Opadające policzki

Opadające policzki są jedną z najbardziej charakterystycznych oznak starzenia się skóry.  Wraz z wiekiem nasza skóra traci gęstość i staje się bardziej wiotka, co powoduje, że zanikają proporcje tzw. odwróconego trójkąta charakterystyczne dla młodych twarzy. Opadające policzki sprawiają, że twarz staje się mniej atrakcyjna, nabiera smutnego i zmęczonego wyrazu, a struktura linii na granicy twarzy i szyi ulega zaburzeniu.

Dlaczego policzki opadają z wiekiem?

Z biegiem czasu na twarzy zachodzi wiele zmian spowodowanych procesem starzenia się organizmu. Po przekroczeniu trzydziestego roku życia znacznej redukcji ulega tkanka tłuszczowa pod skórą, przez co twarz wydaje się szczuplejsza i bardziej „dorosła”. Jednocześnie rozpadowi ulegają zgromadzone pod skórą kolagen i elastyna powodując, że skóra staje się luźna, opada i ostatecznie wiotczeje. Proces ten pogłębia się w kolejnych latach życia.

Poziom kolagenu i elastyny w skórze właściwej zmniejsza się także pod wpływem takich czynników jak: ekspozycja skóry na promieniowanie UV, zanieczyszczenia środowiska, dym papierosowy, nieprawidłowa dieta czy nadmierne spożywanie alkoholu. Policzki mogą opaść także w wyniku szybkiej utraty wagi.

Zabiegi napinające skórę

Istnieje wiele zabiegów wpływających na napięcie skóry w okolicach szczęki i policzków. Do najczęściej stosowanych nieinwazyjnych terapii poprawy jędrności skóry należą te z wykorzystaniem ultradźwięków oraz lasera. Inne metody to małoinwazyjne terapie takie jak: radiofrekwencja mikroigłowa, lifting laserowy, mezoterapia igłowa czy lifting wolumetryczny.

Kto może poddać się małoinwazyjnym terapiom poprawy jędrności skóry twarzy?

Większość osób może poddać się małoinwazyjnemu zabiegowi poprawy napięcia skóry. Najlepsze efekty uzyskują osoby, które:

  • mają prawidłową wagę ciała
  • zdrowo się odżywiają
  • nie palą papierosów
  • chronią skórę przed promieniami słonecznymi i unikają solariów
  • mają skórę z niewielkimi oznakami zwiotczenia.

Kwalifikację do zabiegów trzeba jednak zawsze omówić z doświadczonym lekarzem.

Przeciwskazaniami do poddania się małoinwazyjnej terapii poprawy napięcia skóry policzków są:

  • ciąża
  • infekcja skóry
  • niektóre leki.

Zabiegi podnoszące opadłe policzki poprzedza konsultacja lekarska. W czasie konsultacji lekarz zapoznaje się z oczekiwaniami pacjenta odnośnie stanu jego skóry oraz wspólnie z nim ustala plan i zakres zabiegów koniecznych do uzyskania satysfakcjonujących efektów

Więcej na temat zabiegów:


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP