3 specjalistów Kliniki Zakrzewscy poleca zabiegi na piękną skórę szyi i dekoltu.
11/05/2021

3 specjalistów Kliniki Zakrzewscy poleca zabiegi na piękną skórę szyi i dekoltu.

Pierwsze objawy starzenia się skóry można zauważyć już po ukończeniu 25 roku życia. W walce ze zmarszczkami i utratą jędrności skóry koncentrujemy się jednak zazwyczaj na twarzy. Zbyt często zapominamy o pielęgnacji okolicy szyi i dekoltu, a to właśnie w tych miejscach oznaki upływającego czasu mogą być najbardziej widoczne. Wynika to z faktu, że skóra tych okolic jest wyjątkowo cienka, a co za tym idzie, jeszcze łatwiej ulega starzeniu i utracie elastyczności. Niestety nie poświęcamy pielęgnacji szyi i dekoltu tyle uwagi, ile dbaniu o skórę twarzy. Może prowadzić to do sytuacji, w której właśnie ta okolica zdradzi nasz wiek. O ile systematyczne dbanie o skórę szyi i dekoltu jest niezwykle istotne, o tyle domowe sposoby i drogeryjne kosmetyki mogą nie przynieść upragnionych rezultatów. Wtedy warto rozważyć zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które wykorzystując zaawansowane technologie, przyniosą efekt liftingu w postaci lepszego napięcia tkanek oraz zwiększenia gęstości skóry. W dzisiejszym wpisie trzech doświadczonych specjalistów naszej Kliniki w Katowicach zdradzi swój ulubiony sposób na zachowanie pięknej skóry szyi i dekoltu.

Dermapen 4.0 – zabieg intensywnie stymulujący skórę do regeneracji polecany przez kosmetologa

Dyplomowany kosmetolog Kliniki Zakrzewscy, specjalizująca się w zabiegach z zakresu poprawiania jakości skóry, w tym w zabiegach anti-aging, poleca mezoterapię mikroigłową Dermapen 4.0. Dlaczego?

Ewelina Mońka: Zabieg Dermapen 4.0. polecam ze względu na jego innowacyjność i skuteczność potwierdzoną badaniami klinicznymi. Pacjenci wybierają Dermapen 4.0, ponieważ jest to technologia niezwykle precyzyjna, bezpieczna, a przede wszystkim, sprawdzona. Działanie Dermapen 4.0 polega na wykonaniu niezliczonej liczby kontrolowanych mikronakłuć skóry wykorzystując do tego nowatorski, jednorazowy pulsujący kartridż wyposażony w 16 molibdenowych igieł. Podczas zabiegu mezoterapii skóra zostaje pobudzona do intensywnej regeneracji i produkcji kolagenu typu I, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Przyczynia się to do ujędrnienia i napięcia skóry szyi i dekoltu, która staje się widocznie odmłodzona. Dzięki wykonanym precyzyjnym mikrouszkodzeniom przepuszczalność skóry oraz jej zdolność do wchłaniania nakładanych w czasie zabiegu kosmetyków się zwiększa. Dlatego podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej Dermapen 4.0 aplikuje się dedykowane odżywcze preparaty zawierające wysoką koncentrację składników aktywnych. W zależności od potrzeb, wybrany preparat może mieć działanie rewitalizujące, nawilżające, wygładzające skórę oraz redukujące zmarszczki i bruzdy na leczonym obszarze. Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4.0 jest bezpiecznym zabiegiem o wysokiej skuteczności, dlatego polecam go każdemu, kto chce poprawić wygląd szyi i dekoltu.

Jako kosmetolog muszę również podkreślić konieczność systematycznego dbania o skórę tych okolic. Odpowiednie nawilżenie jest tu niezwykle istotne – pamiętajmy, aby kremy i sera nakładać od dołu do góry, wykonując delikatny masaż. Ochrona przeciwsłoneczna gra tu również kluczową rolę – nie można o niej zapomnieć w kontekście zachowania pięknej skóry szyi i dekoltu.

Iniekcje – składniki aktywne podawane w głąb skóry oraz nieinwazyjny lifting HIFU SonouQueen to ulubione sposoby odmładzania okolic szyi i dekoltu dr n. med. Magdaleny Stokowackiej-Zakrzewskiej

Współzałożycielka Kliniki Zakrzewscy, specjalistka w zakresie laseroterapii i zabiegów anti-ageing, w walce z niepożądanym wyglądem skóry szyi i dekoltu wybiera iniekcje oraz HIFU SonouQueen. Co kryje się pod tymi pojęciami?

dr n. med. Magdalena Stokowacka-Zakrzewska: W kontekście odmładzania okolic szyi i dekoltu polecam zabiegi iniekcyjne z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego Arthrex ACP oraz kwasu hialuronowego, jak również nieinwazyjny lifting HIFU SonouQueen.

Pierwszy z zabiegów osocze bogatopłytkowe Arthrex ACP uwielbiane jest przez Pacjentów i lekarzy, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo i świetne efekty. Cenne osocze pozyskuje się poprzez pobranie próbki krwi Pacjenta, a następnie odwirowanie jej wirówką z użyciem innowacyjnej, podwójnej strzykawki Arthrex ACP. Tym sposobem uzyskuje się osocze o wysokiej koncentracji płytek, niskiej zawartości leukocytów i erytrocytów oraz o optymalnej gęstości bez dodatku substancji separujących i antykoagulantów. Dzięki temu zabieg jest całkowicie autologiczny, nie powoduje uczuleń i nie wymaga rekonwalescencji. Osocze bogatopłytkowe stymuluje komórki do produkcji kolagenu, odmładza, ujędrnia i nawilża skórę szyi i dekoltu oraz redukuje zmarszczki i bruzdy w tych okolicach. Najistotniejsze jest jednak to, że zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego Arthrex ACP „uczy” skórę produkcji własnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego oraz odbudowuje macierz pozakomórkową. Sprawia to, że wygląd i kondycja skóry szyi i dekoltu nie tylko ulegają poprawie, ale procesy starzenia tej okolicy zostają spowolnione.

Kwas hialuronowy to mój faworyt w kwestii nawilżenia, odmłodzenia i zrewitalizowania skóry. Jest naturalnym wypełniaczem, ponieważ samoistnie występuje w naszym organizmie, utrzymując jędrność i elastyczność skóry. Niestety z czasem nasze komórki produkują go coraz mniej, więc uzupełnienie braków tego dobroczynnego składnika w tkankach, które tego potrzebują, zdaje się być oczywistym wyborem w walce z oznakami starzenia się skóry i dekoltu. Jest to substancja bezpieczna i wszechstronna, pozwalająca na nawilżenie, ujędrnienie, napięcie i rewitalizację leczonego obszaru. Kwas hialuronowy jest moim sprzymierzeńcem w redukcji zmarszczek, bruzd i utraty elastyczności skóry twarzy i dekoltu, ponieważ daje natychmiastowe, widoczne rezultaty.

W zakresie poprawy kondycji skóry okolic szyi oraz dekoltu bardzo doceniam również zabiegi nieinwazyjne, ale skuteczne, a lifting z wykorzystaniem HIFU SonouQueen bezsprzecznie do nich należy. Polecam go Pacjentom zarówno z pierwszymi oznakami starzenia się skóry szyi i dekoltu, jak i tym, których objawy są zaawansowane. Wiotka skóra ze zmarszczkami i bruzdami, która utraciła dawną jędrność nie stanowi wyzwania dla HIFU SonouQueen. Fenomen tego urządzenia opiera się na zastosowaniu ultradźwięków, które skupiają swoje działanie na różnych głębokościach w obrębie skóry i tkanki podskórnej – od 2mm do 4,5mm, w zależności od potrzeb i oczekiwań Pacjenta. Skupiona energia fali ultradźwiękowej dociera do najgłębszych warstw skóry, powodując kontrolowane mikrouszkodzenia wywołane ciepłem wydzielanym przez urządzenie. W reakcji na to działanie skóra wzmaga produkcję włókien kolagenowych oraz obkurcza tkanki. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu i porównać go można do chirurgicznego liftingu – skóra szyi i dekoltu odzyskuje napięcie, jędrność i elastyczność, a zmarszczki i bruzdy stają się mniej widoczne. HIFU SonoQueen, w przeciwieństwie do ingerencji chirurgicznej, jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym oraz niewymagającym przygotowania ani rekonwalescencji. Z tego względu polecam go każdemu, kto walczy z oznakami starzenia się szyi i dekoltu.

Laseroterapia sposobem na piękną skórę według dra n. med. Marcina Zakrzewskiego

Marcin Zakrzewski, współzałożyciel Kliniki Zakrzewscy, specjalista dermatolog i pasjonat laseroterapii, w walce z oznakami starzenia się skóry szyi i dekoltu poleca... (tak, zgadliście!) laseroterapię, a dokładniej laser Discovery Pico Plus Frax. Dlaczego?

Marcin Zakrzewski: Laseroterapia jest metodą niezwykle wszechstronną, co świadczy o jej innowacyjności. W leczeniu objawów starzenia się skóry szyi i dekoltu, takich jak zmarszczki, utrata jędrności, elastyczności i napięcia, wybieram laser Discovery Pico Plus Frax. Laseroterapia pozwala na głęboką przebudowę skóry, stymulując produkcję kolagenu niezbędnego do odmłodzenia leczonego obszaru. Działanie lasera polega na kontrolowanym wytworzeniu mikroskopijnych uszkodzeń w skórze, co prowadzi do jej regeneracji lub obkurczenia, co skutkuje “podciągnięciem” zwiotczałej skóry. Komórki pobudzone do autoregeneracji spowalniają proces starzenia się skóry. Laser dodatkowo pobudza skórę do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, które są niezbędne do tego, by skóra była ujędrniona, zagęszczona i wyglądała młodo. Efektem jest odmłodzenie skóry wizualne oraz biologiczne. Laser Discovery Pico Plus Frax pozwala na wygładzenie zmarszczek, poprawę elastyczności i kolorytu obszaru zabiegowego.

Sama procedura nie jest bardzo bolesna, jednak w zależności od progu bólu Pacjenta, mogę zastosować maść znieczulającą. Zazwyczaj zalecam wykonanie od 4 do 6 zabiegów w odstępach od 4 do 5 tygodni. Po wykonaniu zabiegu należy pielęgnować skórę zgodnie z zaleceniami lekarza.

Niekwestionowaną zaletą laseroterapii jest fakt, że pozwala na uzyskanie wyraźnego i długotrwałego efektu napięcia skóry. Jako lekarz specjalizujący się w tej dziedzinie, polecam laser Discovery Pico Plus Frax każdemu, kto dąży do głębokiego remodelingu skóry szyi i dekoltu.

Niezależnie od tego, czy zmagasz się z pierwszymi niechcianymi objawami starzenia się skóry szyi i dekoltu, czy oznaki te są już bardzo widoczne, specjaliści Kliniki Zakrzewscy mają na to sposób. Dobór odpowiedniej metody zależy od wielu czynników – stopnia zwiotczenia skóry, głębokości zmarszczek, oczekiwań Pacjenta, ale także przeciwwskazań do wykonania danej procedury. Jeśli marzysz o tym, by przywrócić skórze szyi i dekoltu jędrność i gładkość, nie wahaj się skonsultować ze specjalistami w Klinice w Katowicach. Służą oni nie tylko doświadczeniem i profesjonalizmem, ale także dobrą radą i wsparciem


Umów wizytę


Wyślij wiadomość
TOP