który jest urządzeniem bezpiecznym, skutecznym oraz precyzyjnym. Zabieg, dzięki wysokiej temperaturze lasera, jest sterylny i bezkrwawy, co przekłada się na jego niską inwazyjność i zminimalizowanie rekonwalescencji praktycznie do zera. Zabieg zawsze wykonywany jest przez doświadczonego dermatologa bądź chirurga. W porównaniu do chirurgicznego usuwania znamion laseroterapia wiąże się ze zdecydowanie mniejszym ryzykiem powstania blizny i pozwala skórze na szybsze gojenie. Warto pamiętać też, że o ile większość zmian jest łagodna, inne, takie jak np. plama soczewicowata, są klasyfikowane jako stan przedrakowy, więc są potencjalnie niebezpieczne. Nowotwory złośliwe skóry także mogą objawiać się dość niewinnie – np. w postaci lekko czerwonego pieprzyka o nierównych brzegach. Z tego względu musimy pamiętać o tym, że wczesna diagnostyka i profilaktyka mogą uratować życie. Okres jesienno-zimowy to idealna pora, by skontrlować swoje znamiona i zmiany skórne po okresie letnim. Jeśli zdecydujesz się na usunięcie zmiany, jesień i zima to idealny moment, by zaplanować zabieg, gdyż minimalizujemy ryzyko ekspozycji obszaru zabiegowego na promieniowanie UV.

Wykorzystaj czas, jaki pozostał Ci do kolejnego sezonu urlopowego i zadbaj o swoje piękne i zdrowie ciało już teraz. Specjaliści z Kliniki Zakrzewscy pomogą Ci określić realistyczne cele zgodne z Twoimi oczekiwaniami, stworzą optymalny harmonogram zabiegów i pomogą Ci go sumiennie zrealizować, aby pełnia efektów była widoczna już za kilka miesięcy.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP