Regeneracja skóry po lecie
22/09/2021

Regeneracja skóry po lecie

Jesień to idealna pora na to, aby zadbać o skórę po okresie letnim. Rozkoszowanie się promieniami słońca, kąpiele w morskiej lub chlorowanej wodzie, spacery w wietrzne dni, choć są tymi aktywnościami, które w lecie kochamy, mogą też negatywnie wpływać na kondycję skóry. Niestety często wraz z nadejściem jesieni zauważamy, że z wakacji przywieźliśmy niechciane pamiątki – przesuszoną i odwodnioną cerę, przebarwienia, popękane naczynka, krostki i wypryski czy drobne zmarszczki spowodowane fotostarzeniem. Po okresie letnim cera często traci na elastyczności, jej koloryt jest nierówny i zauważamy jej wzmożone przetłuszczanie. Warto zatem przyjrzeć się zabiegom, na które zarówno kobiety, jak i mężczyźni, decydują się najczęściej jesienią i zimą, aby zregenerować skórę zmęczoną wakacyjnymi przygodami. Okres jesienno-zimowy, kiedy promieniowanie ultrafioletowe nie jest tak silne jak latem, to doskonały czas na wykonanie serii zabiegów, które długotrwale zregenerują cerę. Przedstawiamy najpopularniejsze i najskuteczniejsze rozwiązania, które sprawią, że Twoja cera odzyska blask, nawilżenie, elastyczność i jednolity koloryt. Wybór najlepszego rozwiązania zależy od wielu czynników, m. in. od wieku, stanu skóry, potrzeb cery i oczekiwań Pacjenta, zatem decyzję o terapii najlepiej podjąć po konsultacji w gabinecie dermatologa lub kosmetologa. 

Jak zregenerować skórę po lecie?

  • Mezoterapia igłowa

Jest to jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod regeneracji skóry po okresie letnim, ponieważ pozwala na dostarczenie skórze dokładnie tych substancji odżywczych, których najbardziej jej brakuje. Lekarz wykonujący zabieg zaproponuje preparat, który będzie najlepiej odpowiadał potrzebom cery i który będzie zawierał silnie działające składniki aktywne, tj.  kwas hialuronowy, który nawilża i ujędrnia cerę przesuszoną od słońca, a także wygładza drobne zmarszczki, powstałe na skutek promieniowania UV; witaminy A, C i E, dzięki którym twarz staje się odmłodzona i promienna; czy też antyoksydanty, które „wymiatają” ze skóry wolne rodniki powstałe na skutek negatywnego działania słońca i zanieczyszczeń. Mezoterapia przyczynia się także do poprawy krążenia, redukcji cieni pod oczami i zwiększenia napięcia skóry, ale także stymuluje skórę do samodzielnej regeneracji na dwa sposoby. Po pierwsze, dzięki nakłuwaniu cienką igłą, skóra zostaje pobudzona do autoregeneracji w efekcie ogniskowego gojenia się skóry. Po drugie, substancje aktywne wnikają w głąb skóry, odżywiając ją od wewnątrz. Sam zabieg mezoterapii igłowej to tylko zapoczątkowanie procesu regeneracji skóry, ponieważ nakłuwanie skóry i podane substancje aktywne inicjują, trwający przez kilka kolejnych tygodni, etap zwiększonej produkcji elastyny i kolagenu odpowiedzialnych za młodzieńczy i świeży wygląd twarzy.   

  • Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe Arthrex ACP, podawane w skórę metodą iniekcji, to jedna z najbardziej naturalnych metod regeneracji i odświeżenia cery po lecie. Zabieg sprawdzi się u osób, których skóra twarzy i dekoltu po okresie letnim jest przesuszona, poszarzała i wiotka, a także u tych, u których słońce wpłynęło negatywnie na koloryt cery. Osocze odwirowywane jest bezpośrednio z krwi Pacjenta i nie zawiera żadnych dodatkowych substancji, co sprawia, że zabieg jest całkowicie autologiczny i nie powoduje uczuleń. Wyjątkowość zabiegu Arthrex ACP wynika z wysokiej jakości preparatu. Osocze, dzięki zastosowaniu odpowiedniej wirówki, jest naprawdę “bogate w płytki” – zawiera wysoką ilość płytek i minimalną ilość czerwonych krwinek, co gwarantuje wysoką skuteczność działania. Osocze bogatopłytkowe stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, a czynniki wzrostu naturalnie pobudzają komórki skóry do odnowy. Co więcej, udowodniono, że  wyniku podawania osocza tworzą się sieci nowych naczyń krwionośnych w głębokich warstwach skóry. Jedną z głównych zalet zabiegu Arthrex ACP jest fakt, że podane osocze bogatopłytkowe „uczy” skórę samodzielnej regeneracji oraz odbudowuje macierz pozakomórkową. W wyniku zabiegu zmarszczki są spłycone, koloryt jest wyrównany, a elastyczność, gęstość i struktura skóry ulegają znacznej poprawie. Jest to zabieg stworzony dla zwolenników naturalnych metod, a także dla alergików.

  • Zabieg z wykorzystaniem Juvederm Volite

Juvederm Volite jest preparatem high-tech opracowanym na bazie lekko usieciowanego kwasu hialuronowego. Jest to zabieg idealny dla osób oczekujących natychmiastowych, ale też długotrwałych efektów. Sprawdzi się przede wszystkim u osób, którym lato pozostawiło niechcianą pamiątkę w postaci wysuszonej, zwiotczałej i poszarzałej cery. Zabieg z wykorzystaniem Juvederm Volite, wykonywany techniką mezoterapii, to doskonały sposób na głębokie nawilżenie, regenerację oraz ujędrnienie skóry twarzy, szyi, dłoni i dekoltu. Skuteczność i wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu wynika m. in. z faktu, że kwas hialuronowy jest naturalnie obecny w skórze człowieka, a podając go, uzupełniamy jego niedobory, które występują w konsekwencji starzenia się skóry. Efekty zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego zawartego w Juvederm Volite są widoczne od razu, a ze względu na usieciowanie substancji, utrzymują się dłużej, nawet do 9 miesięcy.

  • Nucleofill

Jest to zabieg idealny na jesień, ponieważ został stworzony przede wszystkim po to, aby zniwelować pogorszenie stanu cery w związku z działaniem czynników zewnętrznych takich jak wiatr, słona woda i słońce. Sprawdzi się więc przede wszystkim u osób, których cera po okresie letnim utraciła nawilżenie, elastyczność i blask. Nucleofill to stymulator tkankowy naturalnego pochodzenia, który zapewnia widoczny, choć naturalny efekt liftingujący. Spłyca zmarszczki, zagęszcza skórę, niweluje cienie pod oczami, ma działanie antyoksydacyjne (a więc spowalnia proces starzenia się skóry) oraz wzmacnia naczynia krwionośne, poprawiając tym samym koloryt cery. Polinukleotydy zawarte w preparacie zatrzymują w skórze wodę, prowadząc do jej maksymalnego nawilżenia. Dzięki biostymulacji skóry jej komórki regenerują się długo po zakończeniu zabiegu, ponieważ zabieg inicjuje proces wytwarzania się w skórze naturalnego kolagenu typu pierwszego, elastyny, białka i glikoprotein. Zabieg wykonuje się metodą mezoterapii, czyli wstrzykiwania preparatu Nucleofill w głąb skóry. Skuteczność zabiegu została potwierdzona naukowo.

  • Dermapen 4.0

Dermapen 4.0 to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań, dzięki któremu możliwe jest wykonanie niezliczonej liczby mikronakłuć pobudzających skórę do regeneracji i wprowadzenie w jej głąb silnie działających substancji aktywnych zawartych w dedykowanych zabiegowi koktajlach. Po okresie letnim Dermapen 4.0 świetnie rozprawi się z przebarwieniami posłonecznymi,  melasmą oraz efektami fotostarzenia wywołanymi promieniowaniem UV, tj. płytkimi zmarszczkami oraz wiotką skórą pozbawioną witalności i blasku. Efektem zabiegu Dermapen 4.0 jest głęboka przebudowa skóry, która rozpoczyna się w wyniku powstałych w skórze mikrourazów aktywujących fizjologiczną zdolność komórek do samodzielnej regeneracji. Dermapen 4.0 pozwala na dogłębne nawilżenie, odmłodzenie, ujędrnienie i napięcie skóry na twarzy i dekolcie oraz poprawę jej ogólnej kondycji oraz kolorytu. To jednak nie wszystko – skuteczność zabiegu potwierdzona jest badaniami klinicznymi. Dzięki temu, że składniki aktywne zawarte w koktajlach dobierane są indywidualnie do potrzeb Pacjenta, specjalista wykonujuący zabieg może dopasować ich działanie do konkretnych problemów.

  • Zabiegi „hydorobalance”

Mianem zabiegów „hydrobalance” określa się procedury mające na celu przywrócenie skórze dogłębnego nawilżenia. Jest to ważne szczególnie po okresie letnim, gdy skóra na twarzy jest przesuszona przez promieniowanie UV, morską wodę i wiatr. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów tego typu jest zabieg wykonywany metodą iniekcji z wykorzystaniem preparatu Hydro Deluxe. Jego działanie opiera się na innowacyjnym połączeniu usieciowanego i nieusieciowanego kwasu hialuronowego w unikatowym preparacie, który dzięki temu posiada zalety obu typów tej wyjątkowej substancji. Dodatkowo preparat wzbogacony jest aminokwasami i zawiera domieszkę 0,01% hydroksyapatytu wapnia, co znacznie wpływa na trwałość rezultatów. Dzięki tej wyjątkowej kompozycji składników Hydro Deluxe pozwala na uzyskanie świetnych efektów regeneracyjnych w trzech obszarach – dogłębnego nawilżenia, zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, (które odpowiedzialne są za młodzieńczy i wypoczęty wygląd), a także ujędrnienia skóry.

  • Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne mają na celu usunięcie warstwy rogowej naskórka poprzez jej penetrację odpowiednio dobranym kwasem. Wraz z nadejściem jesieni peelingi chemiczne cieszą się szczególnie dużą popularnością wśród osób, które po okresie letnim zauważają u siebie przebarwienia posłoneczne i melasmę, a także wśród osób z trądzikiem pospolitym, którego objawy często nasilają się z końcem lata. Peelingi z kwasem glikolowym oraz z kwasem mlekowym mają na celu wyrównanie kolorytu cery i rozjaśnienie przebarwień. W leczeniu trądziku specjaliści proponują różne typy peelingów, dostosowane do zaawansowania zmian skórnych. Dzięki efektowi kontrolowanego złuszczania naskórka i intensywnie działającym składnikom aktywnym peelingi chemiczne zwężają rozszerzone pory, zwalczają zaskórniki i redukują przetłuszczanie się cery, dogłębnie ją oczyszczając. To jednak nie wszystkie pozytywne efekty działania peelingów chemicznych – dzięki temu, że penetrują one skórę na różnych poziomach, pobudzają ją do regeneracji i odbudowy, sprzyjając nawilżeniu cery suchej i niwelując drobne zmarszczki.

  • Hydrafacial

Kombinacja dogłębnego oczyszczenia skóry wraz z aplikacją dobranych do potrzeb cery pielęgnacyjnych składników aktywnych to rozwiązanie, które przywraca skórze blask, elastyczność i zdrowy wygląd, a zatem może, a wręcz powinno być wykonywane regularnie niezależnie od pory roku. Jednak jesienią, kiedy skóra ma nierówny koloryt, stała się problematyczna przez zwiększone wydzielanie sebum lub jest szorstka i przesuszona, dobrym rozwiązaniem może być zabieg HydraFacial. To bezinwazyjny peeling wodny, dzięki któremu skóra w 3-etapowym procesie dogłębnego oczyszczania zostaje pozbawiona sebum, zaskórników i zanieczyszczeń, a rogowa warstwa naskórka zostaje złuszczona. Po dokładnym oczyszczeniu cery następuje faza infuzji, która ma na celu nasycenie skóry substancjami antyoksydacyjnymi, rozjaśniającymi, rewitalizującymi i kojącymi zawartymi w wysokoskoncentrowanych preparatach dobieranych do potrzeb Pacjenta. Rezultaty zabiegu są widoczne natychmiast –  skóra jest pięknie rozświetlona i odświeżona, przebarwienia są rozjaśnione, a niedoskonałości zniwelowane. Dodatkowo cerze przywrócony jest odpowiedni poziom nawilżenia, dzięki czemu staje się elastyczna, sprężysta i ujędrniona, a pierwsze zmarszczki stają się mniej widoczne.

  • Laser Discovery Pico Plus

Laseroterapia, znana w medycynie od dawna, ma wiele zastosowań, które doceniamy szczególnie jesienią. Wraz z końcem okresu letniego osoby chorujące na trądzik zauważają pogorszenie stanu cery. Wypryski i zaskórniki często pojawiają się także u osób, które na co dzień cieszą się dobrą kondycją skóry twarzy. Z pomocą lasera pikosekundowego Discovery Pico Plus można w łatwy sposób pozbyć się niedoskonałości na twarzy. Wiązka światła lasera usuwa gruczoły łojowe, zalegające w nich sebum i zanieczyszczenia. Laseroterapia przyczynia się także do poprawy kolorytu cery poprzez usunięcie niechcianego pigmentu, który powoduje zmiany barwnikowe skóry. Z tego względu po okresie letnim jest ona polecana szczególnie osobom, u których w czasie wakacji wystąpiły przebarwienia i melasma. Zastosowanie lasera pikosekundowego Discovery Pico Plus prowadzi także do głębokiej przebudowy skóry, dzięki czemu cera odzyskuje napięcie, elastyczność i blask.

  • V-Laser

Każda osoba, u której występują rozszerzone, popękane naczynka wie, że ten problem nasila się latem. To właśnie słońce i wysoka temperatura przyczyniają się do powstawania nieestetycznych „pajączków”, zarówno na ciele, jak i na twarzy. V-laser to świetne rozwiązanie z powodzeniem stosowane w leczeniu zmian naczyniowych, ponieważ niweluje zarówno pojedyncze, jak i rozległe rozszerzone naczynka szybko, precyzyjnie i bezpiecznie. Rozszerzone naczynie zostaje zniszczone przez wiązkę lasera, a następnie naturalnie wchłonięte przez organizm. To jednak nie wszystko, ponieważ V-Laser jest urządzeniem wszechstronnym – pozwala także na usunięcie problemów pigmentacyjnych i rewitalizację skóry. Z tego względu cieszy się dużą popularnością wśród osób, które po okresie urlopowym dostrzegają u siebie przebarwienia oraz pogorszenie się ogólnej kondycji cery. Dzięki laseroterapii z wykorzystaniem V-Laser Pacjenci mogą liczyć na wyrównanie kolorytu cery oraz rozjaśnienie, uelastycznienie i rewitalizację skóry.

Sprawdź również, jak pozbyć się przebarwień po lecie. Więcej na ten temat przeczytasz na naszym blogu! 


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP