Biostymulacja skóry przy użyciu preparatu Nucleofill
04/11/2020

Biostymulacja skóry przy użyciu preparatu Nucleofill

Nucleofill – naukowo potwierdzona metoda biostymulacji skóry. Rozmowa z ekspertem:

Dziś na temat biostymulacji skóry innowacyjnym preparatem Nucleofill rozmawiamy z dr n. med. Magdaleną Stokowacką-Zakrzewską – współzałożycielem Kliniki Zakrzewscy, specjalistą w zakresie medycyny estetycznej anti-ageing.

Nucleofill to preparat przeznaczony do biostymulacji skóry. Co właściwie oznacza to pojęcie?

MS-Z: Biostymulacja skóry to jeden z trendów dzisiejszej medycyny estetycznej, co bardzo mnie cieszy – pozwala na uzyskanie widocznych rezultatów bez efektu przerysowania i sztuczności. Jak wskazuje nazwa, biostymulacja ma na celu stymulację skóry, czyli pobudzenie jej do samodzielnego działania. Dzięki biostymulacji odpowiednimi preparatami skóra regeneruje się długo po zakończeniu zabiegu, a wynika to z tego, że wytwarza się w niej naturalny kolagen typu pierwszego, elastyna, białka i glikoproteiny. Niepodważalną zaletą biostymulacji jest fakt, że jest ona mało inwazyjna i „uczy” naszą skórę regeneracji, a także to, że nie ma mowy o jakimkolwiek efekcie maski.

Czy tak właśnie działa Nucleofill?

MS-Z: Dokładnie tak, choć ma jeszcze więcej zalet, ponieważ działa na trzech poziomach, ale o tym za chwilę. Nucleofill zawiera naturalne polinukleotydy, których działanie biostymulujące zostało udowodnione naukowo. Składniki aktywne pobudzają skórę do produkcji wcześniej wspomnianej elastyny, kolagenu, białek i glikoprotein.  Dzięki nim cera staje się napięta, zregenerowana, zagęszczona i uniesiona – to pierwszy poziom działania preparatu. Ale tak jak mówiłam, to nie wszystko – polinukleotydy zatrzymują w skórze wodę, prowadząc do jej maksymalnego nawilżenia – to poziom drugi. Trzeci poziom działania Nucleofillu to zdolność do niszczenia wolnych rodników – preparat ma więc właściwości antyoksydacyjne. Mówiąc inaczej, dzięki Nucleofillowi uzyskujemy lifting na poziomie komórkowym.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi z użyciem Nucleofillu?

MS-Z: Zabieg można wykonywać niezależnie od wieku i rodzaju cery, profilaktycznie lub jako zabieg poprawiający kondycję skóry, a także w ramach terapii anti-ageing. Jest przeznaczony dla wszystkich osób z oznakami starzenia się skóry oraz dla tych, którzy zauważyli pogorszenie stanu cery w związku z działaniem czynników zewnętrznych takich jak słońce, wiatr, mróz czy zanieczyszczenie powietrza. Nucleofill doskonale sprawdza się w przypadku skóry, która utraciła jędrność, stała się poszarzała, sucha, wiotka, pojawiły się na niej zmarszczki i przebarwienia. Innymi słowy, Nucleofill jest dla każdego, kto pragnie poprawić jakość swojej skóry, zarówno na twarzy, jak i na szyi i dekolcie.

Jak wygląda lifting z użyciem Nucleofillu?

MS-Z: Przed zabiegiem skóra jest dokładnie oczyszczana, a samą procedurę wykonuje się z pomocą igły lub kaniuli. Preparat wprowadzany jest pod skórę w specjalnie wyznaczonych miejscach. Pacjent może odczuwać delikatne mrowienie, jednak zabieg nie jest bolesny. Dzięki optymalnej strukturze i lepkości Nucleofill rozprowadza się w skórze łatwo i równomiernie. Zabieg trwa około 30 minut, a bezpośrednio po nim pacjent może wrócić do codziennych czynności. Zdarza się, że na twarzy pojawia się bardzo delikatny obrzęk lub siniak, jednak te objawy są naturalne i ustępują samoczynnie.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

MS-Z: Dzięki Nucleofillowi skóra zostaje wprowadzona w proces biostymulacji – nie widzimy tego procesu gołym okiem, widzimy natomiast jego efekty. Jednym z nich jest naturalny lifting twarzy – cera staje się napięta, zagęszczona, elastyczna i zrewitalizowana, drobne zmarszczki wygładzają się, a skóra nabiera młodzieńczego wyglądu, podobnie jak owal twarzy. Poprzez działanie antyoksydacyjne Nucleofill niszczy wolne rodniki odpowiedzialne, między innymi, za szybsze starzenie się komórek organizmu – dzięki temu skóra odzyskuje blask, wygładza się, a jej koloryt staje się równomierny. Jednym z poziomów działania preparatu to dogłębne nawilżenie skóry, dzięki któremu cera staje się nawodniona i odświeżona. Co ważne, zabieg to tylko początek dobroczynnych zmian, które zachodzą w skórze. Jak już mówiłam, dzięki działaniu biostymulującemu Nucleofill „uczy” skórę samodzielnej regeneracji. Pacjenci bardzo doceniają wyraźny, ale naturalny efekt uzyskany poprzez zabiegi z użyciem Nucleofillu.

Jak często należy powtarzać zabieg?

MS-Z: Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak aby wydobyć maksimum możliwości, które oferuje nam Nucleofill, zalecam powtarzanie liftingu w serii 4 zabiegów co 2-4 tygodnie. W zależności od indywidualnych predyspozycji efekty mogą utrzymywać się od kilku, do nawet kilkudziesięciu miesięcy.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

MS-Z: Niekwestionowaną zaletą Nucleofillu jest fakt, że jest to substancja naturalna, niewykazująca właściwości uczulających, dzięki czemu jest odpowiednia dla większości pacjentów. Niestety jak w przypadku każdego zabiegu, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Mam tu na myśli pacjentki w ciąży oraz karmiące piersią, osoby chorujące na nowotwory i schorzenia autoimmunologiczne, a także osoby z wirusowymi, bakteryjnymi oraz grzybiczymi infekcjami na obszarze skóry, który miałby zostać poddany zabiegowi.

Dziękuję za rozmowę.


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP