Schwarzy – intensywna stymulacja mięśni sposobem na wymarzoną sylwetkę

Schwarzy – intensywna stymulacja mięśni sposobem na wymarzoną sylwetkę

Nie od dziś wiadomo, że zdrowe ciało to piękne ciało. Dla każdego z nas to pojęcie oznacza co innego – niektórzy marzą o smukłej i szczupłej sylwetce, inni o wyraźnie rozbudowanych mięśniach, jeszcze inni o napiętej, jędrnej skórze. Z całą pewnością można stwierdzić, że każdy chce czuć się dobrze we własnym ciele i zachować je w zdrowiu jak najdłużej. Aby to osiągnąć, trzeba podejść do tej kwestii holistycznie. Co to oznacza? Już wyjaśniamy.

Punkt pierwszy: DIETA

Zbilansowana dieta jest podstawą w utrzymaniu zdrowego i pięknego ciała. Plan dietetyczny powinien być indywidualnie dopasowany do naszego trybu życia, intensywności i częstotliwości wysiłku fizycznego. Słyszymy o tym nieustannie, jednak często o tym zapominamy. Niestety cukier, słone przekąski i wysoko przetworzona żywność nie są naszymi sprzymierzeńcami. Planując sposób odżywiania, warto kierować się rozsądkiem i wybierać świeże, naturalne i lekkostrawne produkty. Pamiętajmy, że zdrowa dieta ma na celu przede wszystkim zapewnienie nam zdrowia – piękne ciało to tylko „skutek uboczny”!

Punkt drugi: AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Aktywność fizyczna jest nieodzownym elementem zdrowego trybu życia i zachowania ciała w dobrej formie. W zależności od wyznaczonego celu możemy skupić się na redukcji tkanki tłuszczowej, wzmocnieniu ciała bez przyrostu masy mięśniowej lub rozbudowie muskulatury. Zarówno dieta, jak i trening, powinny być dobrane do naszych indywidualnych potrzeb, uwzględniając stan zdrowia, rodzaj pracy zawodowej i preferencje sportowe. W dobraniu planu idealnego pomogą nam specjaliści – dietetycy, trenerzy personalni i fizjoterapeuci. Warto pamiętać o tym, że kluczem do sukcesu jest motywacja i chęć zmiany swoich nawyków na lepsze.

Punkt trzeci: MAŁA POMOC

Droga do osiągnięcia pięknego i zdrowego ciała jest niestety długa. Wymaga z naszej strony zaangażowania, dyscypliny oraz cierpliwości, a na trwałe efekty trzeba poczekać. Warto więc wspomóc się zabiegami, które sprawią, że realizacja naszych celów stanie się szybsza, prostsza i przyjemniejsza. Dzięki osiągnięciom dzisiejszej medycyny estetycznej możemy skorzystać z zabiegów:

 • redukujących tkankę tłuszczową:
  - poprzez uszkodzenie komórek tłuszczowych (np. mikrofalami – prądami elektromagnetycznymi wysokiej częstotliwości, ultradźwiękami czy kriolipolizą)
  - poprzez zmniejszenie wielkości komórek tłuszczowych (endermologia, fala uderzeniowa, radiofrekwencja)
 • mobilizujących tkanki do działania (endermologia, fala uderzeniowa)
 • przyspieszających procesy metaboliczne (masaż limfatyczny, endermologia, fala uderzeniowa)
 • poprawiających napięcie skóry (radiofrekwencja, endermologia)
 • stymulujących tkankę mięśniową (skoncentrowana stymulacja magnetyczna – pole elektromagnetyczne)

Czy mimo restrykcyjnie przestrzeganej diety, litrów potu wylanych na siłowni i poświęceń nie jesteś w stanie uzyskać zadowalających efektów? Nie znaczy to, że musisz porzucić swoje marzenia. Co polecamy? Schwarzy! Dzięki temu urządzeniu wykonasz intensywny trening… leżąc! Niektóre partie ciała są szczególnie niepodatne na dietę i ćwiczenia – często zależy to od genów czy schorzeń, na które cierpimy.

Schwarzy pomoże Ci dokładnie w tym, czego potrzebujesz – marzysz o idealnie zarysowanym i płaskim brzuchu, podniesionych i krągłych pośladkach, jędrnych ramionach i udach oraz napiętej skórze? A może chcesz rozbudować masę mięśniową i wzmocnić swoje ciało? Dzięki skoncentrowanej stymulacji magnetycznej z wykorzystaniem Schwarzy osiągniesz swoje cele.

Urządzeniem Schwarzy możemy pracować w okolicy:

 • ramion, by wyrzeźbić i zbudować biceps (mięsień dwugłowy ramienia), który podkreśli prawdziwie męskie ramiona lub triceps (mięsień trójgłowy ramienia), dzięki któremu „pelikany” nie pojawiają się na kobiecych ramionach.
 • pośladków (mięśnie: pośladkowy wielki, mniejszy i środkowy), by podnieść pośladki oraz je zaokrąglić, dzięki czemu linia bioder stanie się również bardziej wymodelowana.
 • ud, wzmacniając i modelując wewnętrzną, tylną czy przednią stronę ud (m. in. możemy oddziaływać na mięsień czworogłowy uda wpływając na stabilizację stawu kolanowego)
 • brzucha, praca mięśnia prostego brzucha zarysuje „kaloryfer”, a dzięki aktywacji mięśnia poprzecznego brzucha uzyskamy efekt  płaskiego brzucha oraz zadziałamy stabilizująco na odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

Brzmi świetnie, ale jak to właściwie działa?

Schwarzy zawdzięcza swój fenomen przełomowej technologii FMS – Focused Magnetic Stimulation (Skoncentrowana stymulacja magnetyczna), która wyzwala silne skurcze mięśni, nieosiągalne podczas standardowych ćwiczeń. Schwarzy wyposażone jest w elektrody, które dopasowują się do części ciała poddawanej zabiegowi. Zastosowanie optymalnej mocy 2,5 tesli, czyni z Schwarzy najsilniejsze urządzenie na rynku. Mięśnie, także te położone bardzo głęboko, zostają pobudzone do pracy w trakcie zabiegu. W efekcie zwiększa się objętość włókien mięśniowych (hipertrofia) i ich liczba (hiperplazja). Działanie stymulujące motoneurony (neurony ruchowe) do supramaksymalnego napięcia mięśni prowadzi do zwiększenia ich siły, masy (zarysowania/wyrzeźbienia/kształtowania mięśni), redukcji lokalnej tkanki tłuszczowej oraz napięcia skóry w okolicy zabiegowej. Supramaksymalne napięcie mięśni jest możliwe do uzyskania tylko podczas tak intensywnego (a jednocześnie nieinwazyjnego!) zabiegu. W konsekwencji zabieg wpływa na zmniejszenie wielkości adipocytów (komórek tłuszczowych) – mięśnie uwydatniają się pod naszą skórą, a zbędna tkanka tłuszczowa zostaje zredukowana.

Ciało wyrzeźbione przez Michała Anioła Schwarzy!

Schwarzy to idealne rozwiązanie dla osób, które nie potrafią wyrzeźbić mięśni standardowymi ćwiczeniami na siłowni, ale także dla tych, którzy nie przepadają za intensywnym wysiłkiem fizycznym. Sprawdzi się również u osób, które dążą do wysmuklenia i wyszczuplenia sylwetki oraz ujędrnienia i napięcia skóry. W zależności od wcześniej dobranego planu (aerobowego, napinającego oraz zwiększającego objętość mięśni) po serii zabiegów można liczyć na widoczne efekty:

 • zarysowanie i uwypuklenie mięśni
 • przyrost tkanki mięśniowej
 • redukcja tkanki tłuszczowej
 • ogólne wysmuklenie sylwetki
 • wymodelowanie ciała
 • pobudzenie metabolizmu
 • podniesienie i zaokrąglenie pośladków
 • wzmocnienie mięśni
 • napięcie i ujędrnienie skóry
 • zmniejszenie ryzyka zachorowania na wiele chorób, w tym cukrzycę typu 2, nadciśnienie tętnicze, choroby serca.

Należy pamiętać, że wypracowane mięśnie nie będą widoczne, jeżeli warstwa tłuszczu będzie je przysłaniać. Najlepsze efekty osiągniemy dzięki połączeniu diety o ujemnym bilansie kalorycznym z zabiegami redukującymi tkankę tłuszczową. Redukcja tkanki tłuszczowej może nastąpić w wyniku :

 • uszkodzenia adipocytów (komórek tłuszczowych) mikrofalami (ONDA) czy ultradźwiękami (Accent Prime)
 • zmniejszenia  rozmiarów adipocytów (endermologia, fala uderzeniowa, radiofrekwencja).

Schwarzy – Twój osobisty trener personalny

Dlaczego Schwarzy może zastąpić trenera personalnego? Powodów jest kilka. Po pierwsze, zabieg z użyciem tego urządzenia jest o wiele skuteczniejszy, przyjemniejszy i szybszy niż standardowy trening. Po drugie, metoda ta jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna – możesz zapomnieć o jakichkolwiek kontuzjach! Co więcej, Schwarzy jest niezwykle precyzyjny. Oznacza to, że możesz trenować dowolnie wybraną część ciała. To jednak nie wszystko – bezdotykowa technologia gwarantuje komfort zabiegu. Czego chcieć więcej?

Jak widać, spektakularne efekty są na wyciągnięcie ręki! Wydobądź piękno i siłę swojego ciała już dziś, a Twój organizm Ci za to podziękuje. Serdecznie zapraszamy na zabiegi stymulacji mięśni urządzeniem Schwarzy renomowanej marki Deka.

Sprawdź również, jak wygląda zabieg modelowania sylwetki za pomocą urządzenia Accent Prime


Umów wizytę


Wyślij wiadomość

 

TOP