Depilacja miejsc intymnych laserem Soprano Titanium: najczęściej zadawane pytania
12/03/2021 depilacja laserowa

Depilacja miejsc intymnych laserem Soprano Titanium: najczęściej zadawane pytania

W dzisiejszym wpisie udzielimy odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące depilacji laserowej miejsc intymnych – innymi słowy, dowiesz się wszystkiego, o co bałaś/bałeś się zapytać (tak! zabieg jest również przeznaczony dla panów). Temat ten, choć może dotyczyć każdego z nas, jest często pomijany w dyskusjach dotyczących pozbywania się owłosienia - o okolicy bikini często wstydzimy się rozmawiać, a depilacja miejsc intymnych niesłusznie zdaje się być niekomfortowa i krępująca. Specjaliści z Kliniki Zakrzewscy służą wiedzą i radą, chcąc znormalizować depilację laserową tych okolic raz na zawsze. Zebraliśmy pytania, które pacjenci i pacjentki zadają lekarzom i kosmetologom, rozważając zabieg laserem Soprano Titanium.

Jakie korzyści przyniesie mi laserowa depilacja okolic bikini? 

Wrastające włoski, ciągłe podrażnienia, wrażliwa i zmęczona skóra, zacięcia żyletką, ból związany z depilacją woskiem, konieczność stałego powtarzania depilacji… lista zdaje się nie kończyć. Brzmi znajomo? Nic dziwnego – jeśli jesteś osobą, która ceni sobie gładką skórę okolic bikini, zapewne na co dzień zmagasz się z tymi problemami. Tradycyjne sposoby depilacji, choć przynoszą natychmiastowe efekty, dają krótkotrwałe rezultaty. Nawet jeśli stawiasz na naturalny look, włoski w pachwinach potrafią skutecznie zniechęcić do założenia skąpego bikini. Do sezonu urlopowego warto przygotować się już teraz. Dzięki depilacji laserowej zapomnisz o owłosieniu miejsc intymnych raz na zawsze. Twoja skóra odpocznie – oprócz efektu wizualnego - jedwabiście gładkiej skóry, będziesz cieszyć się komfortem, zapomnisz o wrastających włoskach, zaczerwienieniach i bólu. 

Jak działa laser Soprano Titanium i dlaczego warto go wybrać? 

Laser Soprano Titanium to najwyższej klasy urządzenie do depilacji laserowej i manifestacja najnowocześniejszych osiągnięć w tej dziedzinie. Jego potwierdzona klinicznie skuteczność opiera się na zastosowaniu technologii 3D, która łączy trzy długości fal laserowych niszcząc cebulki włosów. Kombinacja lasera aleksandrytowego, diodowego i neodymowo-yagowego pozwala na trwałą i efektywną redukcję owłosienia. Innowacyjna metoda SHR™ pozwala na wykonanie zabiegu bez uszkadzania okolicznych tkanek, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo i niską bolesność. System ICE PLUS™ zapewnia komfort depilacji poprzez nieustanne schładzanie skóry. Dzięki trybowi In-Motion™ czas zabiegu znacząco się skraca, natomiast głowica zabiegowa Quattro 3D umożliwia depilację aż 4 cm2 skóry jednocześnie. Laser Soprano Titanium posiada również pozytywną opinię FDA – jest to wyznacznik najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.

Mam jasną karnację i jasne, cienkie włoski. Czy zabieg jest dla mnie? 

Tak. Do tego typu karnacji i włosów najlepiej sprawdza się zastosowanie lasera aleksandrytowego z falą długości 755nm. Fala w laserze diodowym o długości 810nm poradzi sobie z ciemniejszym i grubszym owłosieniem u osób o jasnej karnacji, natomiast fala 1064nm lasera neodymowo-yagowy usunie włoski bardzo ciemne i grube na skórze o ciemniejszym odcieniu. Jest to właśnie największa zaleta lasera Soprano Titanium – bardzo dobrze radzi sobie z praktycznie każdym typem włosa, niezależnie od jego koloru czy grubości, i sprawdza się na każdym fototypie skóry. 

Należy jednak mieć świadomość, że z założenia jasne włosy trudniej jest usunąć laserem niż włosy ciemne. Wynika to z faktu, że system laserowy oddziałuje na melaninę czyli barwnik zawarty we włosie. Zatem jasne włosy blond czy rude mogą znikać wolniej niż te ciemne. Siwe włosy ze względu na brak melaniny, są “niewidoczne” dla lasera, a zatem tych włosów nie da się usunąć tą metodą.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej? Czy jest krępujący?  

Wieczorem poprzedzającym zabieg, lub w ten sam dzień, należy ogolić  maszynką do golenia obszar, który ma zostać poddany terapii laserem. Po szczegółowym wywiadzie ze specjalistą pacjent zakłada szlafrok i jednorazową bieliznę. Nie należy obawiać się dyskomfortu – personel Kliniki Zakrzewscy zadba o maksimum wygody, tworząc relaksującą atmosferę. Podczas zabiegu można odsłaniać skórę po kawałku, nie ma więc mowy o naruszeniu intymności pacjenta. Na depilowany obszar nakładany jest żel i specjalista przystępuje do depilacji, przykładając głowicę lasera Soprano Titanium do skóry. Dzięki systemowi chłodzenia ICE ciepło wydzielane przez urządzenie jest zminimalizowane, jeśli jednak pacjent odczuwa dyskomfort, osoba wykonująca zabieg zrobi przerwę, aby dodatkowo schłodzić skórę. W trakcie zabiegu laser wytwarza ciepło, które niszczy cebulki włosowe. Co ważne, zabieg jest niezwykle krótki – trwa zaledwie kilka minut.

Czy istnieje możliwość pozostawienia części włosów?  

Oczywiście, wszystko zależy od preferencji pacjenta. Można zdecydować się na całkowite usunięcie owłosienia w miejscu intymnym. Zabieg obejmuje wtedy wzgórek, pachwiny, wargi sromowe i okolice międzypośladkową, a przypadku panów, zamiast warg sromowych –mosznę. Przy tak zwanej depilacji głębokiej (brazylijskiej) na wzgórku łonowym zostawia się paseczek włosów. Inną opcją jest depilacja płytka (francuska) – owłosienie zostaje wyeliminowane tylko z linii bielizny, a na wzgórku włosy kształtuje się w trójkąt lub prostokąt. Wzgórek łonowy oraz pachwiny najczęściej depiluje się techniką In-Motion™, podczas której głowica lasera płynnie przesuwa się po skórze lub techniką stemplowania, czyli przykładania głowicy miejsce po miejscu. Stemplowanie stosuje się również, kiedy depilujemy trudniej dostępne okolice.

Ile zabiegów muszę wykonać, aby pozbyć się owłosienia raz na zawsze?  

Jest to kwestia indywidualna, ponieważ zależy od rodzaju włosów i ich obecnego etapu wzrostu. Najczęściej potrzebne jest od 8 do 10 zabiegów, powtarzanych w odstępach od 6 do 8 tygodni. Z tego względu cały proces może trwać kilka miesięcy. Podczas każdego zabiegu laser niszczy cebulki tylko tych włosów, które są w fazie wzrostu (anagenu). Zazwyczaj jest to od 10 do 30% włosów obszaru zabiegowego. Jeśli włos znajduje się w fazie telogenu lub katagenu, zniszczenie jego cebulki jest nietrwałe i owłosienie powraca. Z tego względu, aby uzyskać trwałe efekty, zabieg musi zostać wykonany kilkukrotnie. Po zakończeniu terapii warto wykonać zabieg przypominający raz w roku, ponieważ pojedyncze włosy mogą odrastać, co jest związane z działaniem naszego układu hormonalnego. Włosy zaczynają wypadać do 3 tygodni od pierwszej laseroterapii i w zależności od potrzeb, można usuwać owłosienie z okolic intymnych między zabiegami. Najbardziej wskazaną metodą jest golenie.  Ważne jest, aby nie stosować metod mechanicznych (pęsety, depilatora czy wosku).

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu? Czy miesiączka wyklucza depilację laserową?

Na początku wizyty wykluczamy wszelkie przeciwwskazania do zabiegu takie jak ciąża, nowotwory, epilepsja, choroby tkanki łącznej czy choroby zakaźne. Niestety depilacji nie mogą poddać się także pacjenci stosujący terapie retinoidami miejscowymi i doustnymi, przyjmujący substancje fotouczulające, zioła czy niektóre antybiotyki. Świeżo opalona skóra również wyklucza wykonanie depilacji, dlatego warto zrezygnować z opalania i samoopalaczy przed wizytą w klinice. Miesiączka nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu – przed planowaną terapią wystarczy zaaplikować tampon lub przesunąć wizytę o kilka dni, dla maksymalnego komfortu.

Czy skóra po zabiegu wymaga specjalnego traktowania?

Tak, skóra po zabiegu może być podrażniona i zaczerwieniona, co jest naturalnym objawem, jednak rekonwalescencja po zabiegu nie jest konieczna i pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności. Należy jednak pamiętać o tym, aby traktować obszar poddany depilacji delikatnie. Około 3-4 tygodnie po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce. Warto nosić lekką, przewiewną bieliznę wykonaną z naturalnych materiałów (bawełna). Przez kilka dni po laseroterapii należy unikać basenu, sauny, jacuzzi oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Do mycia okolicy intymnej zaleca się używania delikatnych płynów i żeli, a do jej osuszania – miękkiego, czystego materiału zamiast szorstkiego ręcznika. Czasem po zabiegu może dojść do pojawienia się krost (wrastających włosów), ale jest to stan przejściowy i po wykonaniu całej serii zabiegów problem już nie powinien się powtarzać. 

Specjalista wykonujący zabieg poinformuje Cię o wszystkich niezbędnych zaleceniach oraz zaproponuje kosmetyk łagodzący.

Depilacja laserowa z wykorzystaniem Soprano Titanium pozwoli Ci nie tylko na pozbycie się niechcianego owłosienia, ale zapewni komfort i dobre samopoczucie. Jest to rozwiązanie bezpieczne i skuteczne i z tego względu nieustannie zyskuje na popularności. Jeśli chcesz zapomnieć o wrastających włoskach, podrażnieniach i bólu, umów się na zabieg już dziś. Specjaliści z Kliniki Zakrzewscy zapewnią Ci nie tylko profesjonalną opiekę, ale także maksymalny komfort zabiegu.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP